Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miki 13

ZŁOTY KIESZONKOWY- GLASHUETTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów!

Bardzo proszę o pomoc:

Posiadam złoty zegarek kieszonkowy.

Niestety niewiem z pod czyich rak wyszedł. Nie mogę przedstawić zdjęcia- nie mam go przy sobie.

Podaję szczegółowy opis:

Zegarek w oryginalnym opakowaniu A.Lange&Soehne Glashuette bei Dresden.

Po otwarciu etui- na wieczku napis: LANGE-UHR, Ausgezeichnet mit 41 ersten Preisen.

Pomijając obrączkę- zegarek /bez łańcuszka/-koperta wygląda jak "powiększony Naskórek"- takie porównanie mi przyszło do głowy.

Pośrodku grawerowane:na kształt herbów- gładkie,po bokach/z każdej ze stron/ coś a'la "obwoluta herbowa"- tez porównanie.

Po otwarciu pierwszej koperty-porcelanowy cyferblat: Duze godziny/arabskie cyfry/i na dole sekundnik.

Widoczne główne godziny-bez podziału na minuty.

Na kopercie grawer:

Po lewo u góry coś a'la korona w kółku. Po prawo- bardzo maly grawer/ dla mnie bez lupy nieczytelny/

Poniżej- pośrodku;14K,56,0585. To też w jednej obwolucie/takiej tez a'la herbowej/

Po bokach -2 małe nieczytelne dla mnie grawery

Pod spodem nr 281.

Po otwarciu koperty z drugiej strony/ od strony mechanizmu/-to samo,co po otwarciu 1,ale inny numer;26281

i z boku po prawo ten sam numer ale jako :znak pierwiastka i nr tez 26821.

Koperta przykrywająca mechanizm to:DIOMEDE,pod spodem 1897

Potem 7 grawerowanych symboli/Od mniejszych,posredkową najwiekszą/

Pod spodem napis" ANCRE,ponizej LEVEES VISIBLES,ponizej SPIRAL BREGUET

Ponizej 16 i znowu ponizej;RUBIS

Potem po łuku: SYSTEME GLASHUTTE

i nizej 3 Chatous/ o ile dobrze odczytałam/.

Prosze o pomoc jak w tytule.

Bede wdzieczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reguła jest zawsze taka sama. MUSISZ załączyć zdjęcie i to najlepiej mechanizmu ( tym bardziej ,że po opisie zapowiada się na coś niezłego ). Ja też mogę napisać , że mam stary zegarek i dokładnie go opisać ale co to wniesie w analizę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, zdjęcia!

Z opisu to złoty, 14k kieszonkowiec, trzydeklówka.

Wyglada, że zacnej firmy L&S.

Mechanizm na 16 kamieniach, z wychwytem kotwicowym, z breguetowskim włosem.

Koperta pewnie giloszowana (ten powiększony naskórek - super okreslenie :)) Te siedem symboli, to zapewne medale, jakie firma otrzymała za swoje osiagniecia.

A ponieważ zegarek naprawdę zapowiada się ciekawie, to pokaz fotki


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reguła jest zawsze taka sama. MUSISZ załączyć zdjęcie i to najlepiej mechanizmu ( tym bardziej ,że po opisie zapowiada się na coś niezłego ). Ja też mogę napisać , że mam stary zegarek i dokładnie go opisać ale co to wniesie w analizę ?

 

Ok. Masz rację. Nie mam zegarka przy sobie,ale poprosiłam znajomą i zrobi foto w Polsce i wrzuci to jeszcze dzisiaj.

Po obejrzeniu prosze o odpowiedz. Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Jeszcze dzis beda fotki.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie załączonego opisu mogę zaryzykować stwierdzenie ,że nie jest to Lange.

Oczywiście przesądzą zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia, zdjęcia!

Z opisu to złoty, 14k kieszonkowiec, trzydeklówka.

Wyglada, że zacnej firmy L&S.

Mechanizm na 16 kamieniach, z wychwytem kotwicowym, z breguetowskim włosem.

Koperta pewnie giloszowana (ten powiększon y naskórek - super okreslenie :() Te siedem symboli, to zapewne medale, jakie firma otrzymała za swoje osiagniecia.

A ponieważ zegarek naprawdę zapowiada się ciekawie, to pokaz fotki

 

Fotki sa dostepne na http://www.chomikuj.pl/halkam13 w folderze; GLASHUETTE hasło;343434

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Na podstawie załączonego opisu mogę zaryzykować stwierdzenie ,że nie jest to Lange.

Oczywiście przesądzą zdjęcia.

 

Bo nie jest.Miki13 wrzuc foty na imageshack i udostepnij zdjecia tak jak sie normalnie udostepnia na wiekszosci forow,bo nikt nie bedzie sie specjalnie rejestrowal na chomiku po to aby zobaczyc fotki i moc Ci ewentualnie pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest.Miki13 wrzuc foty na imageshack i udostepnij zdjecia tak jak sie normalnie udostepnia na wiekszosci forow,bo nikt nie bedzie sie specjalnie rejestrowal na chomiku po to aby zobaczyc fotki i moc Ci ewentualnie pomoc.

