Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Darter

Omega Geneve Vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy któryś z forumowych specjalistów siedzący w Omegach mógłby się wypowiedzieć na temat tego zegarka? Jestem pewien, że jest to zegarek autentyczny, jednak nie potrafię stwierdzić jakim zabiegom konserwacyjno-rewitalizacyjnym został poddany. Oczywiście pasek jest nowy i nieoryginalny.

 

Jest to Omega Automatic Geneve, kaliber 1012

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc,

 

Darter

post-38995-0-22807200-1307618437_thumb.jpg

post-38995-0-25210200-1307618446_thumb.jpg

post-38995-0-30490900-1307618453_thumb.jpg

post-38995-0-52948300-1307618467_thumb.jpg

post-38995-0-12791400-1307618698_thumb.jpg

post-38995-0-78738400-1307618706_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakaś ta tarcza dziwna. i ten mechanizm też jakiś taki...

nie wiem, może i oryginalny, ale jak dla mnie jakoś tak brzydko wygląda.

sam jestem teraz ciekaw co z nim było robione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wydaje się być oryginalny.

i ten mechanizm też jakiś taki...nie wiem, może i oryginalny, ale jak dla mnie jakoś tak brzydko wygląda.

Niestety, 1012 do najpiękniejszych nie należy :) Początek produkcji przypada na mroczne czasy kwarcowej rewolucji, co poniekąd usprawiedliwia jego urodę. Co by o nim nie mówić - ostatecznie to in-house Omegi, sam go używam na co dzień i jest godny polecenia :) Ten generalnie jest oryginalny, ale więcej nie można powiedzieć, bo zdjęcie jest za małe. Przydałby się też numer seryjny mechanizmu, żeby ustalić dokładnie z którego roku pochodzi.

 

Co do reszty zegarka. Obstawiałbym, że koperta raczej była poddana małym zabiegom, jakiejś drobnej polerce (choć dekiel wydaje się być nie ruszany, w ładnym stanie, z oryginalnym szlifem) - w każdym razie nic wielkiego i ważnego.

Największe zastrzeżenia budzi tarcza. Owszem, występował taki wzór w Geneve, ale częściej spotyka się ją w modelach z lat '60, a ten zegarek pochodzi z kolekcji '73-'77. Więc nie można wykluczyć, że nie była ona w nim od początku. Ale - mogła być; niestety nie potrafię tutaj jednoznacznie odpowiedzieć. Również nie przypominam sobie, żebym spotkał białą wskazówkę sekundnika w Geneve, ale nie wykluczam, że mogła się taka pojawić w oryginale.

Czy tarcza była odnawiana - obstawiałbym, że nie, choć zdjęcia pod kątem zawsze wzbudzają moją nieufność. Jeśli możesz to zamieść wyraźne zdjęcia napisu Swiss Made w makro i fotkę napisu Omega/Automatic z bliska, centralnie na wprost.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem w 100% oryginał , łącznie nawet z białym sekundnikiem :) no i też w bardzo ładnym stanie ,

choć koperta zapewne jest po małej polerce

 

PS

miałem ostatnio styczność z podobną omesią ,

choć co prawda nie w automacie , ale tarcza , wskazówki , sekunda biała :lol: dokładnie tak sama

kiepskie poglądowe foto poniżej

 

post-28643-0-57223200-1331848039.jpg

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sekunda biała :) dokładnie tak sama

Też bym się raczej skłaniał w tym kierunku. Choć muszę przyznać, że jeśli to 100% oryginał, to dość rzadki model :)

 

A co do tarczy - tak jak wspomniałem były takie modele. Ale czy ten rodzaj tarczy był w tym zegarku od początku - tego chyba już nikt się nie dowie na pewno :lol:


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym się raczej skłaniał w tym kierunku. Choć muszę przyznać, że jeśli to 100% oryginał, to dość rzadki model :)

 

A co do tarczy - tak jak wspomniałem były takie modele. Ale czy ten rodzaj tarczy był w tym zegarku od początku - tego chyba już nikt się nie dowie na pewno :lol:

 

no tak Tomek dokładnie , z tym 100% to trochę pojechałem na wyrost , bo też nie jestem do końca pewien czy ten zegarek dokładnie tak wyglądał od początku ,

widziałem też ostatnio na aukcji taką geneve z tą tarczą jednak była ona na cal.565 jeśli dobrze pamiętam , więc co trochę wcześniejsze lata

 

 

 

oooo mam tę aukcję poniżej ...no i czarna sekunda :)

 

http://cgi.ebay.pl/superbe-montre-OMEGA-automatic-geneve-24-rubis-/300560438581?pt=FR_YO_BijouxMontres_Montres&hash=item45facc5535

 

 

ze 100% spadam do 90% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza fajna,bo nawiazuje do starych Szwajcarskich zegarkow kieszonkowych.

Przyklad:

om1.jpg

Zegarek jest tez z czasow,kiedy Omega byla naprawde dobra firma.

 

Troche danych o samym zegarku:

Gen?ve

Gents' leather strap

Reference

 

ST 166.0163

International collection

 

1973

Movement

 

Type: Automatic (mechanical)

Caliber number: 1010/1012

Cal. 1010

Created in 1972, 17 jewels

Cal. 1012

Created in 1972, 23 jewels

Both with central sweep-second hand

 

 

Functions

Date

Case

 

Stainless steel

Case back

 

Screw-in

Full metal

 

Dial

 

Metal, with metal hands

Crystal

 

Armoured hesalite

Bracelet

 

Leather

Water resistance

 

30 meters


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest tez z czasow,kiedy Omega byla naprawde dobra firma.

Potwierdzam. Chociaż raczej z dosłownie ostatnich dni największej świetności ;)


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.