Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacieK_K

Zegarek mechaniczny manualny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Narodził się pomysł na nowy zegarek. Dzięki lekturze forum zafascynowałem się zegarkami i chyba choroba zaczyna się pogłębiać ;) Moje 2 Timex'y stopniowo wymieniam na ciekawe zegarki. Jeden Tissot już wpadł. Docelowo przewiduje posiadanie 3 zegarków (mam nadzieję że na 3 skończę : :) )

W tym temacie zajmiemy się tym trzecim - moim pierwszym zegarkiem mechanicznym.

 

Kryteria:

 

styl - garniturowiec lub klasyczny pilot

mechanizm - mechaniczny manualny (automat w moim przypadku się nie sprawdzi)

mocowanie - czarny pasek

koperta - stalowa, najlepiej czarna tarcza ale białą też rozważę, przeszklony dekiel (obowiązkowo)

rozmiar - generalnie do około 40mm, max 42mm dla pilota (chuda ręka)

cena - max 2000pln ale generalnie wolałbym aby było to coś bliżej 1000pln...

marka - preferowany szwajcar lub niemiec

 

Ciekaw jestem co zaproponujecie, bo wybór jest niewielki - same automaty niestety

Na początek ode mnie:

 

ATLANTIC WORLDMASTER MECHANICAL

 

3233_7.jpg

 

DAVOSA Classic Manual (niestety biały i pasek do wymiany na czarny)

 

36495-1.jpg


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Jak przeżyjesz 44mm, to masz

 

1796363016mc2_A_01.jpg

 

Nosiłem fliegera na chudej ręce i było OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeżyjesz 44mm, to przeżyjesz i 45mm, zwłaszcza że te 45mm prawdopodobnie lepiej ułoży się na ręce niż tamto 44mm :) Chodzi o grubość zegarka i kształt koperty.

A oto i owe 45mm: http://www.archimede-uhren.de/EN/Pilot-XL-H.htm

Z opinii jakie wyczytałem ten Archimede mimo swojej średnicy ładnie dopasowuje się do nadgarstka.

 

Albo bliźniak proponowanego wyżej Steinharta: http://www.archimede-uhren.de/EN/Deckwatch.htm, w dodatku masz również w wersji czarnej, optymalny rozmiar 42mm, mała grubość, będzie dobrze leżeć. Niektórzy zarzucają naśladownictwo temu Archimede, ale mnie się on podoba, dobry stosunek cena/jakość.

Podsumowując, postawiłbym na Archimede Deck Watch ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziw, że pierwszą propozycją nie był Tissot Le Locle. Bardzo sympatyczny zegarek, gdyby nie to, że na mnie zbyt mały, to dawno bym miał. Ale według Twoich kryteriów idealnie się wpisuje- rozmiar z tego co pamiętam 39 albo 40 mm, cena fajna, przeszklony dekielek to za mało powiedziane- ten dekielek jest piękny. Tylko oczywiście automat, ale trudno Ci będzie znaleźć manuala :) bo ich jak na lekarstwo.

A automata nie bój się- domyślam się, że masz siedzącą pracę. Ja też przez pół dnia siedzę przy kompie i spokojnie daje radę. Fakt, że na noc nie ściągam, ale dość często zmieniam zegarki, a nie mam rotomatu i powiem Ci, że jak ponoszę zegarek tak ze 2 dni i odkładam do skrzyneczki, to zaglądając później spokojnie chodzi jeszcze naprawdę długo- dobę to minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricardo kolega wyraznie pisze o manualnym a le locle to automat.Może coś z niższej półki np.Adriatica na unitasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricardo kolega wyraznie pisze o manualnym a le locle to automat.Może coś z niższej półki np.Adriatica na unitasie?

Wiem, dlatego dopisałem "Tylko oczywiście automat, ale trudno Ci będzie znaleźć manuala :) bo ich jak na lekarstwo."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriaticę oczywiście już przeglądałem i nic manualnego mi się nie podoba. Albo ma 45mm :/

 

Archimede 42mm dopisany do listy, pomyślimy. Piloty 44-45 świetne ale nie dla mnie niestety.

 

Pracę mam o tyle specyficzną że a to siedzę przy kompie a to muszę gdzieś rękami pogrzebać, łatwo o "kolizję" - dlatego żeby nie martwić się o zegarek, przed pracą go zdejmuję i tak leży 8h. Dodajmy do tego fakt posiadania innych zegarków. Może wyjść że ten będzie leżał tydzień nie noszony. A tak go sobie będę dokręcał wieczorem i problem z głowy.