 

 

Witam!

Nie ma potrzeby rejestrowania sie na chomiku,aby otworzyc folder i rzucic okiem.

Podaję jeszcze raz stronke http://www.chomikuj.pl/halkam13 folder;GLASHUETTE hasło; 343434

Proszę zajrzyjcie tam i jak możecie mi ewentualnie pomóc to będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zagladalem i zeby cokolwiek zobaczyc to trzeba fotke sciaganc na kompa, bo z chomika odpala sie pomniejszone i cokolwiek powiedziec na podstawie tak malych zdjec jest raczej ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też zagladałem i potwierdzam, co mówi kaido - jakieś małe fotki, które przy ściągnięciu i powiększeniu całkiem się rozmazują.

Jaki masz problem, żeby wrzucić tu normalne fotki? Pewnie kilku kolegów chętnie by obejrzało ten zegarek i powiedziało coś na jego temat, ale grzebanie po jakichs chomikach, gdzie mało co widać, ściąganie tego, jakies hasła itp raczej skutecznie zniechęcają. Co za różnica wrzucić Ci na chomika, a na imaga i wkleić tutaj?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fotki, które przekopiowałem z chomika.

Cóż, L&S to raczej nie jest - ja przynajmniej nie znalazłem takiego werku. Moze teraz łatwiej będzie się wypowiedzieć specom od kieszonek.

Co do złota, medali itd to oczywiste.

A pudełko - może dobrane? Szczerze mówię, że nie wiem ;)

 

post-23302-0-28259200-1331583448.jpg

 

glas2m.jpg

 

glas3.jpg

 

glas5.jpg

post-23302-0-43736700-1331583461.jpg

post-23302-0-08671100-1331583465.jpg

post-23302-0-96123600-1331583856.jpg

post-23302-0-80176900-1331583861.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jest to szwajcarski Diomede z poczatku XX w. z glaschutte nie majacy nic wspolnego.Systeme glaschutte w tym wypadku ma sie odwolywac do mechanizmu gdzie plyty jak i rozmieszczenie kol,oraz zespol balansowy ma byc jak w zegarkach z glaschutte(system glaschuttowski),czesto jest to chwyt stosowany przez wielu producentow w tamtym okresie widomo w jakim celu.jedynie pudelko jest po zegarku L&S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyzwoity mechanizm. Niestety nie Lange.

Generalnie każdy "System Glashutte" to tylko próba podwieszenia się pod autorytet i prestiż firmy Lange.

Metoda stosowana jest zresztą również współcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim.

Nadal jednak niewiele wiem.

Nie jest to zdecydowanie L&S.

Ktos napisal,ze to firma "Diomede"- nigdzie nie znalazlam info o istnieniu takowej.

Czy ktos moze rozpoznaje,czyjej to moze byc produkcji?

Jak wszyscy zauwazyli nigdzie nie ma sygnatury producenta- tarcza,mechanizm /troche dziwne,prawda?/

Na zdjeciu nie jest to widoczne,ale na kopercie od strony mechanizmu rownolegle do korony

jest jeszcze cos,oraz dodatkowo pod numerem seryjnym ze znakiem pierwiastka tuz przy krawedzi koperty-/tez jakis grawer/.

Chyba bez porzadnej lupy "tego nie rozbierze".

Bede w Polsce 30 lipca,postaram sie to rozszyfrowac i napisze.

Wszystkim dziekuje,ale gdyby ktos cos skojarzyl prosze pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Dzieki wszystkim.

Nadal jednak niewiele wiem.

Nie jest to zdecydowanie L&S.

Ktos napisal,ze to firma "Diomede"- nigdzie nie znalazlam info o istnieniu takowej.

Czy ktos moze rozpoznaje,czyjej to moze byc produkcji?

 

Diomede

 

Jak wszyscy zauwazyli nigdzie nie ma sygnatury producenta- tarcza,mechanizm /troche dziwne,prawda?/

 

Jakto nie ma,przeciez jak byk jest Diomede na deklu B) Zegarek powiedzmy ze jest ok(koperta, werk i zapewne tarcza sa od Diomede , sekundnik dosztukowany).Jest miliony egzemplarzy wielu dzis mozna powiedziec prestizowych firm, gdzie szczegolnie partie z poczatku produkcji sa nie sygnowane np: Blancpain,Omega,Zenith.....a i w latach pozniejszych wiele firm skladajacych zegarki, stosujace nieraz pozpolite werki(niekoniecznie zle) nie przyznawalo sie do swoich wyrobow :D

 

Na zdjeciu nie jest to widoczne,ale na kopercie od strony mechanizmu rownolegle do korony

jest jeszcze cos,oraz dodatkowo pod numerem seryjnym ze znakiem pierwiastka tuz przy krawedzi koperty-/tez jakis grawer/.

 

Zapewne zegarek byl w naprawie i zegarmistrz sie tam zaznaczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.