Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel007

delbana do zakupu

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich fachowców; jako laik ( ale zachwycony i zarażony waszą pasją:D) mam pytanie do was:czy delban z linku nie jest "składakiem"? chciałbym ją zakupić i odrestaurować w profesjonalnym zakładzie ( np.chronostar)co o tym sądzicie? ( zarówno o zakupie jak i wyborze zakładu)? może macie inne propozycje dot. marki ( delban ma przepiękne tarcze i w tym klimacie mi bardzo odpowiadają).

http://allegro.pl/show_item.php?item=1169564052

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, czy nie, to zalezy, jak mocne masz na ten zegarek cisnienie i ile trzeba zapłacić.

Zegarek nie jest w rewelacyjnym stanie i rzeczywiscie jesli chciałbyś go uzywać, to wypadałoby odnowić, a to już nie do końvca to samo.

Werk typowa dla delban felsa 465N. Tarcza oryginał. Wskazówki - nie dałbym się zabić, ale coś mi wygladają na dobrane. koronka oczywiscie zmieniona i kiepsko dobrana. Koperta oryginał, ale ma przetarcia i wzery. Dekielek od delbany, ale nie jestem pewien, czy od tej, bo zauwazyłem, że w zegarkach z tymi werkami symbol 465 był wybijany na dekielku. Nie wiem, czy tak było w 100%, ale mozliwe, ze dekiel załozony od innej delbany.

Delbany to popularne zegarki i przeróznych kombinowańców jest pełno w obiegu - to tarcza zmieniona, to wskazówki, to dekiel itd.

Ja bym raczej polował na coś w dobrym oryginalnym stanie - wyjdzie Ci finansowo podobnie, albo i taniej, a będziesz miał oryginał. Chyba, ze cena końcowa bedzie niska, to wtedy oczywiście warto, choćby na dawcę organów.

A w pełną renowację tego egzemplarza raczej bym się nie bawił.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto, czy nie, to zalezy, jak mocne masz na ten zegarek cisnienie i ile trzeba zapłacić.

Zegarek nie jest w rewelacyjnym stanie i rzeczywiscie jesli chciałbyś go uzywać, to wypadałoby odnowić, a to już nie do końvca to samo.

Werk typowa dla delban felsa 465N. Tarcza oryginał. Wskazówki - nie dałbym się zabić, ale coś mi wygladają na dobrane. koronka oczywiscie zmieniona i kiepsko dobrana. Koperta oryginał, ale ma przetarcia i wzery. Dekielek od delbany, ale nie jestem pewien, czy od tej, bo zauwazyłem, że w zegarkach z tymi werkami symbol 465 był wybijany na dekielku. Nie wiem, czy tak było w 100%, ale mozliwe, ze dekiel załozony od innej delbany.

Delbany to popularne zegarki i przeróznych kombinowańców jest pełno w obiegu - to tarcza zmieniona, to wskazówki, to dekiel itd.

Ja bym raczej polował na coś w dobrym oryginalnym stanie - wyjdzie Ci finansowo podobnie, albo i taniej, a będziesz miał oryginał. Chyba, ze cena końcowa bedzie niska, to wtedy oczywiście warto, choćby na dawcę organów.

A w pełną renowację tego egzemplarza raczej bym się nie bawił.

 

dzięki za info. twoim zdaniem lepiej brać delbane czy doxe ( lata 50-60 ). ciśnienia nie mam aż takiego. zależy mi na tym aby WSZYSTKO w zegarku bylo oryginalne- lub do niewielkiej renowaqcji. masz jakieś swoje "typy". mógłbyś udzielić mi wskzaówek na co zwracać uwagę przy zakupie tego typu zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Wskazowki jeszcze ujda w tloku(chociaz sekundowa moze razic), natomiast dekiel juz nie( z delbany na AS-ie).Koronka oczywiscie do wymiany.Jezeli chcesz tanszy zegarek z tego samego okresu i tej samej jakosci, z promienista tarcza to ewentualnie szukaj genevy sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazowki jeszcze ujda w tloku(chociaz sekundowa moze razic), natomiast dekiel juz nie( z delbany na AS-ie).Koronka oczywiscie do wymiany.Jezeli chcesz tanszy zegarek z tego samego okresu i tej samej jakosci, z promienista tarcza to ewentualnie szukaj genevy sport.

