Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pieknezegarki

Poljot Strela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Właśnie przed kilkoma minutami natknąłem się na to cudo podczas przeglądania alletanio, nie znam się nic a nic na rosyjskich zegarkach, czy mógłby ktoś przybliżyć mi ten zegarek? Czy mechanizm który w nim jest jest wart tej ceny? Jak jest z awaryjnością? Jak jest z dokładnością? Ma jakąś historię?

 

Jestem pod wrażeniem urody tego sprzętu, poszukuję zegarka z przeszklonym deklem, najlepiej nakręcanego, tak aby było na co popatrzeć, i w życiu bym się nie spodziewał, że takie cudeńko w takiej cenie???

http://allegro.pl/poljot-strela-zegarek-mchaniczny-chronograf-i1480014370.html

 

Będę wdzięczny za odpowiedź ;)

Pozdrawiam

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm 3133 jest stosowany już wiele lat i ma dobre opinie. A Szturmańskije na zmodyfikowanym 3133, czy też inne modele na tym werku (3133), np. Okean to już legenda (foto),(foto), (foto), (foto).

Aktualnie jest stosowany, poza Poljotami także np w zegarkach f. Moscow Classic. Sporo informacji powinieneś odszukać także na forum.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź, przejrzę forum, w poszukiwaniu wiadomości bo strasznie mnie zaciekawił ten mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też przeszukać chronografy "made in germany" typu Junkers lub Zeppelin. Te marki są prawdopodobnie mocno związane z rosyjskim biznesem i często używają mechanizmu P3133.

Ponadto są zazwyczaj w wersjach starannie udekorowanej

 

50826d1281474743t-meine-neue-zeppelin-chrono-mit-3133-handaufzugwerk-15353-zeppelin-7400.jpg

3.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otototo mi właśnie chodziło, rany piękny jest, dzięki,będę miał co robić ;) Super fotki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzała to jak najbardziej zegarek z historią, oraz jeden z niewielu które są cenione ze względu na urodę także przez tych, którzy za ruskami nie przepadają. Zegarek był produkowany od 1959 początkowo oferowany tylko dla oficerów radzieckich sił powietrznych. Kiedyś też od początku lat 60 używany przez kosmonautów CCCP, a także obecny na nadgarstkach wielu polityków.

Obecnie występuje w rozmiarach 38 i 44mm z czego ten pierwszy jest bliższy oryginałowi, bo pierwotnie miała rozmiar 35mm. Pierwsze Strieły wychodziły na 3017. Jest sporo info na forum, aktualnie wyszukiwarka jednak coś szwankuje i linków nie podam.

 

Mechanizm Poljot 3133 to ulepszone licencyjne szwajcarskie Valjoux 7734. Na 3133 możesz dostać inne porządne mechaniczne chrono za niewielkie pieniądze, przykładowo jeden z bazarku, ale bez przeszklonego dekielka: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/55298-poljot-chronograf-3133/

 

Sam jestem użytkownikiem jednego zegarka na tym werku i okazuje się że jest nawet dokładny, przyspiesza w miarę równo około 20 sek. i wahania wynoszą 3-5 sek./dobę (noszony). Jedyną wadą są przyciski które mogą chodzić trochę ciężkawo, co ludzie potwierdzali w innym temacie.

 

Jeżeli Cię interesuje ten mechanizm to warto zobaczyć poniższy temat z innego forum, 3133 vs 7734 (czyli wspomniany protoplasta):

http://forums.watchuseek.com/f54/poljot-3133-vs-valjoux-7734-lysanderxii-224306.html


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za przytoczenie historii, a linki już oglądam, powiem szczerze, że ruskiego wogóle nie brałem pod uwagę (słowo!), ale teraz to już jestem zakochany w tym zegareczku, a dokładność 3-5 sekund na dobę w zegarku za 1600 uznaję za bardzo dobrą, na każde spotkanie, czy do pracy zawsze i tak staram się być 5 minut przed czasem więc 5 sekund nie robi różnicy ;)

 

A mam pytanie: posiada ten mechanizm stop sekundę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie posiada stop sekundy i nie posiada szybkiej zmiany daty.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zmiana daty w tym werku to fajna zabawa ;) Przynajmniej dla mnie.


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, mam jeszcze pytanie o sklepy, gdzie w necie można kupić poljot -y są jakieś sklepy które możecie polecić, ponieważ ja nigdzie nie mogę znależć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa wysylam Ci pw. Rowniez posiadam strzałe i jestem bardzo zadowolony!;)


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa wysylam Ci pw. Rowniez posiadam strzałe i jestem bardzo zadowolony!;)

Dzięki za wiadomość już odczytałem, sklep ma dobre ceny. A i jeszcze jedno pytanie Twoja strzała, ma czyste szkło z tyłu, czy coś na nim jest, bo w necie to widać jakiś "celownik" wokoło ?

 

Niestety ale wpadł mi w oko jeszcze ten Zeppelin 100 black sphr, rany jest naprawdę piękny, tylko że niestety koperta 42mm a to już się robi całkiem spory łocz, a łapę to ja mam chuderlawą raczej... :)

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam na tylnym szkle jakis celownik, dwie strzaly i dwa napisy strela (ale po rusku:)

Posiadam ten model:

med_gallery_26110_53_35853.jpg


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mienia toże po ruskamu.

