Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

Rotomat - Modalo czy Rothenschild

Rekomendowane odpowiedzi

Temat o rotomatach Modalo był - wiadomo już że jedni chwalą, inni nie - niemniej czy ktoś zna rotomaty Rothenschild i jak wypadają na tle Modalo? Obecnie mam 1 automat ale planuję w niedługim czasie zakup jeszcze 2. Jako że wszystkie 3 zegarki to będą Seiko (monster + przyszłe sumo + niespodzianka :) ) to zdecydowanie chcę zakupić jakiś rotomat żeby nie ustawiać wszystkiego codziennie lub co drugi dzień :lol: z uwagi na to że nie będą to zegarki po 10 czy 20k zł to wykluczam zakup rotomatu za jakąś grubą kasę i celuję w coś tańszego ale możliwie solidnego i takiego które mi nie namagnesuje zegarków :)

 

Z uwagi na to że wszystkie 3 są domyślnie na bransolecie oraz są dosyć spore - to raczej odpada rotomat kręcący 2 zegarki na 1 bębnie - więc potrzeba takiego który kręci każdym osobno żeby się to nie obijało o siebie :) Jakieś sugestie?

 

W dodatku czy ktoś miał styczność ze sklepem w poniższym klinku:

SKLEP

Czy ktoś kupował i ew. jakie wrażenia? Jak wypadają cenowo - czy może lepiej zamówić gdzieś indziej (jeśli tak to gdzie)? A może ktoś planuje jakiś większy (w sensie grupowy) zakup rotomatów? :)

EDIT

Nie dopisałem że wyraźnie zależy mi na cenie - tzn nie chciałbym przekroczyć w sumie nawet 700zł - 1k to już maksymalna ostateczna ostateczność - no chyba że te po 700zł to kiszka? Albo ktoś da namiar gdzie kupić w dobrej cenie :)

EDIT2

A może lepiej kupić takiego który ma np 3 bębny ale na 2 zegarki (czyli 6) i mieć zapas? Ew. kupić dwubębnowego na 4 zegarki łącznie - chociaż mam wątpliwości co do trzymania się tych zegarków i obijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27475-0-14284300-1331822114.jpg<

post-27475-0-73856500-1331822106.jpg

post-27475-0-13380200-1331822108.jpg

post-27475-0-51388400-1331822109.jpg

post-27475-0-11161600-1331822111.jpg

post-27475-0-85863600-1331822112.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny tylko cena trochę mnie przeraża - w sensie że 1650zł :lol: jak Ty masz tam PO za 10k zł, Glycine za 5k zł itd to to w sumie ma sens :) Ja jak tam zawieszę monstera za 600zł, sumo za niecałe 2k i drugie seiko też za 2k to trochę dużo - a na PO się u mnie nie zanosi ze względów o których Ci kiedyś pisałem na PW :) ale pomyślę bo może warto "raz a dobrze" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi, że warto. Co do "tamtego" PW to całyczas pamiętam i mam na uwadze.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep znam i polecam. Kupiłem tam swoje Modalo i nie mam zastrzeżeń - właściciel jest "elastyczny" :)

Jeśli planujesz zakup większej ilości zegarków to kup odpowiedni rotomat. Te, w których 1 bęben kręci 1 zegarkiem są wygodniejsze ale mniej ekonomiczne. Temat ogólnie jest "śliski". Ja najpierw kupiłem rotomat Modalo na 2 zegarki: http://kraff.pl/rotomaty/1063-rotomat-watchwinder-modalo-lcd-182067.html mając 3 automaty (1 na ręku i 2 się kręcą). Potem coś się dokupiło zegarkowego i trzeba było zmienić rotomat. Teraz trafiłem na zegarek, którym jestem zachwycony i myślę aby 3 zegarki sprzedać (bo i tak nie będę ich nosił) i te podwójne Modalo chyba znowu mi wystarczy :) Zegarkomania to choroba :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ty też masz Aquaracera (ten leżący bezpośrednio pod bębnami)? Nie zarejestrowałem u Ciebie tego zegarka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam (bo doszło pare zegarków a i pare jeszcze dojdzie) czy kupować jeszcze jeden taki sam czy coś już większego :lol:

