Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Big mako i uszkodzony bezel

Rekomendowane odpowiedzi

Moj big mak ma pol roku i jest na gwarancji. Generalnie pracuje w biurze ale czasem zdarza sie zapylone srodowisko. Po powrocie z czarnogory (plywalem w slonym morzu oczywiscie z zegarkiem) od kilku dni zauwazylem ze bezel dziwnie "tyka". Raz jest ok a innym razem gdy nim krece to nie slysze takiego rownego "tykania" tylko jakby "zapadka" przeskakiwala po kilka zabkow. Dzwiek jest inny, czuc tez inny opor w tym miejscu. Czasem zrobie 360* i jest dobrze, innym razem caly obrot jest zly a czasem tylko kilka tykniec przeskakuje. Dodam ze nie wiem jak dziala taki bezel, nie zamierzam go rozbierac ale jesli jest jakis sposob naprawy np kropla oliwy czy cos w tym stylu to chetnie sprobuje. Przeskakiwanie o ktorym pisze zdarza sie tylko gdy szybko krece bezelem, gdy robie to wolno i miarowo wszystko jest ok.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oliwka/olej się nie sprawdza ( za gęste , po czasie jest gorzej ) , ja kładę zegarek na boku i wstrzykuje małą dawkę np.: WD40 , jak przeleci to ruszam energicznie bezelem aż wypłynie nadmiar razem z kurzemi brudem .

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki olej - w WD40 przecież też jest środek smarujacy. NIe miałbym pewnosci, czy WD40 nie uszkodzi nadruku na bezelu, choć nie powinien. Tylko może być drobny kłopot z wstrzyknięciem środka tak, żeby nie zapackać wszystkiego dookoła. Ja tam zresztą osobiście WD40 nie lubię, chyba ze do starych kłódek, choć akurat w tym przypadku teoretycznie mógłby sie sprawdzić. Przy precyzjnej aplikacji nieduzej ilości oczywiście. Na mój rozum jednak tego typu rzeczy chyba smaruje się jednak środkami mniej płynnymi, bo płynne mogą nam pięknie wypływać i brudzić co się da...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.