Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tzim

Dziwny dźwięk pracy automatu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chodzi o zegarek automatyczny Longines Grande Vitesse, mechanizm L667.2. Zegarek wydaje dziwny dźwięk w trakcie poruszania ręką. Wydaje mi się, że wcześniej coś takiego nie występowało (chociaż sam już teraz nie jestem pewien). Do rzeczy.

 

W trakcie pracy zegarek wydaje charakterystyczny dla automatów dźwięk tykania, wszystko jest ok. Zegarek pracuje w 100% sprawnie, jest dokładny. W trakcie poruszania ręką powiedzmy przód/tył z zegarkiem w pozycji pionowej słychać dźwięk poruszającego się wahadełka i charakterystyczny dźwięk tak jakby nakręcania. Czyli dalej wszystko w porządku. Jednak kiedy poruszam ręką prawa/lewa (lub tłumacząc inaczej zegarek w pozycji leżącej i ruch góra/dół) i wahadełko nie porusza się wciąż słychać dziwny dźwięk tak jakby coś telepało się w środku. Czy możliwe, że naciąg lub inny element się obluzował/wyskoczył ? Czy ten dźwięk jest normalny a ja po prostu wcześniej nie zwracałem na niego uwagi ? Czy możliwa jest sytuacja, że coś jednak uległo uszkodzeniu a zegarek dalej pracuje normalnie ? Dekiel jest przeźroczysty i nie widzę żadnych obluzowanych elementów.

 

Bardzo dziękuje za pomoc i cenne uwagi, nakreśliłem obrazowo zaistniałą sytuację najlepiej jak umiałem :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł się lekko poluzować Wachnik od naciągu

 

Konieczna wizyta u zegarmistrza ? Czy zostawić tak jak jest ? Może to mieć wpływ na pracę mechanizmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na wszelki wypadek sprawdził, jak sam tego nie potrafisz to zanieś do dobrego zegarmistrza.

Jeśli wahnik jest poluzowany to może tylko szkód narobić.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź z tym do przeglądnięcia. Ja też mam automat i też dziwnie stukał. Po rozłożeniu okazało się że wahnik ocierał o mostek. Na mostku zostały ślady pracy wahnika. Drobne opiłki ze ścierania mogą być niebezpieczne dla mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Wahnik się klekoce....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.