Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rene

Zegarek automatyczny do 650 zł, prosba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Drodzy forumowicze chcialbym sie Was poradzic jaki zegarek wybrac do 650 zł, zalezy mi aby to był zegarek automatyczny, do noszenia raczej na codzien( choć mogl by pasowac takze do garnituru) oraz aby dekiel był przezroczysty aby bylo widac caly mechanizm zegarka. Poniżej podaje pare linków z zegarkami, które mi sie w miare podobaja i prosze o opinie co do nich a jesli znacie jeszcze jakies inne prosze dajcie znac;) z gory dziekuje za odp;)

 

http://www.60sekund.pl/index.php?p66,seiko-5-automatic-snk809k2-aviator

http://www.60sekund.pl/index.php?p796,adriatica-automatic-retro-8142-5254a-black-swiss-made

http://www.60sekund.pl/index.php?p1154,adriatica-pilot-1074-5222a-swiss-made

http://www.60sekund.pl/index.php?p1218,zegarek-orient-diver-s-cem65004b-automatic-black-mako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko jak najbardziej, awiator mocno mniej, adriatica najgorsza, sklep ściemnia - claro888 to produkcja chińska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo co sadzicie o tym zegarku i ogolnie o sklepie?

 

http://www.i-zegarki.pl/seiko-snzf15j2-sports-automatic-seiko-snzf15-p-700.html

Seiko jak Seiko, wiadomo, na tym forum praktycznie wszyscy mają dobre zdanie o Seiko :rolleyes:

Ale cena w tym sklepie, to chyba za bardzo jest wyżyłowana. Na ebayu taki model można ściągnąć w granicach 500-600 zł.

Poza tym, szukałbym wersji na bransolecie.

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sklep to nigdy tam nie kupowałem,natomiast co do marki to skupiłbym się na Seiko lub Adriatica-ze wskazaniem na tą drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sklep to nigdy tam nie kupowałem,natomiast co do marki to skupiłbym się na Seiko lub Adriatica-ze wskazaniem na tą drugą.

W tej kategorii cenowej Adriatica nie ma szans z Seiko, najmniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to ma takiego to malutkie Seiko że Adriatica z claro nie ma szans?Posiadam Adriaticę z ww mechanizmem od niedawna ale za taką kasę nie ma co wybrzydzać a i dokładność niezła.Stop sekunda,możliwość dokręcania i odpowiedniejszy rozmiar.Seiko z serii 5 może i dobre ale też mechanizm nic specjalnego a rozmiar malutki.Osobiście Seiko z tej serii mnie nie przekonują wolałbym np Orienta.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to ma być garniturowiec i ew. "swiss made" w tej cenie to są generalnie trzy wyjścia

 

1. adriatica z mechanizmem Claro ...

2. zegarek z lat 50-70 po renowacji - można dostać dobry egzemplarz w tej cenie - ale oczywiście zawsze

jest jakieś ryzyko

3. przetrząsnąć sklepy, jubilerów, zegarmistrzów w mniejszych miejscowościach,

gdzieś na uboczu - można dostać "leżące" tam przyzwoite, fabrycznie nowe ale

leżące kilka lat modele atlanitków, grovan itp. z mechanicznymi mechznizmami

eta w tej cenie - ja rok temu tak kupiłem pozłacaną grovanę za niecałem 600 zł -

był jeszcze wówczas Atlantic Seacrest stalowy z eta 2824-2 za ok 700 zł

(nie kupiłem bo już podobny, tyle, że pozłacany mam)

 

trzecia opcja jest nawet rozsądna - więc po prostu rób tak - jedziesz gdzieś

samochodem - mijasz średnie i mniejsze miasta - szukaj jubliterów, zegarmistrzów

i pytaj ...

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeśli Ci się podoba ok. Bierz.

Ja mam z tego sklepu ADRIATICA AUTOMATIC 8102.5264 już prawie dwa lata.

Bardzo fajna. Nie sprawia problemów, punktualna. I do garnituru i do jeansów. :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, jeszcze jedno pytanko odnosnie tego zegareczka

http://www.60sekund.pl/index.php?p291,adriatica-automatic-8118-2824-1-sapphire-swiss-made

podane jest ze posiada on mechanizm ETA 2824.1 a wiec czy jest duza roznica pomiedzy tym mechanizmem a Claro 888???

 

Nie jestem aż takim super-znawcą jeśli chodzi o porównywanie werków, ale napiszę to,co zauważyłem ze swoich obserwacji. Generalnie Eta w porównaniu z Claro to werk charakteryzujący się ,,wiekszą kulturą chodu" tzn. w werku ETA jest większa ilość wahnięć niż w claro (dokładnie nie pamiętam ilości wahnięć) ale co za tym idzie? Ano to, że wskazówka sekundowa Bardziej ,,płynie" przesuwając się.W Zegarku z werkiem Claro różne rzeczy już widziałem, co wyprawiała sekunda,Nierównomierne przeskoki,,przycinanie się" . Tak że Eta to eta).


