Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PRGreg

BIAŁY KRUK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć skrzyni Beckera z 1870 roku. Czy ktoś ma jakieś pomysły jak ona powinna wyglądać? Największy problem mam z koroną.

Na górze skrzyni są dwa otwory czyli korona była nakładana a do tego dwie sterczynki po bokach. Pytanie czy nie powinno być listew wokół i dopiero korona

 

 

3e73525d355f269emed.jpg

15e0cabef1d53628med.jpg

b4e957a8e6c159c5.jpg

 

 

ec28c05e5fe7a484med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może on powinien wyglądać tak?

 

83de92f2926abea1med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma katalogów Beckera z tamtych lat. W książkach o Beckerze skupiono się zaś na zegarach XX wiecznych. Ta zaś - jeśli jest oryginalna - została gdzieś w latach 20-tych dostosowana do aktualnej mody...

Jak wyglądały skrzynie Beckera z tamtego okresu ?

 

1. Numer 30228 z wystawy świebodzickiej:

 

a05cc6ef6577da04med.jpg

 

2. Numer 43286

 

S_2654_A.JPG

 

3. Numer 11xxxx :

 

S_B152.JPG

 

4. ?

 

apr2002xlot133.jpg

 

5. Tutaj podobna , prosta deska przed brodą (zapewne młodszy od pozostałych...):

 

s_nov2000xlot630.jpg

 

6. Numer 38876:

 

f5d5f58e9fa551f1.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

BTW - jak poinformowal mnie wlaciciel tego zegara, ktorego zdjecie zamiescil PRGreg; 3 osoby poprosily o zdjecia.

Teraz wiem ktore :(

Powodzenia i pozdrawiam, ja odpuszczam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle dodam, że skrzyni bym nie zmieniał. To nie jest kwestia rekonstrukcji, w sensie dorobienia brakujących elementów, a przywrócenia do domniemanego stanu pierwotnego poprzez usunięcie jej obecnej formy. W konserwacji zabytków coś podobnego robiono pod nazwą "regotyzacji" na przełomie XIX i XX wieku, wyrzucając z wnętrz kościołów czy fasad zamków wszystkie późniejsze dodatki. Efekt był taki sobie. Skrzynia została kiedyś celowo przekształcona, i chyba tak powinno zostać.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No ja niestety też spasowałem. Werk mnie kusił ale budżet nie wytrzymał. Po namyśle zrezygnowałem. Musze się najpierw uporać z tymi zegarami które mam do renowacji a jest ich 3.

Poza tym Beckery posiadam już dwa jeden z Braunau a drugi ze Świebodzic i uznałem że na razie wystarczy.

Na marginesie Ulan nie sądzisz że przez przypadek interesujemy się podobnymi zegarami ? :) To tak a propos Endlerów i tego Beckera.

Wygląda na to iż trzeba się będzie każdorazowo konsultować przed ewentualnym licytowaniem. :)

 

Jak znajdziesz lub znajdziecie trochę czasu (tu zwracam się również do taranta) to na Allegro pojawił się Lenzkirch pod nazwą "Wielki Oryginał Lenzkircha" Nie jest to mój że tak się wyrażę "target" ale wygląda okazale

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.