Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Josza

chodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny...Tarczy nie ma ?

Takie skrzynie, typu "transitional" - przejście z biedermeiera do eklektyzmu pochodzą gdzieś z lat 60-tych XIX wieku. W książce Kochavera można znaleźć ze 3 o podobnej konstrukcji (kręcone kolumny tylko w górnej części), Werk o cechach niskonakładowej produkcji temu nie przeczy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem tylko te zdiecia zegar jest w renowacji prosze zwrocic uwage na wysokosc mechanizmu (dlaczego taki wysoki) na wysokosc zwrocil mi uwage sprzedajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem tylko te zdiecia zegar jest w renowacji prosze zwrocic uwage na wysokosc mechanizmu (dlaczego taki wysoki) na wysokosc zwrocil mi uwage sprzedajacy

Wlasnie ta renowacja - to nic zlego - ale dobrze by bylo wiedziec co jest orginalne. Moze wszystko moze tylko czesc. To wg mnie jest najwazniejesze.

Zegar jest wysoki - bo jest ....waski i dodatkowo prawdopodobnie ma do osadzenia wiekszej srednicy tarcze.

 

Zegar ciekawy, dodaj zdjecia tarczy i wskazowek, Jakie wahadlo odwaznik bloczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obym się mylił ale spiralne zdobienia na drzwiczkach nie wyglądają na stare. Trochę naczyściłem się takich zdobień i moim zdaniem bardzo trudno uzyskać taką powierzchnię, zawsze pozostaja jakieś nierówności świadczące zresztą o oryginalności. Może stare były zniszczone i dorobiono nowe? Wogóle te drzwiczki wyglądają tak równiutko. Może to tylko kwestia jakości zdjęć i kąta padania światła? Nie zauwazyłem otworów po tym werku. Czyżby fornir był wymieniany? Z tyłu zegar wygląda ok ale jeśli fornir na plecach był wymieniany to prawdopodobnie deska pod tym fornirem również. Zgadzam się Ulanem w tej kwestii. Wolałbym żeby skrzynia była przed renowacją. Po renowacji kupuje sie zegar licząc na uczciwość sprzedającego. Fajny mechanizm na grubych płytach. Ile ma ta skrzynia wysokości? 130-140cm???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak Grzesiek,

 

Drewno z tylu ma kolor odpowiedni - jak na stare ,ale dla mnie wyglada jakos za ..malo zniszczone i za dobrze sklejone.

Na plecach, brodzie powinny byc widoczne rysy, wglebienia, struktura sloi powinna byc bardziej wypukla, drewno powinno byc wypaczone, popekane, widoczne powinny byc szczeliny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie z drewnem bywa. Pamiętam, jak chodziłem oglądać pracownie konserwacji rzeźby w okresie, kiedy mój Ojciec tam pracował. Niektóre gotyckie czy romańskie figury były tak stoczone przez pasożyty i warunki klimatyczne, że wyglądały jak z zaschnietej gąbki - a inne miały drewno i powłoki malarskie jak sprzed kilku lat.

Co do rzeczonej skrzyni - fornir jest nowy, chyba nie tylko na plecach - to pewne. Na wydrążeniu pod wieszak nie ma praktycznie śladów po nietrafiającym haku. Albo skrzynia została rozłożona na czynniki pierwsze...albo na starym "rdzeniu" powstaje zupełnie nowy staroć...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli ktos rozłożył skrzynie na części to ślady użytkowania powinny pozostać. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy szlifować czy zmywać stare plamy czy rysy na plecach zegara. Co więcej jestem prawie pewny (i to mozna łatwo sprawdzić) iż na górze powinno być szczelina do osadzenia koronki stylizowanej na biedermeiera (zapewne wiecie o co mi chodzi) ten lauferek na górze pasuje tam jak kwiatek do korzucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne wskazówki typu poker and beetle (kto tam widzi żuka ??), minutowa ciut za krótka.

A jaki on jest wysoki ? Sprawdź jaka jest ta wysokość i średnicę tarczy. Jak dla mnie to jest co najwyżej chudy :blink:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokosc skrzyni okolo 130 tarcza 18 nie zmierzylem dokladnie choc odwiedzilem sprzedajacego specyjalnie ,laufer jest propozycja sprzedajacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokosc skrzyni okolo 130 tarcza 18 nie zmierzylem dokladnie choc odwiedzilem sprzedajacego specyjalnie ,laufer jest propozycja sprzedajacego

 

Ale werk ile ma ? Bo o nim chyba piszesz. Przeciętnie to jest około 11-12 cm. Skala Marlborowa niewiele mi mówi, bo palę tylko czasem tzw cudzesy :blink:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werk ma okolo 15 cm to ma byc moj pierwszlinkowy linkowy zegar wiec jestem podekscytowany i tez nie zmierzylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werk ma okolo 15 cm to ma byc moj pierwszlinkowy linkowy zegar wiec jestem podekscytowany i tez nie zmierzylem

 

Jesli werk ma 15 to tarcza musi byc wieksza niz 18 cm ( nie pamietam jak daleko od krawedzi byly otwory mocujace tarcze :) ) Tak na oko.

LAdne wskazowki ale minimalnie za krotkie.

Podkladka tarczy pod porcelanki wyglada orginalnie i staro - poparzcie na sposob zabezpiecenia srodkowej porcelanki i te otwory w piercieniu zewnetrznym przez ktore mozna odkrecic te sruby ( josza - to miales na mysli?)

 

Jesli slysze ze plecy byly robione - to jestem ostrozny.

 

Wydaje sie ze po zlozeniu moze dobrze wygladac, na pewno moze sie podobac. Jesli sie godzisz z tymi przerobkami i ...cena jest odpowiednia to kupuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza to pewnikiem 19-20, biorąc pod uwagę to, ze wskazówki są z wszelkim prawdopodobieństwem do 18-stki. Tarcze 17-16 (i wskazówki) w linkowcach są bardzo rzadkie - już prędzej jeszcze mniejsze się spotyka.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza to pewnikiem 19-20, biorąc pod uwagę to, ze wskazówki są z wszelkim prawdopodobieństwem do 18-stki. Tarcze 17-16 (i wskazówki) w linkowcach są bardzo rzadkie - już prędzej jeszcze mniejsze się spotyka.

 

Przy tym moim chodziku tarcza jest 19,5 i wysokosc mechanizmu 11. bolce mocujace mech do tarczy sa bardzo blisko wewnetrznej czesci pierscienia.

U Joszy werk jest wiekszy i mocowania sa w srodku - co moze znaczyc tez 18 - ale z proporcji - prawdopodobnie wiecej.

Ta skrzynia przy malej tarczy wygladalaby na za duza - tak sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM kupilem ten zegar ( tarcza 18 wysokosc 110 wysokosc mechanizmu 13

Uploaded with ImageShack.us

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM Czy 1700. pln.za ten zegar to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM Czy 1700. pln.za ten zegar to dobra cena.

 

Pozostań z odrobina niepewności...to pobudza do następnych polowań :blink:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem chodzi mi o wasze zdanie (dla mnie O.K)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie żałował.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.