 

Ricardo zrób mi Le Locle albo DS-1 w manualu to go kupię odrazu :)

 

Jak narazie wychodzi na to że liderem jest...Atlantic :) z ceną 1250PLN, czyli taniej o około 600pln od pozostałych kandydatów.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boli to że Atlantica z 2804 kupiłem w 2007 roku w Zibim za 700 zł a teraz cena kosmos a automat na claro 888 1300 i więcej.Swoją drogą nie bój się automatu i bierz le locle!Ja sam miałem obawy przed automatem ale gdy przymierzyłem owego w sklepie to już na stałe u mnie zagościł.Bardzo lubię ten zegarek bo w tej cenie dla mnie to nr1 i przede wszystkim dostępny do testu nadgarstkowego.Pozdrawiam.(na marginesie mam od kilku tygodni Adriaticę na claro kupioną oczywiście od kolegi z forum M.R.i jestem mile zaskoczony.Nie taki diabel straszny jak go malują.Na razie +3 sek na dobę a wygląd i cena super)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benki niestety 44mm, zenek 42mm. Trudno jakoś o mały zegarek na unitasie :) Atlantica bym odpuścił

 

post-23896-0-98421400-1331599033.jpg

 

post-23896-0-34464400-1331599035.jpg

 

post-23896-0-92455500-1331599036.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to niestety jedynym sensownym rozwiązaniem będzie to...

 

671686_LB_00_FB.EPS.jpg

 

Ale oczywiście wciąż czekam na propozycję zegarków manualnych bo ich mechanizmy ponadto bardziej mi się podobają.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż, poza tym, że manualny garniturowiec w limicie cenowym, to nie spełnia innych wymogów (japoński, 39mm, lity dekiel), ale może? limitowana edycja, 1500 (plus drugie 1500 takiego samego pozłacanego). Inhouse :)

post-23896-0-46989300-1331599240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar - generalnie do około 40mm, max 42mm dla pilota (chuda ręka)

...

marka - preferowany szwajcar lub niemiec

Problem masz taki, że większość manuali wykonuje się dzisiaj na Unitasie, który pochodzi od zegarków kieszonkowych, i z racji tego wszystkie te zegarki są dosyć duże i masywne.

 

Żeby wyszukać mniejsze zegarki manualne musisz wpisywać w google hasło "ETA 2801" lub "ETA 2804", ale generalnie tych zegarków jest niewiele. Oprócz Atlantica i Davosy, chyba jeszcze jakaś Delbana jest, jakiś Meistersinger też jest (ale jednowskazówkowiec)

Jeżeli odpowiada Ci styl militarny, to dosyć fajna jest Precista PRS-53, 37mm, ETA2801 manual (lub automat do wyboru), dosyć tania: ?155

 

PRS-53.jpg

 

Inny trop, to wpisać w google "Peseux 7001". Świetny mechanizm manualny. Jednak te zegarki są zazwyczaj jeszcze mniejsze...

Chociaż Stowa Kleine Sekunde możesz przemyśleć. Mieści się w budżecie 2000zł. Niby rozmiar 35.5 mm wskazuje, że zegarek jest malutki, ale wszyscy mówią, że na ręce sprawia wrażenie znacznie większego, niż to wynika z pomiaru. Wrażenie jest, podobno jakby miał 38mm. To chyba wynika z tego, że ma bardzo cieńką lupkę i tarcza zajmuje prawie całą powierzchnie zegarka. No ale to by trzeba było przymierzyć, a szanse przymierzenia tego zegarka są prawie zerowe.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a szanse przymierzenia tego zegarka są prawie zerowe.

 

aż tak źle nie jest, sam miałem przyjemność mierzyć. I potwierdzam, że nie wygląda jakoś strasznie mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Nie szukaj małego manuala, bo nawet jeśli znajdziesz coś, co będzie mieć 40 mm, to co zrobisz jak ci się znudzi? Kupisz to samo w innym kolorze?

 

Ta nisza jest obsadzona w praktyce w całości przez Stowę Antea i Nomosa (ale tu nie podchodź bez 3500 zł). Jakieś 10% rynku to manuale, z czego tylko drobny ułamek ma poniżej 42 mm.

 

Albo przyzwyczajasz się do 42-44 mm, albo kupujesz rotomat.

 

Oczywiście możesz też wyłożyć jakieś 3000-4000 EUR i wtedy możesz przebierać w propozycjach, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z kasą jest bardziej mentalny niż finansowy - wymyśliłem sobie że nie będę kupował 1szt zegarka za więcej jak 2000pln. Tym bardziej że nigdy jeszcze nie miałem mechanika. Może kiedyś limit pójdzie w górę ale narazie jeszcze nie :)

 

Kyle możesz podać jakiś kod tego Orienta? Pierwszy raz go widzę. Podoba mi się, kusi wskaźnik rezerwy chodu.

 

Mathu jeżeli nie znajdę fajnego manuala do 2000pln to budżet będzie wtedy 2000-130 na rotomat czyli 1870 i kupi się automata.


[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.