Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Guest Logos

Opinia o książce

Recommended Posts

Guest Logos

Jako stosunkowo młodemu stażem miłośnikowi zegarków naręcznych książka bardzo mi się spodobała. Przeczytałem ją od deski do deski. I nie będę ukrywał, że w lwiej części aspektów jakie porusza, nie czuję sięn atyle kompetentny, aby je opiniować. Pozwolę sobie jednak na 3 uwagi:

1. Według mnie, skoro są wymienione marki (Strona 10, III akapit od góry), których zegarki są sprzedawane w sponsorujących wydanie książki firmach, to również i marki Swatch Group powinny być w dalszej części wymienone. Wygląda to tak, jakby poszczególne firmy promowały jedne marki lepiej, a inne gorzej. Co do reklam na końcu, to rozumiem, że każdy ze sponsorów reklamuje się jak chce, jednak wg mnie w samym tekście po wymienieniu marek, sklepów i "zrzeszeń" (mam na myśli Swatch i Zibi), powinny być później alfabetycznie wymienione wszystkie marki, które sklepy chciały podać + wszystkie marki, którzy wchodzą w skład Swatch Group i Zibi.

2. Jakość grafik (szczególnie tych z przedruków, rycin etc.) w tekście może czasami być kiepska i nie razi to w oczy. Jednak szkic astrolabium arabskiego jaki widnieje na okładce prezentuję "pikselozę", że dla mnie było to pierwsze co rzuciło się w oczy, gdy miałem ją pierwszy raz w ręku. Myślę, że jako element graficzny okładki, można było poddać go obróbce graficznej.

3. Mam podobne uwagi tak jak koledzy pisali wcześniej, co do historii Hamiltona.

4. Oczekiwałem, większej ilości informacji na temat zegarków z mechanizmem kwarcowym. Szczególnie na temat dokładności tych mechanizmów ze względu na temperaturę oraz źródeł zasilania (tj. bateri alkaicznych i srebrowych).

Takie jest moje skromne zdanie.

Dobra, a o co chodzi z tą książką i archiwum?

Guest Logos

Dobra, a o co chodzi z tą książką i archiwum?

Tzn?

Edited by Logos

Tzn ,że piszesz o książce , a nie podajesz o jakiej ( domyślać się można ,że chyba o prof. Mrugalskiego " Czas i urządzenia.."

po drugie piszesz w dziale "Archiwum " , który jak sama nazwa wskazuje jest raczej ..archiwalny ;)

Edited by dariusz chlastawa

Guest Logos

Tzn ,że piszesz o książce , a nie podajesz o jakiej ( domyślać się można ,że chyba o prof. Mrugalskiego " Czas i urządzenia.."

po drugie piszesz w dziale "Archiwum " , który jak sama nazwa wskazuje jest raczej ..archiwalny ;)

Tak, dokładnie o tej. Zauważyłem, że wątek w archiwum, ale chyba z "małym" opóźnieniem względem jej wydania też opinię można wyrazić. :-)

Przepraszam za pisanie w tak starym wątku, ale czy mógłby mi ktoś podać kilka danych o tej książce?

"Czas i urządzenia do jego pomiaru"

ISBN

Wydawnictwo

Data wydania

Liczba stron

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.