Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotrd

Maszyna do zwijania sprężyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie,czy widoczne na zdjęciu urządzenie może być maszynką do zwijania sprężyn zegarowych?

post-39640-0-23188100-1309421651_thumb.jpg

post-39640-0-88374900-1309421702_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie,czy widoczne na zdjęciu urządzenie może być maszynką do zwijania sprężyn zegarowych?

To mi wyglada, jak jakaś przekładnia napędu i jest tylko częścią jakiejś całości, ale czy ta całość była zwijarką sprężyn... hmm...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Tak jak pisze Piotr ,jest to zespół przekładni reduktora bocznego jakiegoś urządzenia które to nie moglo być moim zdaniem zwijarką sprężyn zegarowych, a to chociazby z tego powodu iż brak jest tu blokady napędu korbowego(o ile takowy tu był), oraz brak tu tarczy zwijającej i uchwytu na bęben do którego wciskano sprężynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To urządzenie ze zdjęć nie ma nic wspólnego ze zwijarką do sprężyn zegarowych. Jak działa i jak wygląda jedno z takich urządzeń do zwijania sprężyn zegarowych wykonane domowym sposobem, masz pokazane tu -


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.