Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rksiak

Glashutte Spezimatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prosbe otrzymalem w "spadku" zegarek Glashutte Spezimatic 14 karat Made in germany a jako ze dzisaj nie posiadam aparatu dobrej jakosci posluze sie fotkami kolegi z innego tematu http://zegarkiclub.home.pl/forum/uploads/monthly_04_2011/post-34399-0-77446300-1302768874_thumb.jpg

 

czy moglby ktos przyblizyc mi cos o tym zegarku ile on moze byc wart i jakiej jakosci to zegarek?

ps. stan mojego jest praktycznie taki sam jak na fotkach kolegi

z gory dzieki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość sentymentalna- bezcenna! :lol:

Nie wyceniamy zegarków; zapewne pamiętasz co było w regulaminie Forum :)


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ogolnie cos wiecej na temat tego zegarka? :lol: bardzo bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejzalem ten temat dokladnie i tam tez znalazlem fotki ktorymi sie posluzylem. tylko moje pytanie jest czy to dobry zegarek i czy warto isc z nim do zegarmistrza i naprawiac bo niestety ale nie chodzi (nie mam pojecia czemu). dlatego pytalem ile moze byc wart zebym wiedzial jak z naprawa czy oplacaloby sie w ogole

 

Panowie bardzo bym prosil o podpowiedz jakas(chcialbym go jaknajszybciej zaniesc do zegarmistrza).jezeli np zegarmistrz zazyczy sobie ze 200zl za naprawe czy to warto w oogle naprawiac ten model zegarka? i jeszcze jesli mialbym go juz naprawic jaki do takiego czasomierza pasowalby pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejzalem ten temat dokladnie i tam tez znalazlem fotki ktorymi sie posluzylem. tylko moje pytanie jest czy to dobry zegarek i czy warto isc z nim do zegarmistrza i naprawiac bo niestety ale nie chodzi (nie mam pojecia czemu). dlatego pytalem ile moze byc wart zebym wiedzial jak z naprawa czy oplacaloby sie w ogole

Znaczy się, że nie przejrzałeś tego tematu dokładnie...

 

Panowie bardzo bym prosil o podpowiedz jakas(chcialbym go jaknajszybciej zaniesc do zegarmistrza).

Panie, ale kiedy chciałby pan ten zegarek zanieść do zegarmistrza? Jeszcze dzisiaj, czy może jutro , a może wczoraj w nocy? Pytam się, żeby wiedzieć ile czasu mam na odpowiedź.

 

jezeli np zegarmistrz zazyczy sobie ze 200zl za naprawe czy to warto w oogle naprawiac ten model zegarka? i jeszcze jesli mialbym go juz naprawic jaki do takiego czasomierza pasowalby pasek?

Jeżeli zegarmistrz zażyczy sobie 200,- zł za naprawę to... hmm... ale jak zażyczy sobie 300,- zł, albo 400,-? Dowiedz się, najpierw ile zegarmistrz sobie zażyczy, a potem zapytaj się czy warto. A pasek... a pasek moim zdaniem najlepszy by był o szerokości takiej jak odległośc miedzy uszami koperty.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u zegarmistrza i powiedzial ze naprawa tego zegarka to jakies 120 zl. Czy teraz szanowyny kolego mozesz juz doradzic czy ten zegarek jest wart tego zeby wkladac taka kase w naprawe?(nie wiem co jest zepsute bo sie kompletnie na tym nie znam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem u zegarmistrza i powiedzial ze naprawa tego zegarka to jakies 120 zl. Czy teraz szanowyny kolego mozesz juz doradzic czy ten zegarek jest wart tego zeby wkladac taka kase w naprawe?(nie wiem co jest zepsute bo sie kompletnie na tym nie znam)

120,- zł to dla jednego jest taka kasa, a dla kogoś innego nic nie znacząca kwota, ale w zasadzie to warto tyle zapłacić za naprawę każdego zegarka tego typu (naręczny, mechaniczny, wychwyt szwajcarski) oczywiście pod warunkiem, że cena jest adekwatna do tego co zepsute, a po naprawie będzie spełniał wymagania właściciela.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli bylbys łaskaw jeszcze odpowiedzec:) czy za cene naprawy tego zegarka nie dostane tego samego modelu tylko sprawnego? ja jestem tylko studentem wiec kazda zl sie liczy a nie chcialbym placic kasy za naprawe jesli wartosc zegarka byla by taka sama albo nieznacznie wieksza. Posiadam tez pozlacana Rakete tez mechaniczna i jej naprawa np za te 120 zl bylaby dwa razy wieksza niz jej wartosc wiec nie kazdy mechaniczny zegarek jest wart naprawy. Sorry ze tak mieszam ale dopiero zaczynam sie interesowac zegarkami. Jezeli znajdziesz czas to bylbym wdzieczny za odpowiedz. moze byc prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli bylbys łaskaw jeszcze odpowiedzec:) czy za cene naprawy tego zegarka nie dostane tego samego modelu tylko sprawnego? ja jestem tylko studentem wiec kazda zl sie liczy a nie chcialbym placic kasy za naprawe jesli wartosc zegarka byla by taka sama albo nieznacznie wieksza. Posiadam tez pozlacana Rakete tez mechaniczna i jej naprawa np za te 120 zl bylaby dwa razy wieksza niz jej wartosc wiec nie kazdy mechaniczny zegarek jest wart naprawy. Sorry ze tak mieszam ale dopiero zaczynam sie interesowac zegarkami. Jezeli znajdziesz czas to bylbym wdzieczny za odpowiedz. moze byc prv.

