Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lwasikowski

ORIENT CEM65006D czy CITIZEN NY0040-17LB

ORIENT CEM65006D "Mako" czy CITIZEN NY0040-17LB  

26 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie Citek , bezel w mako strasznie ciężko chodzi . Guma standard , wszystkie takie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Mako (tylko bez "pepsi") - i jestem bardziej niż zadowolony.

Do Citka mam sentyment, ale te gumy mnie odstraszają...

Ktoś (Olek?) sprzedawał na bazarku chyba takiego Citka na bransolecie, ale nie wiem czy taki był oryginalnie, czy zmiana była we własnym zakresie.

Gdyby Citek był na bransolecie - wygrałby, a tak... ;)

Mechanicznie raczej na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem citka, nawet kilka razy i złego słowa nie powiem. Wykonanie rewelacja, nie tylko w tej półce cenowej, ale ogólnie - IMO niektóre szczegóły znacznie lepiej wykonane niż w Seiko, o którym się raczej dobrze na forum mówi (choćby indeksy - nakładane, a nie tylko "maźnięte" luminową).

 

Jeden z posiadanych przeze mnie egzemplarzy miał bransoletę - oryginał, z maskownicami pod konkretny model. Rewelacyjnym rozwiązaniem było zapięcie, z płynną regulacją długości. Można było w ciągu dnia dopasować rozmiar do aktualniego spuchnięcia ręki. W Seiko można jedynie powiększyć na piankę, ale taka operacja powoduje zbytnie wydłużenie jak na normalne uzywanie.

 

Trudno swoje chwalić, ale poszukaj w Galerii moich zdjęć Citka, moim zdaniem lepiej od katalogowych pokazują jak jest ładny.

 

Bierz go i się nie zastanawiaj.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie w tym wszystkim jakościowo znajdują Citizen ale ten mniejszy NY2300 (pasek nie ma tych cholernych nadrukowan żółto-czarnych) oraz Seiko SKX009.

 

Właściwie to mam do wyboru sposród czterech diverków:

 

Citizen Ny2300

Citizen Ny4000

Orient Mako\

Seiko SKX009


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O NY0040 możesz nieco przeczytać pod poniższym linkiem, również w porównaniu do skx007. Zwróć tylko uwagę na datę posta i miej litość nad jego autorem.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/10223-citizen-divers-automatic-recenzja/page__p__140782__hl__promaster__fromsearch__1#entry140782

 

Jestem zdeklarowanym fanem tego modelu i nie wiem po co kilka razy się go pozbywałem, skoro i tak wiem, że znowu go kupię.


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ostateczny wybor z racji tego ze nie moge znalezc ny0040 w korzystnej cenie, wybor miedzy Citkiem NY2300 a Orientem Mako.... ktory wybrac nie patrzac na rozmiar, chodzi mi o porownanie odnosnie jakosci wykonania, luminovy i ogolnie wygladu.... mnie sie oba podobaja stad dylemat


Lorus, Omega Seamaster, Orange Monster, Orient Big Mako,Stolicznyje[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Citizen lepiej stoi jesli chodzi o wykonanie i luminove. Widac to juz nawet na zdjeciach. Citizen bedzie mocniej i dluzej swiecil (nawet cala noc) poniewaz ma wiecej luminovy na indeksach i wskazowkach.

 

Jesli chodzi o info na pasku mozesz sam to usunac lub z biegiem czasu samo sie zetrze. W Citizenie niby zwykla guma ale gruba i solidna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem citka w tym kolorze - sprzedałem - żałuję :) .

Ciężko było dobrać do niego jakiś fajny pasek bo nie lubię diverowych gum z falą.Na niebieskim carbonie wyglądał nawet w miarę ok.

Samo wykonanie rewelacyjne.Tarcza od seiko 007 może citkowej buty lizać.

 

W poznańskiej malcie ten model tylko czarny kosztuje 1099pln - masakra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.