Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

publisher

Rewelacyjna dokładność chodu mako

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejszy jest stopień naładowania, a nie pozycja w nocy.

 

Po 12 godzinach noszenia, sprężyna jest chyba wystarczająco mocno naciągnięta,aby trzymał prawidłowy chód. Przy słabszym naciągu podobno występuje tendencja do przyspieszania.Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałem jego dokładność ... to jakoś mocno nie nakręcałem go. po prostu parenaście razy pomachałem prawo-lewo ... i już tak więc nie był na kręcony na maxa !!!!

a na boczku go odstawiam ... no bo właśnie najlepiej leżakuje i nie gubi ani nie goni ... jak na ręce podczas dnia ... na boku raczej, :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Po 12 godzinach noszenia, sprężyna jest chyba wystarczająco mocno naciągnięta,aby trzymał prawidłowy chód. Przy słabszym naciągu podobno występuje tendencja do przyspieszania.Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

To zależy jak się go nosi.

Ja np. wychodzę na zero jeśli trochę przed snem pokręcę wahnikiem. Jeśli tylko noszę, to tracę jakieś 2s dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Mako ma ponad rok - w zeszle wakacje noszony "na okraglo" spieszyl srednio ok 4 sekndy na dobe. Ostatnio na chodzie przez tydzien (na rece ok 14 godzin na dobe - cala noc (fluorescencja!) i dopoludnie) - w ciagu 7 dob przyspieszyl 12 sekund z nastepujacymi odchylkami dobowymi:+3,0,0,+1,+3,+3,+2s. Nie musze chyba dodawac, ze jestem zadowolony.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym świeceniem to lipa jakaś :/ mój może jest dokładny, ale świeci ... w zasadzie NIE świeci :/

To już CER00007B Lepiej i dłużej świeci od Big Maka, będę musiał go ciut podtuningować w tej materii bo kapa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też nie jest mistrzem świecenia, a kolegi zbyszke świeci bo w sverige to od zawsze całą dobę na światłach trzeba jezdzić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do świecenia to z mojej kolekcji bije wszystkie zegarki Seiko SKZ 247,daje czadu aż do rana a po świeżym naświetleniu niczym latarka i tak około 30 min,szkoda że dokładność jego chodu to 7-9 sekund na dobę.

Z początku dawał nawet 15 sekund.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko mój orient mako ma rok czasu i od jakiegoś tygodnia zaczął przyspieszać regularnie ok 1 min/dobę,choć wcześniej robił +-5s/dobę.Czy ktoś wie co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak się go nosi.

Ja np. wychodzę na zero jeśli trochę przed snem pokręcę wahnikiem. Jeśli tylko noszę, to tracę jakieś 2s dziennie.

Mathu, a w czym Ty kręcisz tym wahnikiem? W Oriencie czy Damasko? Jak w Oriencie kręcę wahnikiem i liczę obroty zegarka, to przy 200 obrotach łapie plus 4 sek. w czasie wykonywania tych obrotów :lol: Nie mam rotomatu, ale jakby się go do niego wsadziło to by łapał chyba godzine na dobę. Dziwne to jakieś zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Za szybko kręcisz. Jeżeli częstotliwość ruchu zaczyna się zbliżać do częstotliwości drgań balansu, to zaczynasz zaburzać jego pracę. Zegarek bez wahnika zachowa się tak samo. Ten efekt bardzo silnie występował w Vostoku Europe, tam szybko machając można zrobić +15s po kilkudziesięciu obrotach.

 

W rotomacie obroty są powolne i rozłożone w czasie, więc nic takiego się nie stanie. Ja po prostu trzymam kopertę i wykonuję łagodne kółka dłonią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.