Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pavlak

Zegarki 'Marine' z garnitur

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu skończyłem ćwiartkę, czy jak niektórzy wolą 25 lat, także wymyśliłem sobie, że najwyższy czas na nowego garniturowca.

Chodzi za mną coś klasycznego, wręcz surowego, ale z charakterem. Minimalizm, ale niesztampowy i niecodzienny.

Propozycje autora tematu o wyborze zegarka do 1500 mi nie podchodzą.

Czyste piękno znalazłem w Stowie Marine z małą sekundą, ale jako, że budżet 1,5-2k raczej przekraczać nie powinien to odpadła w przedbiegach.

Nagle przyszedł Steinchart MARINE CHRONOMETER II. Alternatywa dość ciekawa, ale czy on pasuje do mankietu? szukałem po sieci i nie znalazłem zdjęć koszulowych.

 

Ktoś z forumowiczów może ma takowe??

 

Oczywiście inne propozycje zawsze są w cenie, także jak znacie coś ciekawego i nieoklepanego (sorry ale Tissot Le Locle jest, a Ds-1 LE juz mam)to piszcie i wklejajcie zdjęcia. Eposy Sophistique mi się też mażą, ale chyba jeszcze nie czas na nie (budżet).

 

EDIT: proszę moda o zmianę "z" w temacie na "a" lub "i ze znakiem ?". Literówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Ja też mam podobny dylemacik i też zastanawiam się nad Stową Marine z czarną tarczą z rzymskimi i małą sekundą, albo jakimś ładnym Eposem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa dość ciekawa, ale czy on pasuje do mankietu? szukałem po sieci i nie znalazłem zdjęć koszulowych.

Ja myślę, że to jest najbardziej uzależnione od rozmiaru ręki.

Generalnie, do mankietów nie pasują zegarki w stylu oversized, a zasadniczą cechą większości Maryn jest to, że są to zegarki dość duże i masywne. Tak więc potrzebny jest też dość duży nadgarstek z dużym mankietem.

Jeśli ktoś ma nadgarstek wagi ciężkiej +=20cm, to Marina w zestawie garniturowym prezentuje się bardzo ładnie (fot.1). Natomiast na nadgarstkach wielkości średniej krajowej lub mniejszej, Marina prezentuje się raczej w stylu oversized (fot.2), i o ile w stroju casual można to uznać za specyficzny styl, to w zestawie garniturowym prezentowało by się dość kuriozalnie.

Rozwiązaniem mógłby być zakup mniejszej wersji Marine na mechanizmie ETA2824 (40mm). Ten jest idealny do mankietu, na większości nadgarstków.

 

Co do innych alternatyw, to jest jeszcze Archimede zwany Deckwatch. Cena całkiem przystępna, ale Unitas dość surowy, nieozdabiany.

Jest jeszcze bardzo tani Laco Marine (poniżej 200 euro), ale na mechanizmie japońskim Miyota i dość charakterystyczną tarczą w całości pokrytą luminovą.

 

fot.1

StowaMOR1.jpg

 

fot.2

3.JPG


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowa Marine Original rozmiarowo jest optymalna mz.

Poniżej 2 zdjęcia na moim nadgarstku 17,5 cm. Na drugim zdjęciu też może wydawać się oversized, ale to kwestia kadru i obiektywu szerokokątnego. Jeśli dla kogoś jest jednak za duża, to dobrym wyborem będzie Marine Automatic, choć to tylko o 1mm mniej, to będzie czuć różnicę, no i sporo tańszy.

Bardzo dobrym wyjściem w zakładanym budżecie będzie też Archimede Deck Watch. 42mm wprawdzie, ale kształt koperty świetnie układa się na nadgarstku, nie powinien być za duży. Mechanizm rzeczywiście wygląda surowo, ale ostatecznie nikt nie nosi zegarka na lewą stronę ;)

 

img1234ef.jpg

 

post-29235-0-96507500-1331598489.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie alternatywy już chyba poznałeś- są nimi właśnie "twórczo czerpiące" Archimede i Steinhart. I właśnie któregoś z nich bym wybrał, bo Stowa jak widać zdecydowanie przeszacowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobra inicjatywa ;)

 

Dziękuje za wsparcie naszej inicjatywy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zapoznałem dzisiejszego (wczorajszego?) ranka z tym tematem, a wiadomo już czy będzie jakiś ciekawszy rabat?

 

BTW:

Archimede mi się nie podoba, zostaje Steinhart, mam nadgarstek 19,5cm, także z oversized nie będzie problemu.

A może ktoś coś jeszcze ma ciekawego w zanadrzu, może ktoś czymś zaskoczy z garniturowców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie się zapoznałem dzisiejszego (wczorajszego?) ranka z tym tematem, a wiadomo już czy będzie jakiś ciekawszy rabat?

 

Narazie zbieramy chętnych, potem będziemy z nimi rozmawiać o rabacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlak ,możesz rzucić też okiem na Kemmner Marine...

 

4886587042_f6595fc59f_z.jpg

 

nie dam głowy ale bodajże 250 euro..

 

 

Kemmner to ten gość od Frickera czyli producenta kopert m.innymi dla Stowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mathu :

Ale gdzie to można kupić? Nie znalazłem strony..."

 

 

nie śledziłem tematu,wiem ,że Kemmner występuje na "zatoce" jako sprzedawca Erkahund ,w tej chwili wystawia same divery ale pewnie można zadać pytanie o Marine...

 

Dugeny całkiem ciekawe ,tylko stronka jakaś taka nieprzejrzysta ...jak dla mnie...ciężko dokładnie obejrzeć produkt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dugeny świetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavlak ,możesz rzucić też okiem na Kemmner Marine...

Fajny, tylko żeby mu założyć wskazówki od Stowy, bo te wyglądają trochę nie za bardzo..

 

Gdzieś kiedyś czytałem, że ten zegarek określany był jako DIY (do it yourself). Czy to nie oznacza przypadkiem, że dostajesz osobno mechanizm, kopertę, tarczę, wskazówki itd.. i że musisz to sobie samemu złożyć do kupy? Albo przy pomocy zaprzyjaźnionego zegarmistrza?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie oznacza przypadkiem, że dostajesz osobno mechanizm, kopertę, tarczę, wskazówki itd..

Uzupełniając... znalazłem dzisiaj przypadkiem na brytyjskim forum zdjęcie podpisane:

From Roland Kemmner, ebay 'Erkahund'

 

001-Copy5.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.