Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

Doxa w krabie prosto po czyszczeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów właśnie dotarła do mnie taka oto Doxa, moim zdaniem dość rzadki egzemplarz, a jeżeli nie rzadki to przynajmniej rzadko sprzedawany :rolleyes:. Zegarek zachowany w oryginalnym stanie przynajmniej takie mam wrażenie, stan mechanizmu oceńcie sami choć jak do mnie dotarła to chodziła tylko 6 godzin prawdopodobnie od wieków nie widziała czyszczarki zegarmistrzowskiej. Koperta w dość dobrym stanie zachowania, do tej pory oczyszczona i nasmarowana, oczyszczone wskazówki, nowa koronka i szkiełko oraz oczyszczona koperta. CHm i co teraz odnawiać tarcze czy lepiej zostawić w oryginale co sądzicie ;). Choć nie odnowiłem jeszcze żadnej tarczy w swojej kolekcji to przy tym egzemplarzu się mocno zastanawiam czy nie przywrócić jej całkowicie dawnego blasku?

Zdemontowałem jej bransoletę i czeka jeszcze na nowy pasek, ale musze przemyśleć jaki, w tym zakresie również wysłucham rad, kolor? , wzór?.

Wymiary : 36mm bez koronki 38mm z koronką (duży męski jak na tamte czasy, a propos czasów lata 40-te czy może wcześniej?)

 

post-29151-0-56071400-1331581127.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Mechanizm:

 

post-29151-0-93168800-1331581128.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dekiel:

 

post-29151-0-28356800-1331581130.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-89005700-1331581131.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

post-29151-0-89852400-1331581132.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Za wszelkie rady i wskazówki z góry wielkie dzięki. Już nie raz sie przekonałem że moge na Was liczyć ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyczyściłbym tylko werk, natomiast tarczy nie odnawiałbym. Dla mnie stary zegarek poddany gruntownej renowacji wygląda nienaturalnie...Tarcza w tym stanie ma swój urok i jeżeli zrobisz z tego zegarka prawie NOS :rolleyes: ,to IMHO straci sporo ze swojego klimatu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna! A ta tarcza powinna dać się ładnie umyć.

Na pełne odnowienie zawsze jest czas. Myłem parę dox z dobrym skutkiem


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada ladnie, rownomiernie przybrudzona, ja bym nic nie robil.

Nie wszystko zloto co sie swieci. Starzeje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mną jak z dzieckiem, za rękę i na lody, rozumiem większość jest za tym aby nie odnawiać, a ewentualnie spróbować mycia, myłem tarcze od Atlantików, jednak w Doksie nie próbowałem, a co myślicie o pasku, jaki dodałby jej najwięcej uroku?


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza powinna dac sie umyc, sprobuj

chyba ze nie jestes pewien to przeslij ja komus z forum,

na pewno ktos znajdzie sie pomocny.

 

Swietna Doxa, a pasek :

pasek-do-zegarka-lsbl22_2701.jpg


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.