Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arturt

Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów

 

Zakładam pierwszy raz temat więc proszę o wyrozumiałość. Posiadam zegar Gustava Beckera niestety brakuje mu elementów skrzyni co widać na zdjęciach.

Czy może któryś z ekspertów od Gustava Beckera spotkał się z takim zegarem lub posiada jego zdjęcie. Zdjęcia mechanizmu nie umieszczam nadmienię tylko że,

widnieje na nim sygnatura GB Silesia, P42. Na skrzyni nie ma żadnych oznaczeń.

post-32845-0-80711200-1292153255_thumb.jpg

post-32845-0-40784900-1292153278_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że niektóre eklektyki wyglądają lepiej po utracie korony. Ten do nich należy. Może nie warto szukać za wszelką cenę....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że musiałaby to być korona wielce udekorowwana i bardzo trudno byłoby ja zrobić aby nie zaburzyć stylu tej ładnej skrzyneczki. Zostaw tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie rację zostawić to tak jak jest. Potwierdziliście moje przypuszczenia ale czasem warto posłuchać opinii bardziej doświadczonych.

Przez chwilę zastanawiałem sie czy nie dopasować elementów brody ale raczej nie wyglądało to dobrze. Mam jeszcze do niego zdobienia mosięśne,

które były umieszczone przy górze skrzyni(nie ma tego na zdjęciu) dają one wystarczjący efekt wykończenia bez korony.

Pozostanę tylko na odnowieniu tej skrzyni i umieszczę zdjęcia w galerii.

 

Szczerze mówiąc ciekaw jestem tylko jak wyglądał ten zegar w całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zegar naprawde wyglada dobrze w tym stanie jaki jest. Nie sadze aby zdjecie tak go "wyladnilo"

Rozgladaj sie za korona duza masywna i bardza rzezbiona, i zwarta.

Zadnych sterczynek na bokach. W formnie trojkata (?taki przeciety i w srodku cos) lub polkola ( moze tez byc zestopniowane, pol-luk przecietyy i przedluzony do gory)

Jak korona to naprawde dobrze zrobiona - bo taka tania, masowa to lepiej sobie darowac.

 

Przeszukuj internet to moze znajdziesz podobny z korona na wzor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.