Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko co było w skrzynce dało się wrzucić do jednej "wypiłowanej" koperty i powstał taki cudak. :D Może kiedyś uda się odtworzyć oryginał. Dlatego też cieszę się że wrzuciłeś swoją, mam teraz wzór do odtworzenia. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarąbiste obie , i właśnie jeszcze trza takiej szukać bo czcionka naprawdę jest ekstra , a z takim giloszem i tą czcionką jeszcze nie mam ,

a przydałaby sie do kompletu

post-48480-0-28306700-1450517298_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne bardzo ładna i ciocia i Delbana, ale nie widać żadnej :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;)

Choć trochę zmęczona już czasem, to mimo wszystko bardzo ładna. Tarcza z patyną, koperta nie poddawana renowacji i chyba nawet koronka w oryginale. Jest na niej symbol wieży?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;)

Choć trochę zmęczona już czasem, to mimo wszystko bardzo ładna. Tarcza z patyną, koperta nie poddawana renowacji i chyba nawet koronka w oryginale. Jest na niej symbol wieży?

A gdzie go znajde?(niestety dopiero rozpoczynam przygode z zegarkami...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na zegarek z boku, od strony koronki. Na koronie powinna być widoczna wieża - symbol Delbany, o ile koronka jest oryginalna.

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będzie widać, tak to powinno wyglądać.

post-57210-0-81293300-1450554079_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wytartych koronka może być trudno odczytać ten symbol. Ale czasem jest to możliwe. Jeśli tak jest, to za nic nie zmieniaj tej koronki. Sto razy lepiej mieć taki zmęczony oryginał, niż piękną i świecącą beczkę koronkopodobną. ;)

 

Staszek, nie mów, że pokazałeś oryginalną koronkę w tym stanie... :)

Słabo widać z tej perspektywy. Przecież to warte co najmniej jednej całej Delbany... :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przy świetle dziennym postaram się pokazać lepsze zdjęcia. I co z tego, że mam jedną taka, skoro potrzebuję kilkunastu. :(  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe...

I co Pan zrobisz? Nic Pan nie zrobisz...

Wszyscy cierpimy na tą przypadłość :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile kosztowałoby zrobienie takich koronek w Chinach. Gdybyśmy zebrali dużo chętnych to można by było spróbować coś załatwić wykorzystując znajomości QV .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś myślałem nad jakimś takim, pośrednim rozwiązaniem...

 

Jednak po dokładnym przemyśleniu spawy, zacząłem mieć coraz więcej wątpliwości.

Po pierwsze, raczej nikt nie weźmie się za produkcję koronki przy, realnie rzecz biorąc, tak niewielkim zainteresowaniu. Po drugie, nawet jeśli by się ktoś jednak wziął, to nadal będzie to koronka nieoryginalna, która doda jedynie lepszego wyglądu i podniesie nieco nasze ego, jednak z oryginalnością nie będzie miała nic wspólnego. Po trzecie, pojawi się na rynku masa zegarków, sprzedawanych jako prawie nosy, a dowodem tego będzie "oryginalna" nie wytarta koronka, podbije to jedynie ceny zakupu i wprowadzi znów kolejne dywagacje na temat wątpliwej oryginalności sprzedawanych zegarków...

Chyba więcej zamieszania, niż pożytku...

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pochwale się Delbanką po wyczyszczeniu, nasmarowaniu i złożeniu. Tutaj pokaże efekt końcowy, a  w temacie oryginalności w częściach.

post-57210-0-83190100-1450629187_thumb.jpg

post-57210-0-55407400-1450629206_thumb.jpg

post-57210-0-20373200-1450629209_thumb.jpg

post-57210-0-13903300-1450629211_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że moderator mnie nie skarci, ale więcej zdjęć w jednym poście się nie mieści, a ponieważ koperta jest w super stanie, więc zdjęć będzie trochę więcej.

post-57210-0-70891700-1450629343_thumb.jpg

post-57210-0-73658400-1450629346_thumb.jpg

post-57210-0-65259000-1450629356_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam się podoba dekielek, Taki był, nic przy nim nie robiłem. Pozostałe zdjęcia w temacie o oryginalności Delban.

post-57210-0-85626100-1450629409_thumb.jpg

post-57210-0-74058700-1450629412_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna,a co kryje się po drugiej stronie dekla,jakiś wpis,naznaczenia przez fachowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekielek od środka czyściutki, bez żadnych zapisków. W ogóle mechanizm też wygląda na mało "ruszany".


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek, kolejny w przepięknym stanie

Gratuluje szczerze! :)

Tarcza i wskazówki ekstra, koperta żyleta, że pokaleczyć się można, dekiel szlif w oryginale, mechanizm traktowany z poszanowaniem. Szufladowiec jak się patrzy :D

SUPER!


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też mi się podoba koperta. Nie jestem pewien w 100% że dekielek jest z oryginalnym szlifem. Widziałem kilkakrotnie oryginalne dekielki, ale miały wyraźniejszy pionowy szlif w środkowej części. Taki jak ten widzę po raz pierwszy, ma delikatny szlif pionowy na całej powierzchni dekielka. Do mechanizmu też byt często nie zaglądano, a jeżeli już to robiono to profesjonalnie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał, że jeśli tylko dekiel jest od kompletu, a nie ma podstaw uważać, że jest inaczej, to jest jednak oryginalny szlif. W zbyt dobrym stanie jest reszta, żeby podejrzewać ingerencje mechaniczną :)

Takie jest moje zdanie :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wielce prawdopodobne. Koperta jest naprawdę w fajnym stanie, a dekielek ma głęboki grawerunek, przy renowacji, grawer staje się jednak płytszy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.