Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wrajter

Marvin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów , jestem tutaj nowy, jak widac po ilości napisanych postów :rolleyes:.

 

Opisze moją sytuacje, może będzie ona dziwna, od 2 lat jestem posiadaczem zegarka firmy Marvin jest, on dośc dziwny i nie spotykany, tak mi sie wydaje proboje go znalesc na internecie, ale narazie nie udaje mi się.

Dopiero dzisiaj znalazlem, te Forum, poczytalem kilka tematow i sadze ze mozecie mi pomuc. Może jest ta osoba tutaj na forum, która go zgłubiła,wiem że to droga szwajcarska firma.

 

2 lata temu, będąc na WF, w parku znalazlem go na rzemyczku kolo ścieszki rowerowej i od tamtej pory nie mogę, go sprzedac, ani u Jubilera, ani w Lombardzie, ani u Zegarmistrza.

 

Oto 2 fotki....

 

post-31217-0-13337700-1331575705.jpg/

 

post-31217-0-86229700-1331575707.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie mechanizm wyglada od Marvina - kaliber 620? Jakie napisy (cyfry) sa na mechanizmie? Zrob w ogole lepsze (ostrzejsze) zdjecia. Dziwna oprawa mechanizmu - czy to jest zegarek-przywieszka? Czy moze maly zegar stolowy/podrozny z werkiem od zegarka narecznego. Przyloz sie do zdjec!

 

Marvin to byla calkiem dobra firma - produkowala wlasne mechanizmy - dzis to przywilej nielicznych.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mechanizmie pisze numer 520 :rolleyes:

jest to raczej zegarek, kieszonkowy, na jakim łancuszku.... a do okoła jest zrobiona obudowa z gumy i wyglada jak opona.... :rolleyes: nawet bieznik jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zapewne ten werk bardzo przypominajacy unitasa.Bardzo dobry mechanizm,sam zegarek zas to typowy wisiorkowiec z okresu 50/60. Wiele za niego nie dostaniesz, mimo iz firma nie byle jaka, to u nas raczej malopopularna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mechanizmie pisze numer 520 :rolleyes:

jest to raczej zegarek, kieszonkowy, na jakim łancuszku.... a do okoła jest zrobiona obudowa z gumy i wyglada jak opona.... :rolleyes: nawet bieznik jest

 

Ten zloty kolor wokol kamienia osi wychwytu, to chyba:

"cap-jewel plate instead of Kif-Duofix combined settings for escapement wheel" - stad pomylilem mechanizmy. I ten o ktorym dyskutujemy wydaje sie miec 17 kamieni (o ile mozna cos o tym powiedziec z tak nieostrych zdjec).

 

Zrob prosze lepsze zdjecia, bo zegarek ciekawy - moze to byla jakas "specjal ediszyn" do jakichs sportow motorowych?

W Polsce firma w ogole nieznana, a na Zachodzie tez zapomniana, ale robila przyzwoitej jakosci zegarki, niektore certyfikowane na chronometr, chronografy itp. Mala jakis zwiazek z inna, takze zapomniana firma mianowicie: Election.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.