Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

Stowa i Aero - rezerwa chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Stowę z lat 50-tych na mechanizmie FHF ST 96 nakręcaną manualnie. Według specyfikacji mechanizmu na stronie bidfun-db rezerwa chodu FHF ST 96 wynosi 48 godzin, tymczasem po nakręceniu zegarek staje po 28 godzinach. Czy tak ma być czy jest coś nie tak z zegarkiem, dodam, że mechanizm jest czysty i chodzi precyzyjnie + 3 s na dobę.

Podobnie mam ze szwajcarskim zegarkiem Aero na mechanizmie St 1686 - teoretycznie ma zapas chodu na 42 godziny a zatrzymuje się po około 30 h. Jak to wyjaśnić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z lat 60-tych. Pamiętam, że podczas chodzenia po górach w latach 70-80-tych zatrzymywałem się po kilku kilometrach. Tydzień temu zatrzymałem się po jakichś pięciuset*...jak to wyjaśnić ? Sprężyna już nie ta...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*metrach, rzecz jasna :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, że sprężyna ale pocieszające, że mimo wieku i "słabych" mechanizmów oba zegarki trzymają czas nie gorzej od współczesnych nowych zegarkowych odpowiedników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.