 

Klasyczne Strelki są obłędnie piękne. Sam jedną mam, to wiem :angry:

To znaczy jeśli chodzi o tył, dekiel, mechanizm to jest w/g mnie taki sobie, bywają piękniejsze.

Ale jeśli chodzi o ogólny look, zwłaszcza od frontu, to Strele są fantastyczne... i to we wszystkich wersjach jakie wyszły: białe, czarne, srebrne... znakomity design.

Jedyne co martwi, to że ostatnio ceny trochę oszalały. Na russtimie, na aukcjach, cena nowej 38-emki to około 1700zł... a jeszcze tak niedawno normalna cena to było 1.2 tys.. No ale cóż, to ostatnio taki ogólny trend, zegarki drożeją..

 

Fotki mojej:

post-27913-0-10106300-1331826316.jpg

post-27913-0-62105400-1331826317.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim Forumowiczom za odpowiedzi i zdjęcia, Strela mi się także bardzo podoba jeśli chodzi o tarczę, jest taka, klasyczna :) Natomiast jeśli chodzi o dekielek, to rzeczywiście nie przyłożyli się bo mechanizm jest sam w sobie bardzo ładny (przynajmniej dla mnie

;) ) i tu mnie troszkę bardziej zachęca Zeppelin 100 przytoczony przez jednego z forumowiczów, szkoda że marka taka nijaka a i historia zegarka na kolanie pisana :) lecz jeśli chodzi o werk to sami oceńcie wg mnie jest super, a cena trochę wyższa owszem, lecz i szafir z przodu dodają więc troszkę rekompensuję tę cenę (w sklepie 2000-2500 zł), co myślicie o tym cudeńku?

 

post-32573-0-28994300-1331826811.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ręku Striele z czystym szkiełkiem i z mieszanymi, rosyjsko - angielskimi napisami na dekielku. W moim odczuciu może to być wersja niemiecka: brakuje uszczelki pod koronką i szkiełko jest ewidentnie wyżej osadzone niż w Strielach z "udekorowanym" dekielkiem i napisami tylko po EN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to niedobrze. Szkoda że sprawa z tymi niemieckimi jest taka zagmatwana, człowiek by chciał kupić rosyjski zegarek z rosyjskim rodowodem, robiony w Rosji :) A tu takie kwiatuszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz stop sekundę to szukaj zegarków na rozwojowym werku 31659 (to 3133 z dodana stop sekundą). Formalnie te werki (pod tym oznaczeniem) szły do produkowanych pod konec lat '80 i na poczatku '90 Szturmańskich przeznaczonych dla radzieckiego lotnictwa wojskowego ( http://www.netgrafik.ch/airforce-watches5.htm ) ale i teraz rosjanie robia serie z tą funkcja choć werk nie ma zmienionego oznaczenia więc trzeba kopac w specyfikacji zegarka. Co do regulacji to ten mechanizm da się podregulować bez problemu na poziom kilku sekund na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz stop sekundę to szukaj zegarków na rozwojowym werku 31659 (to 3133 z dodana stop sekundą). Formalnie te werki (pod tym oznaczeniem) szły do produkowanych pod konec lat '80 i na poczatku '90 Szturmańskich przeznaczonych dla radzieckiego lotnictwa wojskowego ( http://www.netgrafik.ch/airforce-watches5.htm ) ale i teraz rosjanie robia serie z tą funkcja choć werk nie ma zmienionego oznaczenia więc trzeba kopac w specyfikacji zegarka. Co do regulacji to ten mechanizm da się podregulować bez problemu na poziom kilku sekund na dobę.

Dzięki za info będę przeszukiwał, lecz prawdopodobnie i tak zakupię Strzałę ;)

 

Mam jeszcze pytanie, czy ktoś się orientuje z ilu elementów składa się cal 3133?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szutrmana w tym stylu na alle za 400 zł ostatnio wyłapałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szutrmana w tym stylu na alle za 400 zł ostatnio wyłapałem ;]

 

To Ty ;) też się do niego przymierzałem ale jakoś nie miałem do końca do tarczy przekonania - są pewne przebarwienia przy masie świecącej i zacząłem zbijać cenę :P w efekcie go podkupiłeś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ty :) też się do niego przymierzałem ale jakoś nie miałem do końca do tarczy przekonania - są pewne przebarwienia przy masie świecącej i zacząłem zbijać cenę :P w efekcie go podkupiłeś :)

 

 

sorry sorry ale musiałem go mieć :(... zakochałem się w nim :P...

 

 

Co do tarczy - poprzychodzi trochę zegarków, posprzedaję , coś zarobię to kupię sobie na zatoce nówkę sztukę ;]...

 

KLIK

 

a tak myślałem sobie czy te 400 zł to dobra cena ;) ... ale wydaje mi się ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zatoce ostatnio taki w bdb stanie poszedł za 182,5 ? + 18 ? dostawa więc chyba dobra :P gratki bo jest śliczny na dodatek ze stop sekundą i na werku 31659 ja też już zdecydowałem się na niego ale niestety kliknąłeś cenę minimalną i zszedł z aukcji.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.