Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariusz888

Rotomat - Modalo czy Rothenschild

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktorys z kolegów ma ten rotomat Modalo?

http://kraff.pl/rotomaty/602-rotomat-watchwinder-modalo-101011.html

Zastanawiam się nad kupnem rotomatu w stosunkowo rozsądnej cenie i te od Modalo po przeczytaniu kilku topików w tej tematyce wydają się w porządku.

A może szykujuje się opcja jakiegoś masowego zakupu rotomatów nie koniecznie Modalo,jak to już miało miejsce na forum? To oczywiście byłbym zinteresowany.

 

 

Musisz zdawac sobie sprawę z ograniczeń jakie niesie ze sobą użytkowanie tego rotomatu, po pierwsze posiada małe poduszki, duże zegarki zwłaszcza na bransoletach tam nie zamocujesz, po drugie dwie poduszki są na jednej głowicy co powoduje że możesz miec problem z separacją zegarków i będą się o siebie ocierały. Inna niedogodnością jest to że obydwa beda się kręciły w taki sam sposób, co biorąc pod uwagę że poszczególne mechanizmy nakręcaja się w różnych kierunkach może byc kłopotliwe. Niestety jaka cena taka uzytkowosc, ja na twoim miejscu wydałbym więcej ale kupił z dużymi poduszkami i osobnymi głowicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zakupiłem inny - sprawna sztuka ma zostać wysłana do mnie jutro bo tak umówiłem się ze sklepem B)

Ta sytuacja nie za dobrze świadczy o producencie, z drugiej strony to tylko sprzęt i takie sytuacje się zdarzają tylko teraz pytanie jak często? Dobrze, że chociaż sprzedawca stanął na wysokości zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdawac sobie sprawę z ograniczeń jakie niesie ze sobą użytkowanie tego rotomatu, po pierwsze posiada małe poduszki, duże zegarki zwłaszcza na bransoletach tam nie zamocujesz, po drugie dwie poduszki są na jednej głowicy co powoduje że możesz miec problem z separacją zegarków i będą się o siebie ocierały. Inna niedogodnością jest to że obydwa beda się kręciły w taki sam sposób, co biorąc pod uwagę że poszczególne mechanizmy nakręcaja się w różnych kierunkach może byc kłopotliwe. Niestety jaka cena taka uzytkowosc, ja na twoim miejscu wydałbym więcej ale kupił z dużymi poduszkami i osobnymi głowicami.

Zdaję sobie sprawę z tych wszystkich minusów ktore wymieniłeś, z tym że obecnie mam tylko jednego automata Certinę ds 1 i nie wiem kiedy pojwi się kolejny. Z drugiej strony co tu ukrywać cena jest bardzo ciekawa, dlatego szukam jakiś informacji odnośnie marki Modalo.

Podobam mi się ten model Kadloo, no ale cena jak dla mnie przynajmniej na razie zaporowa.

http://kraff.pl/kadloo/1335-rotomat-kadloo-panamerica-ii-carbon.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem podczas rozmowy telefonicznej takie przypadki jak mój zdarzają się rzadko (ok 1 na 100) - niemniej na razie sprzedawca zachowuje się bardzo profesjonalnie i mam nadzieję, że we wtorek będę już cieszył się w pełni sprawnym rotomatem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś przybyła druga sztuka rotomatu Modalo - ta wygląda na w pełni sprawną (co prawda jasna wyklejka jest trochę usmarowana ale chyba do wyczyszczenia) ;) jest kluczyk który wcześniej był "nieobecny" i żadne śrubki z niego na razie nie wypadają :P dziś rozpocznę testy montażu Monstera w nim a np jutro zrobię fotki dla zainteresowanych B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę sterowanie jest takie jak w moim Modalo - czyli bardzo dobre i przyjazne dla mechanizmów. Ja bym brał tą pierwszą opcję bo druga jest zdecydowanie mniej wygodna i te zegarki są niepokojąco blisko siebie. Co do marki to pierwsze słyszę ale myślę, że jest to wyrób chiński brendowany przez Designhutte - w tym przypadku :angry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerując się wypowiedziami członków tego forum zdecydowałem się na zakup rotomatu firmy Rothenschild na 4 zegarki.

http://kraff.pl/rotomaty/1919-rotomat-watchwinder-rothenschild-rs-324-4-e.html

Jestem z niego bardzo zadowolony. Chodzi cicho i ma grube poduszki co umożliwia mi bezproblemowe zamontowanie zegarka na bransolecie. Dodatkowo posiada wyświetlacz LCD którego nie posiada model na 6 zegarków. Z obsługi w sklepie jestem generalnie bardzo zadowolony. Musiałem jedynie czekać 5 dni na rotomat a nie mogłem się już doczekać :) Jedynym minusem urządzenia jaki do tej pory zauważyłem jest to, że w przeciwieństwie do Modalo nie posiada zasilania bateryjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.