Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian.xx

Niedokładny automat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od kilku miesięcy jestem posiadaczem zegarka TIMEX T2M513. Czytałem opinie o tej marce na forum, ale nie stać mnie było na nic solidniejszego a ten model mi się podobał.

 

big.134341.038E4E4F-0EB5-4020-B867-362EFF8FFDCD.jpg

 

Problem polega na tym, że dziennie mój automat przyspiesza około 1 min 40 sekund. To trochę za dużo... Wiem, że to co ma w środku nie jest mechanizmem wybitnym, ale chciałbym to wyregulować. Powiedzcie czy się da? Zrobi to zegarmistrz? Pochodzę z Rzeszowa, może wicie komu mogę zanieść mój zegarek?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się. A komu masz go zanieść jak nie zegarmistrzowi? :P


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jaki siedzi w tym zegarku to chiński Sea-gull ST-25. Szczerze mówiąc, najlepsza rada, to poszukaj przez wyszukiwarkę 'forum miłośników chińskich zegarków'. Mówię to bez złośliwości. Na tamtym forum mnóstwo ludzi uważa, że są to znakomite mechanizmy. Więc być może dadzą Ci jakąś dobrą radę, a być może nawet znajdą Ci odpowiedniego fachowca, który zajmie się tym mechanizmem.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sea-Gull ST-25 to dobry mechanizm. Może nie znakomity, ale dobrze skonstruowany i nieźle wykonany. Warto, przez zanisieniem do zegarmistrza zrobić prosty test. Zobaczyć, czy zegarek gdy leży powiedzmy 12 godzin przyspieszy wyraźnie o 50 sekund, czy nie. Jesli "odpoczywając" też wyraźnie spieszy, jest to pewnie tylko kwestia regulacji chodu. Jeśli leżąc chodzi dobrze, a noszony wyraźnie spieszy, to najpewniej ma źle nasmarowany bęben sprężyny, co w tanich automatach jest dość częste.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jest. Zostawiłem go na kilkanaście godzin przy kwarcowym i po około 15 godzinach przyspieszył o 40 sekund. Czyli podczas noszenia przyśpiesza bardziej. Hmmmm im częściej macham rączkami tym mam szybszy zegarek :D :D

 

Czyli teraz w Rzeszowie muszę znaleźć jakiegoś zegarmistrza. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, 40 sekund przez 15 godzin to i tak dużo. Biorąc pod uwagę, że w pionie będzie pewnie chodził nieco szybciej, można jednak spróbować zacząć od regulacji tak, aby odłożony chodził dobrze i zobaczyć, jak się zachowuje po założeniu. Bo szkoda od razu rozbierać cqały mechanizm...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.