a jeżeli pokusiłbym się na "większy" budżet? np. do 700 zł? co byś radził. chciałbym trochę oryginalności- może marki , które nie są popularne w Polsce?Zegarek klasyk- im mniej dodatków tym lepiej ( niezbędne minimum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Za 700 mozna trafic Atlantica NOS-a,Delbane NOS,Doxe NOS....,jednak trzeba troche poczytac( tu na forum tez),poogladac troche tych zegarkow w oryginale aby nie nabyc kombinatora.Natomiast oprocz tej genevy o ktorej pisalem, mozna jeszcze poszukac farncuskich actionow z promienistymi tarczami ewentualnie wybrac cos z ruskiej( nie znaczy zlej) alternatywy.Z rusow promieniste tarcze mozna spotkac chociazby w pobiedach i majakach z lat 50 tych.Koszt ruskiego NOS-a to max 200 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie zaczyna się już opłacać rozglądać za granicą. Wiadomo, że opłaty za wysyłkę będą większe, ale oferta może to wynagrodzić. Trzeba oczywiście szukać tak samo rozważnie i pamiętać o tym, że jeżeli kupimy poza Unią, to może jeszcze nam dojść cło i VAT (22%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz tanszy zegarek z tego samego okresu i tej samej jakosci, z promienista tarcza to ewentualnie szukaj genevy sport.

Dokładnie. Jeżeli chcesz nabyć w miarę tani a ładny zegarek to Geneva Sport będzie dobrym wyborem. Można je kupić w miarę tanio, jeszcze taniej, czasem za ok. 10 PLN można nabyć niesprawne werki jako źródło części zamiennych.Posiadam dwie sprawne Genevy, w różnych rozmiarach - bodajże 33 mm i 35 mm bez koronki. Poważna różnica to wygląd tarczy - Delbany i Genevy mają nakładane złocone indeksy (moim zdaniem w większości Delbnan są one ładniejsze) ale indeksy sekundowe naniesione na tarcze Genev są zdecydowanie mniej subtelne.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jeżeli chcesz nabyć w miarę tani a ładny zegarek to Geneva Sport będzie dobrym wyborem. Można je kupić w miarę tanio, jeszcze taniej, czasem za ok. 10 PLN można nabyć niesprawne werki jako źródło części zamiennych.Posiadam dwie sprawne Genevy, w różnych rozmiarach - bodajże 33 mm i 35 mm bez koronki. Poważna różnica to wygląd tarczy - Delbany i Genevy mają nakładane złocone indeksy (moim zdaniem w większości Delbnan są one ładniejsze) ale indeksy sekundowe naniesione na tarcze Genev są zdecydowanie mniej subtelne.

super dzięki- a mógłbyś podać linkji na podgląd tych zegarków? i co to znaczy NOS ( wiem że "amatorka" pytanie ale nie boję się pytać jak czegoś nie wiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOS = New Old Stock - towar stary ale "nowy" - nieużywany (stan magazynowy, najlepiej z opakowaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Allegro nie ma teraz żadnej Genevy Sport z "promienistą" tarczą. Jest tylko z charakterystycznym pierścieniem.

