Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Yakuz

La Rochette garść informacji

Rekomendowane odpowiedzi

wszedłem w posiadanie w.w zegarka, niestety bez wałka naciągu ;). Chciałbym się dowiedzieć w jakich latach był produkowany, jaki to mechanizm i czy ciężko będzie dostać nowy wałek oraz szkiełko bo moje pleksi jest już żółte i brzydkie a tarcza bardzo dobrze zachowana czego nie widać na fotkach. Wskazówki niebieskawe, ciekawe czy oryginalne?

 

do zdjęć mam niestety tylko k800 więc prosze o wyrozumiałość.

post-30953-0-95089800-1331637399.jpg

 

 

 

post-30953-0-72375400-1331637401.jpg

 

bez szkiełka

post-30953-0-29888700-1331637403.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
do zdjęć mam niestety tylko k800 więc prosze o wyrozumiałość.

 

Podobnie jak Ty , dysponuje k770i

 

post-0-0-63312000-1331638920.jpg

 

nikt nic nie wie? :)

 

Wie.

 

Twoj zegarek to tzw. wartownik z okresu ok 1936-9. Mechanizm sygnowany znakiem Busera to najprawdopodobniej Unitas-musialbym to dokladnie sprawdzic. Wskazowka minutowa nieoryginalna.Walek i szklo mozna dorobic. Dobry fachowiec powinien to zrobic bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Ci bardzo za informacje :) Kłopot w tym, że u mnie w Puławach dobrych fachowców brakuje...ale w lublinie może coś znajdę bo chciałbym go ożywić. Jakbys mógł sprawdzić czy to Unitas byłbym wdzięczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zegarek kieszonkowy La Rochette, ale ze świecącymi wskazowkami i cyframi, naprawić jezdzilem na drugi koniec Polski - do Krakowa (nie ma już części) na ul. Szewską (w bramie) Drugi zegarmistrz na Szewskiej powiedział mi, że nie weźmie do naprawy bo mu sie nie chce, zegarmistrze u mnie w Koszalinie i Kołobrzegu tylko głupio filozofowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro temat dotyczy starych zegarków to i posty moga być stare; spodziewałem sie raczej merytorycznych odpowiedzi a nie jakichś "łopat", a tak to widzę tylko indolencję na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indolencja czyli bierność, niezaradność. Wykopując post sprzed prawie 7 lat tylko po to, żeby w sumie nie pomóc w niczym, tylko stwierdzić, że w Krakowie nie ma części i kręcą nosem, to rzeczywiście przejaw proaktywności i zaradności, nie ma co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro temat dotyczy starych zegarków to i posty moga być stare; spodziewałem sie raczej merytorycznych odpowiedzi a nie jakichś "łopat", a tak to widzę tylko indolencję na forum...

Na jakie pytanie?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza złotą łopatą Kolega otrzymuje też tytuł Mistrza Ciętej Riposty :wacko:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.