 

Gdyby ktoś chciał coś polecić na około 10 zegarków to bardzo prosze.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał ty też masz Aquaracera (ten leżący bezpośrednio pod bębnami)? Nie zarejestrowałem u Ciebie tego zegarka :lol:

Jak to nie? Jest w galerii :)

 

Żona w nim chodzi.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 - na Amazonie nigdy nie kupowałem więc nie mam za bardzo doświadczenia ale propozycja ciekawa :) plusem dla zamówienia w kraju jest rok gwarancji bez konieczności wysyłania gdzieś w świat no ale się zobaczy :) co do reszty to dzięki :lol:

 

Rebciu - oj zdecydowanie choroba, a najlepsze w tym jest to że chyba nieuleczalna :) no ja po tych 3 automatach na pewno jeszcze coś kiedyś dokupię więc faktycznie lepiej większy - najekonomiczniej było by mi kupić jakieś modalo które ma 2 bębny po 2 zegarki na każdym bo takie coś kosztuje w tym sklepie ok 640zł - ten Twój to taki bardziej wypasiony z LCD i kosztuje tam na 3 zegarki 1,4k zł. A przy tej cenie propozycja Carlito1 wydaje się dużo bardziej opłacalna - ja z Modalo to myślałem o czymś takim np:

LINK1

lub pierwotnie o tym:

LINK2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona w nim chodzi.

 

Przeoczyłem, proszę jej pogratulować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem to Modalo na 4 zegarki (2 bębny po 2) jak dojdzie to opiszę wrażenia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem to Modalo na 4 zegarki (2 bębny po 2) jak dojdzie to opiszę wrażenia :lol:

Mariusz, napisz koniecznie jak już go będziesz miał :) Sam jestem zainteresowany tą marką :)

Tutaj możesz znaleźć trochę różnych opinii na temat Modalo, tylko nie wiem czy teraz Ci są potrzebne skoro zamówiłeś już rotomat:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54083-rotomaty-modalo/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek widziałem :lol: generalnie to kupując u sprzedawcy w PL mam rok gwarancji więc nawet jak coś padnie to odsyłam do sprzedawcy i na jego głowie spoczywa problem gwarancji :) a cena jest bardzo dobra bo za tyle to ciężko coś kupić - po za tym dostałem jeszcze symboliczny bo symboliczny rabacik ale zważywszy że sam rotomat i tak już był przeceniony to zawsze miło :) jak na razie kontakt błyskawiczny :) Jak tylko dojdzie i ogarnę co i jak to opiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze coś dopiszę. Ten rotomat, tak jak mój obecnie używany mają trochę przesadzoną ilość obrotów na dobę. Sterowanie jest takie jak u mnie i myślę, że się nie pomylę jak podam Ci od razu co i jak. On robi jeden obrót w okolicy 6-7 sekund, czyli w ciągu minuty tych obrotów robi ok. 8 - czyli na godzinę 480. Przy programie nr 4 mamy 480 x 6 godzin = ok. 2800-3000 obrotów na dobę. Przy programie nr 3 mamy to samo. Oczywiście są jakieś tam szacunkowe ilości. Podstawowa ETA potrzebuje 650 obrotów więc aby nie przeciążać mechanizmu warto jest ten rotomat podpiąć pod sterowanie czasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm - a jak to podpiąć? Masz na myśli jakieś takie ustrojstwo wpinane w kontakt czy jak? :lol: Bo u mnie będą się na tym kręciły 7S26 i 2x 6R15 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sieci jaka jest potrzebna ilość obrotów dla tych mechanizmów i odpowiednio ustaw "ustrojstwo" wsadzane do gniazdka sieciowego. Rotomat podpinasz do ustrojstwa i po krzyku. Jest jeszcze kwestia kierunku obrotu. Ety nakręcają się obustronnie i tak je najlepiej obracać w rotomacie, mechanizm miyota nakręca się gdy rotor obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara czyli rotomat ustawiamy na ruch przeciwny do ruchu wskazówek zegara. Z mechanizmami Seiko nie miałem przyjemności się zapoznać więc nie pomogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał podejść do Castoramy po takie coś bo nie posiadam takiego czegoś :) ale dzięki za info :) no ja chwilowo z ETY to mam tylko jeden zegarek ale że to Unitas to my rotomat zbędny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat przyjechał ale jest uszkodzony... prawy bęben kręci się ze 2x wolniej niż lewy i praktycznie w ogóle nie startuje (trzeba go lekko wspomóc ręką) ale niezależnie od tego tak to nie powinno działać... :) w dodatku od razu rzuciło mi się "na uszy" że coś lata w środku - po odchyleniu rotomatu i podniesieniu szufladki - wypadła z niego śrubka... :) :)

