Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Seiko Fifty Forur Fathoms niebieski

Rekomendowane odpowiedzi

Galeria zegarka

 

Fotki takie sobie ale nie wystarczy posiadac lustrzanke zeby byly ladne. Mam nadzieje ze niebawem sie poprawie :)

 

Co do zegarka to rozpakowalem go w pospiechu. Pudelko brzydsze niz u orienta ale nie o nie chodzi. Bede porownywal zegarek do duzego mako bo jego ostatnio mialem. Kolor niebieski jak najbardziej udany. W jasnym swietle jest niebieski, w pokojowym tarcza wydaje sie czarna a bezel niebieski. Sam bezel chyba pokryty hardlexem wiec moze sie rysowac, ale szkielko wystaje ponad bezel i to znacznie- pod palcem czuc to wyraznie. Szkielko ma sciete obrzeza co optycznie zmniejsza tarcze. Obawiam sie ze wlasnie szkielko bedzie przyjmowac najwiecej zarysowan. Bezel ma 120 klikniec, kreci sie tylko w lewo. Przyjemna odmiana po 60 kliknieciach mako, ladniejszy jest tez dzwiek klikniec. Koperta fajnie wykonana, niektore czesci polerowane, inne szczotkowane- daje to przyjemny efekt. Bransoleta zwezajaca sie. Wiekszosc powierzchni ogniwek jest szczotkowana, ale sa elementy (te male srodkowe) tych, ktore sa polerowane. Daje to na prawde ladny efekt. Brasnoleta ma pelne solidne ogniwa. Zapiecie z zabezpieczeniem dziala lekko ale pewnie. Nie ma luzu jak w mako. Dla mnie duzy plus. Dekiel przeszklony- jedna z najwiekszych zalet w moich oczach. Pieknie widac mechanizm. Nie mialem jeszcze takiego zegarka, wiec robi to na mnie duze wrazenie.

 

Tarcza zegarka bardzo mi sie podoba, szkoda ze indeksy nie swieca cale ale maja one swoj urok. Pieknie odbija sie w nich wszystko a swieci tylko dolna czesc. Indeksy nie sa plaski ale maja skosne brzegi. Wskazowki swieca jak glupie. Nie mialem nigdy monstera wiec nie moge porownac ale swieca duzo mocniej niz w mako. Ich ksztalt wg mnie jest na prawde ladny. Data jest idealnie w lini (w mako nie byla). Koronka co prawda nie jest zakrecana ale jest "akurat" pod wzgledem rozmiaru i wygladu. Co prawda wolalbym ja na 4 godzinie ale to kwestia gustu. WR 100m nie przeszkadza mi tak jak wiekszosci choc wolalbym 200m + zakrecana koronke.

 

Zegarek jest optycznie wyraznie mniejszy od duzego mako (realnie 2mm roznicy). Bransoleta takze jest drobniejsza (zweza sie) mimo ze obydwa zegarki maja w uszach 22mm. Dodam jeszcze ze nie udalo mi sie skrocic bransolety przez wyjecie ogniwka za pomoca spinacza. Jest duzo ciasniej spasowana niz w mako.

 

Mysle ze zegarek jest na prawde wart kupna. Dla mnie jest bardzo bliski idealu. Wersje kolorystyczne sa na prawde ciekawe, do tego jesli ktos zdecydowalby sie na czarna lub czarno-zlota to na gmt mozna kupic modowana tarcze, ktora wyglada bardzo fajnie. Dodam ze jest wersja cala pozlacana (wlacznie z bransoleta) z czarna tarcza. Ja juz teraz wiem ze piateczka zagosci na nadgarstku na dluzej :) Postaram sie napisac niedlugo cos o uzytkowaniu i dlugosci swiecenia. Jak na razie zegarek na bransolecie jest bardzo wygodny. U mnie zegarek ma 5+ tylko z uwagi na wodoszczelnosc i koronke. Polecam zakup kazdemu. Nie bojcie sie niebieskiego jest bardzo dyskretny i ma swoj urok.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.Dzięki za opis.Jeszcze bardziej zachęciłeś mnie do kupna tego modelu w tym kolorze.

Dało by radę wrzucić zdjęcie nadgarstkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zegarek - w formie świetny.....choć MUA podoba sie złoto-czarna wersja - być może dlatego że w blue mam Big MAko :)

Wiem już jaki będzie następny zakup.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz blue nigdy za dużo :).

Mnie ciekawi jak wypada w porównaniu do niebieskiego sumo.Jeżeli jest jaśniejszy to biorę w ciemno.

Chociaż jedyne co mi się nie podoba to podwójna data nie przepadam za tym.

Lepiej to rozwiązali w czarnej wersji.No ale w pomarańczowym monsterze jest podobnie.

Tam na sobotę patrzeć nie mogę a tu chyba się fajnie komponuje :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumo nie mialem ale od duzego mako zegarek jest o niebo lepszy. Wg mnie wizualnie tez choc gdy kupowalem mako designersko IMO nie mial sobie rownych. Co do sumo to trudno porownywac- pewnie nie ta polka. Kolor jest raczej ciemny- dopiero w jasnym sloncu widac ze jest niebieski. Teraz siedze przy zapalonej pokojowej lampie i tarcza jak i bezel wygladaja na czarne. Ze zdjec wnioskuje ze zegarek moze byc ciemniejszy od niebieskiego sumo.

 

Podwojna data to dla mnie atut, ale customowa tarcza jest jej calkiem pozbawiona :) Sobota jest tu niebieska a niedziela czerwona- mi sie to podoba.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegarek. Póki co moja sympatia jest podzielona między wersję czarną i niebieską, trzeba by zobaczyć na żywo.

 

ded, jeżeli to nie problem, mógłbyś go dać na chwilę pod lampkę i wrzucić fotę, jak świeci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz niebieska. W dzien bedzie niebieska a wieczorem juz czarna :) Zdjecie zaraz cykne :)

 

Edyta: Zdjecia nadgarstkowe dodalem do galerii. Jest tez zdjecie jak swieci ale bez statywu nie dam rady lepszego ujecia cyknac. W kazdym razie wskazowki swieca imponujaco a indeksy sa calkiem wyrazne choc male.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.