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moglbys mi powiedziec Calisia1 czy te nierownomierne przeskoki i przycinanie sie zdarzaly sie regularnie czy raczej od czasu do czasu i czy przeszkadzalo to bardzo prawidlowej pracy zegarka tzn czy czas plynal dalej czy musiales cos przestawiac itp? ;D bo jezeli zdarzalo sie to tylko sporadycznie to jestem gotowy kupic ta adriatice,

Jezeli jeszcze ktos wie wiecej na temat tego mechanizmu CL 888 to prosze dac znac;)

... aha i czy istnieje mozliwosc jakiejs modyfikacji takiego mechanizmu by wyeliminowac wszelkie nieprawidlowosci w jego dzialaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy moglbys mi powiedziec Calisia1 czy te nierownomierne przeskoki i przycinanie sie zdarzaly sie regularnie czy raczej od czasu do czasu i czy przeszkadzalo to bardzo prawidlowej pracy zegarka tzn czy czas plynal dalej czy musiales cos przestawiac itp? ;D bo jezeli zdarzalo sie to tylko sporadycznie to jestem gotowy kupic ta adriatice,

Jezeli jeszcze ktos wie wiecej na temat tego mechanizmu CL 888 to prosze dac znac;)

... aha i czy istnieje mozliwosc jakiejs modyfikacji takiego mechanizmu by wyeliminowac wszelkie nieprawidlowosci w jego dzialaniu?

W mojej sztuce zdarza się podczas pełnego obrotu wokół tarczy 5, może 6 razy, w różnych miejscach.Przez te zachowania sekundnika zegarek posłałem do serwisu. Okazuje się że jest to wina sprężynki dociskowej wskazówki sekundnika (Tak zrozumiałem z serwisowego opisu) ale w żaden sposób to ,,przycinanie się " wskazówki sekundowej nie wpływa na dokładność chodu.To kwestia przyzwyczajenia się ). No chyba że lubisz śledzić wzrokiem sekundnik przez przynajmniej minutę (jeden pełny obrót wsk.sek.)to może Cię to na początku deko denerwować, z tym że nie koniecznie)). Po regulacji moja Ardiatica 8102 robi 2 s na + w ciągu doby..Myśle że jak na mechaniczny zegarek to bardzo dobry wynik ).. Nie masz się czego bać . Claro montują również w niektórych modelach Atlantica, tak że sam widzisz, nie jest tak żle... za te pieniądze :-). Po zakupie się pochwal)))


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że jest to wina sprężynki dociskowej wskazówki sekundnika (Tak zrozumiałem z serwisowego opisu) ale w żaden sposób to ,,przycinanie się " wskazówki sekundowej nie wpływa na dokładność chodu.To kwestia przyzwyczajenia się ).

To jest charakterystyczne zjawisko dla japońskiego mechanizmu Miyota. Rzeczywiście jest tam rodzaj regulatora płynności sekundnika, który jest "czuły" i ma skłonność do rozstrajania się. Z drugiej strony faktycznie nie ma to wpływu na dokładność chodu zegarka. Czyli sam zegarek chodzi dobrze, a tylko wskazówka sekundnika wykonuje czasem jakieś nieregularne troszkę gwałtowniejsze przeskoki.

 

Piszę o Miyocie, bo w rzeczywistości Claro888 jest potomkiem tej Miyoty. W skrócie mówiąc, Chińczycy zbudowali mechanizm ST-16 na bazie japońskiej Miyoty 82xx. Natomiast Claro zaadoptowało ST-16, i tak zorganizowało produkcję i składanie, żeby pod względem formalno-prawnym mozna tam było napisać 'swiss made'... Ludziom ogólnie się nie podoba takie 'chachmęcenie', ale generalnie to nie jest zły mechanizm. W porównaniu do ETA2824, Claro888 jest oczywiście na niższym poziomie technicznym, ale i tak powinien to być przyzwoity jak to mówią 'wół roboczy' dla niezbyt drogich zegarków.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje Wam bardzo panowie za pomoc i zadam Wam juz naprawde jedno z ostatnich pytan;D Mianowicie chce kupic ten zegarek adriatica w tym oto sklepie (http://www.goldtop.pl/product_info.php?cPath=34_37&products_id=386) poniewaz w sklepie, ktory wczesniej podawalem nie ma nic napisane o zapieciu motylkowym a i kontakt nie najlepszy i w zwiazku z tym chcialbym sie poradzic czy istnieja jakies metody sprawdzenia czy ten sklep sprzedaje w 100% oryginalne produkty i czy ktokolwiek w nim cos kupowal lub cokolwiek na jego temat wie;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goldtop jest pewny, śmiało bierz, należy do forumowicza

sam kupowałem tam zenka i dwie adriatici

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa przedmówcy:)

Też mam Adriaticę od Pana Mirosława:):(

 

PS

Model 1096 jest chyba niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Pewny sklep !

Sam miałem brać moją 8102 od P.Mirosława, ale chwilowo nie mieli ani w sklepie ani na magazynie, więc kupiłem w sklepie 60 sec. A wiesz w ile mi go przywieżli , z drugiego końca Polski do Krakowa? W 17 godzin od godz. zamówienia ))!!! To był szok :( A w swojej mam zapięcie motylkowe)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.