 

Więc szybki tel. do sprzedawcy i w poniedziałek będzie u mnie kurier na ich koszt po rotomat - chwali się szybką reakcję i zupełny brak problemów jak na razie na wieść o wymianie - jednak szkoda że nie można się cieszyć zakupem po rozpakowaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,ja mam rotomat Modalo dwubębnowy na cztery zegarki.To jest chyba taki sam który sobie zamówiłeś.

Można ustawić cztery różne cykle pracy.Rotomat nie musi chodzić cały czas,można go wyłączyć.Ja na Twoim

miejscu nic bym tam nie kombinował z tą elektroniką,po prostu jest to niepotrzebne.Na pewno dopasujesz

ilość i kierunek obrotów do Twoich zegarków bez ingerencji w elektronikę rotomatu.Ja jestem zadowolony

z mojego Modalo,pracuje cicho i bezawaryjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nikomu nie karze ingerować w elektronikę rotomatu. Wsadzasz wtyczkę w wyłącznik czasowy za 15 zł z Castoramy, który jest wpięty w gniazdko sieciowe i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic bym tam nie kombinował z tą elektroniką,po prostu jest to niepotrzebne.Na pewno dopasujesz

ilość i kierunek obrotów do Twoich zegarków bez ingerencji w elektronikę rotomatu.

Ale ja nic w nim nie kombinuję - po prostu po podpięciu rotomatu do prądu wyraźnie widać że lewy bęben na tym samym programie obraca się szybciej niż prawy. Co więcej prawy prawie nigdy nie startuje - trzeba go delikatnie popchnąć palcem aby ruszył. Więc to nie jest moja ingerencja tylko WADA rotomatu... :mellow:

 

Po za tym tajemnicza śrubka która z niego wypadła tylko potwierdza to że coś z nim jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nic w nim nie kombinuję - po prostu po podpięciu rotomatu do prądu wyraźnie widać że lewy bęben na tym samym programie obraca się szybciej niż prawy. Co więcej prawy prawie nigdy nie startuje - trzeba go delikatnie popchnąć palcem aby ruszył. Więc to nie jest moja ingerencja tylko WADA rotomatu... :mellow: Po za tym tajemnicza śrubka która z niego wypadła tylko potwierdza to że coś z nim jest nie tak...

Mariusz po prostu żle mnie zrozumiałeś,miałem na myśli nowy,sprawny rotomat który Ci przyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktorys z kolegów ma ten rotomat Modalo?

http://kraff.pl/rotomaty/602-rotomat-watchwinder-modalo-101011.html

Zastanawiam się nad kupnem rotomatu w stosunkowo rozsądnej cenie i te od Modalo po przeczytaniu kilku topików w tej tematyce wydają się w porządku.

A może szykujuje się opcja jakiegoś masowego zakupu rotomatów nie koniecznie Modalo,jak to już miało miejsce na forum? To oczywiście byłbym zinteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zakupiłem inny - sprawna sztuka ma zostać wysłana do mnie jutro bo tak umówiłem się ze sklepem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.