Linki do zdjęć:

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/b6b2f29f.jpg

http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-08/20e5e395.jpg

Nie zachęcam Cię jednak do kupna tego konkretnego egzemplarza gdyż często można nabyć Genevy w o wiele lepszym stanie.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a takie "cudo" niestety nie wiem jak wygląda oryginał? co wy na to? czy to też jest może "rękodzieło"?

http://allegro.pl/it...na_delbana.html

 

To zegarek po całkowitej renowacji - koperta, tarcza, wskazówki, dekiel - wszystko było odnowione, na nowo pochromowane, pomalowane, naprawione. Jak się ma do oryginału? Nie dojdziesz. Nie wiadomo, ilu było dawców. Zegarek w całosci prezentuje się nieźle - po jego zakupie nie masz przy nim nic do roboty. Ale jednak po całkowitej renowacji, Nie jestem jakimś tam zaciekłym wrogiem renowacji - lepiej ja przeprowadzić, niż wyrzucić stary zegarek. Ale do kolekcji zdecydowanie lepiej upolować oryginał. Za podane przez Ciebie 700zł to naprawdę można wyhaczyć piękną delbanę, doxę, atlantica, tissota, enicara, cymę, certinę, pallasa, a nawet omegę czy longinesa.

Osobiscie proponowałbym Ci szukać zegarka w stalowej kopercie, bo wystarczy na ogół lekka polerka i koperta jak nowa. Myślę, że powinieneś zwrócić uwagę na tissoty, enicary, cymy - własne werki, ładna, klasyczna stylistyka stylistyka.

Co do wcześniejszego pyania czy delbana, czy doxa? Doxa jest marką zdecydowanie starszą, poza tym produkowała zegarki wyzszej klasy, bo często w złotych kopertach, natomiast delbana raczej zawsze bardziej "ludowa". Ale w zegarkach z lat 50/60-tych w chromowanych kopertach to raczej trudno wskazać kto lepszy, kto gorszy. Porównywalne, zapozyczone werki, porównywalna jakosć... Delbana miała wiecej ciekawych tarcz. Doxa zawsze bardziej klasyczna. Ale to ta sama półka


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianej kwocie mozna bezproblemowo ustrzelic longina w dobrym stanie na ladnym manualu, a zwiekszajac budzet o jakies 200 zeta to i w w automacie:)

 

poczytaj forum zobacz co koledzy tu pokazuja i pamietaj iz poza allegro sa bazarki, rynek forum oraz mozliwosc zakupu zagarnica - oczywiscie koszty znaczaco wieksze - bo dojdzie vat i przeslylka ale wybor i cena samego zegarka nizsza :lol:

 

 

pozdr\

\

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za konkretne podpowiedzi ( a na forach trudno o takie:))- bedę szukał i dzielił się z wami propozycjami- nie mam jeszcze zbytniego pojęcia o zegarkach ale......to się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianej kwocie mozna bezproblemowo ustrzelic longina w dobrym stanie na ladnym manualu, a zwiekszajac budzet o jakies 200 zeta to i w w automacie:)

 

poczytaj forum zobacz co koledzy tu pokazuja i pamietaj iz poza allegro sa bazarki, rynek forum oraz mozliwosc zakupu zagarnica - oczywiscie koszty znaczaco wieksze - bo dojdzie vat i przeslylka ale wybor i cena samego zegarka nizsza :)

 

 

pozdr\

\

Rafal

Panowie- a ta propozycja? jeżeli chodzi o wygląd/ proporcje etc- to jest cudo!!

http://allegro.pl/item1180575174_longines_calo_zloty_51_letni_rarytas_bcm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wspomnianej kwocie mozna bezproblemowo ustrzelic longina w dobrym stanie na ladnym manualu, a zwiekszajac budzet o jakies 200 zeta to i w w automacie:)

 

poczytaj forum zobacz co koledzy tu pokazuja i pamietaj iz poza allegro sa bazarki, rynek forum oraz mozliwosc zakupu zagarnica - oczywiscie koszty znaczaco wieksze - bo dojdzie vat i przeslylka ale wybor i cena samego zegarka nizsza :)

 

 

pozdr\

\

Rafal

dzięki za informacje- a taka propozycja panowie:

http://allegro.pl/item1180575174_longines_calo_zloty_51_letni_rarytas_bcm.html

 

a może macie coś ze swoich kolekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.