Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Krzysztof Igras

Szukajmy zegarów słonecznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof Igras

Witam!

 

Jak ktoś odwiedzi Sandomierz - polecam te zegary jego pamięci.

 

A odwiedził, odwiedził, tyci czasu upłynęło od chwili w której zostały zrobione te zdjęcia (1997), ale mam nadzieje, ze niewiele się zmieniło (u nas w kraju zmiany przewaznie w niekorzystnym kierunku drepczą :-))))

A oto i fotki:

 

sandomierz_001a.jpg

 

I oba zegary, mechaniczny i słoneczny w zgodnej komitywie istniejące

 

sandomierz_001b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof Igras
I u nas w Poznaniu - na auli UAM

 

A czy to chodzi być może o ten zegarek?

 

poznan_UAM4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie chciałbym sprofanować tematu.... Ale byłem ostatnio w OBI (taki market budowlany) i tam był do kupienia zegar słoneczny... Taki blaszany, o średnicy może niecałego metra... Niestety, aparatu nie miałem. Kosztował w okolicach 85 złotych chyba... :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof Igras
Hm, nie chciałbym sprofanować tematu.... Ale byłem ostatnio w OBI...[..] Niestety, aparatu nie miałem

 

Ha! Może to i dobrze, że zabrakło aparatu :D ale co tam! Nawet takie zegarki, tez są zegarami słonecznymi. Profanacji drogi Neuro byś nie dokonał. Poza tym w Opolu jak się nie mylę znacznie ciekawszy zegar soneczny też znalazł swoje miejsce, bodajże na południowej ścianie wirydarza klasztornego na kościele św. Franciszka

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym w Opolu jak się nie mylę znacznie ciekawszy zegar soneczny też znalazł swoje miejsce, bodajże na południowej ścianie wirydarza klasztornego na kościele św. Franciszka

 

A toś mnie zaciekawił... Poszukam! Z aparatem ma się rozumieć :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof Igras
A toś mnie zaciekawił... Poszukam! Z aparatem ma się rozumieć

 

Uha! Liczyłem na to :-) Owocnych łowów i nie da się ukryć - czekam na wyniki owych :-)

 

Najprawdopodobniej znikne na jakiś czas (zegarki czekaja) i tylko okazjonalnie zagladać będę do sieci, ale rekę na pulsie postaram sie trzymać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I u nas w Poznaniu - na auli UAM

 

A czy to chodzi być może o ten zegarek?

 

poznan_UAM4.jpg

To ten!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof Igras

Uff jeszcze chwilka :-)

 

A czy przypadkiem te zegary z Poznania nie wpadły Forumowiczom w oko?

 

Na Limanowskiego:

 

poznan_limanowskiego2.jpg

 

I na rynku:

 

 

poznan_ratusz1.jpg

 

poznan_rynek1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam jeszcze fotę z ostatniego weekendu: zegar na dziedzińcu Arsenału w Wawie. Z gustownym :D wykończeniem w postaci jakiegoś skyscrapera

 

Marcin

 

post-110-0-27308300-1330475511.jpg

 

post-110-0-55983400-1330475513.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof Igras

Witam!

 

No jestem w szoku! Zegar został wykonany przed 2-ga wojna światową, myslałem, ze nie przetrwał... Nigdy nie byłem w Arsenale, musze go zobaczyć, tym bardziej, że jest to zegar wykonany reką mojego Mistrza - Tadeusza Przypkowskiego. Zegar na domku kata w ciągu murów obronnych Warszawy się nie ostał... niestety, podobnie jak zegar na Zamku Królewskim. Fotografie ich mam, wykonane jeszcze przed wojną...

 

Dzięki jeszcze raz, wspaniałe foty!

 

Zamieszczam jeszcze fotę z ostatniego weekendu: zegar na dziedzińcu Arsenału w Wawie. Z gustownym ;) wykończeniem w postaci jakiegoś skyscrapera

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Parku Zdrojowym w Konstancinie jest jeden mały. Ostatnio byłem tam bez aparatu ale pewnie tam niedługo wrócę to wkleję fotkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof Igras
Tak jak obiecałem, zegar z Parku Zdrojowego w Konstancinie Jeziornej

 

Dziękuję za fotki! Widzę, że powstają ciągle nowe zegary słoneczne! Cieszy mnie to niezmiernie.

 

Pozdrawiam i zyczę kolejnych udanych łowów zegarkowych, nadciąga zima może wreszcie wezmę się za Katalog...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack_z

Przepiekny zegar słoneczny jest na Zamku w Pieskowej Skale. Inny spotkałem w Chorwacji na wyspie Murter na budynku kapitanatu portu. Oba mam sfotografowane. Ten z Murteru chce skopiować na ścianie swojego domu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam

 

I'll be delighted to hear your ideas about the ""Witam"" issue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wykasować tego "ogona"


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholerny bot, rozplenil sie na calym forum

ale swoja droga, mozna sie troche posmiac z tych angielskich textow z polskimi wstawkami :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, to już byli w moim rodzinnym Sandomierzu :D Ale cieszyć się trzeba, że nie pozostał niezauważony. Bo to piekne miasto z duszą.

 

post-1432-0-36219400-1330481371.jpg

 

Zdjęcie ma jakieś 1,5 roku. Jak będę teraz zdam relację fotograficzną dokładniej 8)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zdjęcia sprzed dwóch lat Ratusza w Sandomierzu i przegapiłem ten zegar :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lazne Jesenik (po naszemu to coś jak Jesenik Zdrój :D ). Oczywiście Republika Czeska.

 

dscn13205kx.th.jpg

 

dscn13210na.th.jpg

 

purystyczny taki :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegar jest w trudno dostępnym miejscu - klasztor kamedułów na Bielanach w Krakowie. Jak tylko uda mi się tam dostać ponownie postaram się o jakieś fotki.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość panikuj

czy ktoś z Was może posiada zdjęcia zegarów z Gdańska? czytałem, że jest tam kilka ładnych okazów.

 

p.s jak pech to pech: będąc w gdańsku, w ramach 2 godzinnego postoju przymusowego postanowiłem odwiedzic tamtejsze muzeum zegarów. oczywiście zamknięte - spóźniłem się 15 minut (tak, proponowałem dozorcy potrójną stawkę za bilet - nieprzekupny skubaniec). potem, będąc w kościele mariackim stałem podziwiając wspaniały zegar wewnątrz. niestety, przewodnik, który akurat "odprawial" turystów mówił po niemiecku. zrozumiałem, że zegar jest duży i stary :lol: tak więc latem wracam tam na dłużej. a tymczasem proszę gdańszczan o zdjęcia i opisy.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chawer

Wracajac z peregrynacji weekendowych wstapilem do miasta Zywiec, podziwiajac piekny, choc w kiepskim stanie palac Habsburgow na jednej ze scian zauwazylem takie oto cudo. Niestety- jak widac na zdjeciach- lata swietnosci ma juz dawno za soba.

Jako ciekawostke dodam, iz ponizej zegara- na parterze w apartamencie mieszka arcyksiezna Maria Krystyna Habsburg.

Przepraszam za jakosc fotek ale chmury i pozna pora byly nie do przeskoczenia :lol:

 

post-0-0-84270800-1330500563.jpg

 

post-0-0-36978000-1330500565.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.