Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Logos

Opinia o książce

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Logos

Jako stosunkowo młodemu stażem miłośnikowi zegarków naręcznych książka bardzo mi się spodobała. Przeczytałem ją od deski do deski. I nie będę ukrywał, że w lwiej części aspektów jakie porusza, nie czuję sięn atyle kompetentny, aby je opiniować. Pozwolę sobie jednak na 3 uwagi:

 

1. Według mnie, skoro są wymienione marki (Strona 10, III akapit od góry), których zegarki są sprzedawane w sponsorujących wydanie książki firmach, to również i marki Swatch Group powinny być w dalszej części wymienone. Wygląda to tak, jakby poszczególne firmy promowały jedne marki lepiej, a inne gorzej. Co do reklam na końcu, to rozumiem, że każdy ze sponsorów reklamuje się jak chce, jednak wg mnie w samym tekście po wymienieniu marek, sklepów i "zrzeszeń" (mam na myśli Swatch i Zibi), powinny być później alfabetycznie wymienione wszystkie marki, które sklepy chciały podać + wszystkie marki, którzy wchodzą w skład Swatch Group i Zibi.

 

2. Jakość grafik (szczególnie tych z przedruków, rycin etc.) w tekście może czasami być kiepska i nie razi to w oczy. Jednak szkic astrolabium arabskiego jaki widnieje na okładce prezentuję "pikselozę", że dla mnie było to pierwsze co rzuciło się w oczy, gdy miałem ją pierwszy raz w ręku. Myślę, że jako element graficzny okładki, można było poddać go obróbce graficznej.

 

3. Mam podobne uwagi tak jak koledzy pisali wcześniej, co do historii Hamiltona.

 

4. Oczekiwałem, większej ilości informacji na temat zegarków z mechanizmem kwarcowym. Szczególnie na temat dokładności tych mechanizmów ze względu na temperaturę oraz źródeł zasilania (tj. bateri alkaicznych i srebrowych).

 

 

Takie jest moje skromne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a o co chodzi z tą książką i archiwum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

Dobra, a o co chodzi z tą książką i archiwum?

 

 

Tzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ,że piszesz o książce , a nie podajesz o jakiej ( domyślać się można ,że chyba o prof. Mrugalskiego " Czas i urządzenia.."

 

po drugie piszesz w dziale "Archiwum " , który jak sama nazwa wskazuje jest raczej ..archiwalny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Logos

Tzn ,że piszesz o książce , a nie podajesz o jakiej ( domyślać się można ,że chyba o prof. Mrugalskiego " Czas i urządzenia.."

 

po drugie piszesz w dziale "Archiwum " , który jak sama nazwa wskazuje jest raczej ..archiwalny ;)

 

Tak, dokładnie o tej. Zauważyłem, że wątek w archiwum, ale chyba z "małym" opóźnieniem względem jej wydania też opinię można wyrazić. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pisanie w tak starym wątku, ale czy mógłby mi ktoś podać kilka danych o tej książce?

"Czas i urządzenia do jego pomiaru"

 

ISBN

Wydawnictwo

Data wydania

Liczba stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.