Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Łukasz.

Casio Wave Ceptor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Parę dni temu zakupiłem zegarek Casio Wave Ceptor model WVQ-142DU-2AVER, znalazłem go na innej stronie i model był już inny WVQ-142DE-2AVER :/ wyglądają tak samo. Zegarek był zakupiony przez pewien sklep internetowy pixma.... .Mieszkam zagranicą polski i instrukcja została wysłana w języku niemieckim ;) Nie mam zielonego pojęcia jak ten zegarek ustawić.Godzina na cyfrowym wyświetlaczu jest prawidłowa ,ale wskazówki zegarka pokazują całkowicie co innego.Szukałem instrukcji w internecie ,ale nie znalazłem.Czy ktoś może mi pomóc z tym zegarkiem , bo naprawdę nie mam już na niego sił... Zależy mi na polskim tłumaczeniu, bo po niemiecku i angielsku próbowałem.Dzięki śliczne z góry ... zapomniałem dodać moduł 4757

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Parę dni temu zakupiłem zegarek Casio Wave Ceptor model WVQ-142DU-2AVER, znalazłem go na innej stronie i model był już inny WVQ-142DE-2AVER :/ wyglądają tak samo. Zegarek był zakupiony przez pewien sklep internetowy pixma.... .Mieszkam zagranicą polski i instrukcja została wysłana w języku niemieckim :D Nie mam zielonego pojęcia jak ten zegarek ustawić.Godzina na cyfrowym wyświetlaczu jest prawidłowa ,ale wskazówki zegarka pokazują całkowicie co innego.Szukałem instrukcji w internecie ,ale nie znalazłem.Czy ktoś może mi pomóc z tym zegarkiem , bo naprawdę nie mam już na niego sił... Zależy mi na polskim tłumaczeniu, bo po niemiecku i angielsku próbowałem.Dzięki śliczne z góry ...

 

 

różnice w oznaczeniu wynikają z dedykowania go na różne rynki np np DE na europę, a np DU na USA .

Tak było z G Shockiem 1400 - i te z usa nie współpracowały z frankfurtem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice w oznaczeniu wynikają z dedykowania go na różne rynki np np DE na europę, a np DU na USA .

Tak było z G Shockiem 1400 - i te z usa nie współpracowały z frankfurtem ;)

 

To mam rozumiem, że ten był produkowany na rynek USA ?? Cyfrowy wyświetlacz dobrze pokazuje godzinę , tylko jest problem u ustawieniem wskazówek.Za każdym razem pokazują one inną godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumiem, że ten był produkowany na rynek USA ??

 

Nie, gdyby był produkowany na rynek USA, miałby oznaczenie DA - A to w symbolice Casio USA (America)

Twój zegarek ma jak najbardziej waveceptor europejski, potrafiący odbierać czas z nadajników w Niemczech i UK:

http://www.casio.co.uk/Products/Watches/Wave%20Ceptor/WVQ-142DU-2AVER/Main_Features/

 

Natomiast to jest pierwszy waveceptor na baterie, którego widzę.

Moduł 4756

 

Wskazówki musisz "wyzerować". Naciskasz 3x przycisk C (lewy dolny). Potem przez przynajmniej 5 sekund przycisk B (prawy górny). Wszystkie wskazówki ustawią się na godz. 12 - powinny. Jeśli nie są w takiej pozycji, musisz kręcić nimi do takiej pozycji przyciskiem A (lewy górny). Pojedyncze naciśnięcie przesuwa sekundę. Przytrzymanie dłużej uruchamia auto-obracanie. Zatrzymujesz ten obrót także naciskając A. Jak wszystkie wskazówki będą na godz. 12 - naciskasz raz B.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumiem, że ten był produkowany na rynek USA ?? Cyfrowy wyświetlacz dobrze pokazuje godzinę , tylko jest problem u ustawieniem wskazówek.Za każdym razem pokazują one inną godzinę.

 

A może trzeba ustawić strefe czasową ?

BER to Berlin - i powinno być ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba ustawić strefe czasową ?

BER to Berlin - i powinno być ok ;)

 

Strefa jest chyba dobrze, bo cyfrowy wyświetlacz godzinę pokazuje poprawnie. Wygląda to tak, jakby nie było po prostu poprawnej synchronizacji między wskazówkami, a cyfrowym rejestrem czasu zegarka (który jest też prezentowany na panelu cyfrowym). Z tym może być problem, więc trzeba zrobić zerowanie (m. in. po to Casio opracowało w końcu ToughMovement, żeby przerzucić taką czynność na zegarek).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strefa jest chyba dobrze, bo cyfrowy wyświetlacz godzinę pokazuje poprawnie. Wygląda to tak, jakby nie było po prostu poprawnej synchronizacji między wskazówkami, a cyfrowym rejestrem czasu zegarka (który jest też prezentowany na panelu cyfrowym). Z tym może być problem, więc trzeba zrobić zerowanie (m. in. po to Casio opracowało w końcu ToughMovement, żeby przerzucić taką czynność na zegarek).

 

 

Ja bym bardziej obstawiał że to drugi czas (dual time) pokazuje ci na wyslwietlaczu a wskazówkowy pokazuje czas "Twój".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej obstawiał że to drugi czas (dual time) pokazuje ci na wyslwietlaczu a wskazówkowy pokazuje czas "Twój".

 

Wg instrukcji w tym zegarku nie ma trybu dual time.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka ,

Dzięki wszystkim za podpowiedzi zrobiłem tak jak podpowiedział użytkownik sergserg.Po wciśnięciu 3X przycisku Mode następnie przycisk B ręcznie musiałem ustawić wskazówki na 12:00 następnie wcisnąłem przycisk B i wszystko się ustawiło ;) , dzięki raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, jest to punkt za ToughMvt. Jestem ciekawy jak to częste zjawisko, taka "strata synchro" wskazówek. Sprawdzacie czasem zerowanie swoich zegarków?


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, jest to punkt za ToughMvt. Jestem ciekawy jak to częste zjawisko, taka "strata synchro" wskazówek. Sprawdzacie czasem zerowanie swoich zegarków?

Mnie to też bardzo ciekawi, zamówiony zegarek jest oczywiście nowy.Następną ciekawostka jest to ,ze po otworzeniu opakowania okazało się iż zegarek jest na chodzie ;) Ciekawe ile bateria jeszcze będzie zipać.Według instrukcji wskazówki powinny być ustawione na godzinę 12:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie się wytrząsł w transporcie, to może wpływać na przesunięcia wskazówek, za każdym razem o jakieś milimetry.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat chyba można uznać za zamknięty , txn @ll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.