Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Breitling

Kieszonkowa Mołnia precyzyjna z mikroregulacją

Recommended Posts

Jak w temacie. Dzisiaj o czymś takim usłyszałem, ale nigdy nie widziałem. Czy ktoś z was ma takie cudo? Możecie coś o tym powiedzieć?

Bartek

Guest asfin_Francja

witam,

wygralem cos takiego pare dni temu na Allegro wiec udostepniam zdjecie takiej Molnji... wyglad mechanizmu wyjasnia "prawie" wszystko co i jak...

(usuniete zdjecie ze wzgledu na naruszenie praw autorskich)

jest to (wg znawcy Molnji dzieki ktoremu zwrocilem uwage na ten model) rarytas i jak go dostane to napisze pare slow wiecej a tym czasem zdjecie:

Uploaded with ImageShack.us

pzdr

Arkadiusz

Guest asfin_Francja

witam,

zdjecie owej Molnii pochodzi z kolekcji Pana L.M ktorego bardzo przepraszam za umieszczenie zdjecia bez uzgodnienia i pozwolenia.

oczekujac na swoja Molnije (http://allegro.pl/molnija-z-mikro-regulacja-i1433810748.html) pozwolilem sobie na wklejenie tego zdjecia zamiast tego z aukcji.

Pan L.M zwrocil mi uwage o naruszeniu praw autorskich bez uzyskania zgody, za co jeszcze raz niniejszym przepraszam.

Arkadiusz

Guest kaido2

Przez pewien okres w latach 60-tych produkowano 3602 w takowym wydaniu. Jest tak samo precyzyjna jak inne molnie bez mikroregulacji.Mikroregulacja ma sprawiac w oczach uzytkownika wysoka klase mechanizmu, zas nakrywki na kole wychwytowym napewno przyczyniaja sie do poprawy dokladnosci chodu mechanizmu.

Guest kaido2

Nie pozostalo mi nic innego jak pogratulowac nabytku.Molnie w tym wydaniu tak czesto sie nie trafiaja.Arku, oby sie dobrze spisywala.Gratuluje.

Ciekawa sprawa. Robi większe wrażenie niż tradycyjna Mołnia :(

Bartek

Bardzo ładny mechanizm - poniżej zdjęcia mojej:

3e45a10db400f065m.jpg

2408171339d9e23fm.jpg

Tu macie porównanie z późniejszą wersją:

8b875300f836a327m.jpg

Niestety mikroregulacja w tej zdobionej pasami Mołni, to przekładka. Mostek balansu jest z takiej Mołni, jak Asfina, czy Chomiora.

"kto ma zmieniarkę, ten ma władzę" (F. Kiepski)

"Piwo, to nie jest alkohol, i to zostało udowodnione przez jednego magisterka" (F.Kiepski)

Guest asfin_Francja

Z 18to kamieniowej wersji 3603 przelozona do 15 kamieniowego werku 3602 (u Kosh777)...

kurcze ile ja sie musialem nauczyc przy Was aby cos tutaj napisac :(:):(

ale i tak jestem cienki Bolek w te klocki...

pzdr

Arkadiusz

Mechanizmy ze szlifem z mikroregulacją miały wszystkie płyty w pasy oprócz mostka balansowego. Tak było w oryginale. Mam Kristala z mikroregulacją, mechanizm jest w paski, a mostek balansowy jest gładki.

CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

I znowu się czegoś dowiedziałem na tym forum :D Nie pomyślałbym, że ruscy tak kombinowali ;)

"kto ma zmieniarkę, ten ma władzę" (F. Kiepski)

"Piwo, to nie jest alkohol, i to zostało udowodnione przez jednego magisterka" (F.Kiepski)

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.