 

Napisałeś tak: zegarek Glashutte Spezimatic 14 karat, z tego by wynikało, że zegarek ma złotą kopertę, zdjęć swojego zegarka nie przedstawiłeś, ale koniecznie za to zależy Tobie na tym, żebym za Ciebie przeszukał internet i napisał tu, że twój zegarek jest wart 127 zł 39 groszy, ale sklepowych cen na takie zegarki dawno już nie ma, a ile ludzie dają za takie zegarki to poszukaj sobie sam, wiesz Google i takie tam podobne zabawki.... Pozłacaną Rakietę w dobrym stanie, zależnie od modelu, też pewnie idzie sprzedać za 120,- zł.

 

Czas żeby Tobie pomóc w jakieś trudnej sprawie, zawsze znajdę, ale żeby coś robić za Ciebie to... hmm... wybacz, ale za stary jestem.

 

PS

Zastanów się przede wszystkim do czego tak naprawdę jest Tobie ten zegarek potrzebny, jak chcesz go nosić to oczywiście musisz pieniądze wydać, a jak chcesz go tylko mieć, to w szufladzie może leżeć w takim stanie jak jest.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak Ci pomóc, skoro nie powiedziałeś, co za te 120zł zegarmistrz ma zrobić? Co w ogóle jest w zegarku uszkodzone? Fotek też nie dałeś, żeby zobaczyć jaki jest stan wizualny tego zegarka....

Jesli za te 120 zeta zegarmistrz doprowadzi go do porządku, to w sumie jest to normalna cena. Jeśli wyczyści, nasmaruje, wyreguluje, ewentualnie usunie jakies drobne niesprawności, a przy tym da nowe szkiełko, ewentualnie koronkę, to coś koło tego przeważnie trzeba zapłacić. Oczywiscie mistrz mistrzowi nierówny, więc różnice w cenie i jakosci usługi są rzeczą normalną

A czy warto? No jasne, ze warto :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalem na portalach aukcyjnych i takiego samego nie moge znalzc :)(znalazlem prawie identyczny z tym ze wskazowki ma inne.pokazalbym tutaj ale nie mozna linkow z ebay wstawiac a zegarek ten kosztowal tam podan 800 zl)a jedynie taki sam znalazlem to na tym forum w temecie o Glashutte. fotki zaraz zrobie i wstawie. zegarmistrz powiedzial ze trzeba go calego rozebrac i zrobic "generalny przeglad i remont" i ze bedzie wszystko w nim dobrze.

 

oto fotki mojego zegarka.teraz mam nadzieje ze moze cos wiecej mi o nim powiecie :)

 

http://imageshack.us/photo/my-images/228/20110819083.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/600/20110819084.jpg/

 

ps. zegarek chcialbym miec do garnituru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalem na portalach aukcyjnych i takiego samego nie moge znalzc ;) [...]

oto fotki mojego zegarka.teraz mam nadzieje ze moze cos wiecej mi o nim powiecie ;)

Nie musi być przecież dokładnie taki sam.

"Spezimatic" z kalendarzem i na 26 kamieniach to musi być GUB kaliber 75 (06-26, produkowany 1964 - 1980.

Tu masz dane techniczne:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&GUB_75


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje. w takim razie naprawiam go kupuje pasek i mysle ze jeszcze pare ladnych lat pochodzi. a jeszce jedno pytanie czy jak przykladowo nie bede w nim chodzil codziennie to zegarek ten mozna nakrecic i nic zlego mu sie nie stanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje. w takim razie naprawiam go kupuje pasek i mysle ze jeszcze pare ladnych lat pochodzi. a jeszce jedno pytanie czy jak przykladowo nie bede w nim chodzil codziennie to zegarek ten mozna nakrecic i nic zlego mu sie nie stanie?

Codzienne nakręcanie to błąd, ale jak będzie długo leżał to wstępne naciągniecie sprężyny raz na jakiś czas mu nie zaszkodzi.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pewnie wiesz ile mozna w nim nie chodzic zeby nie nakrecac tylko znowu zalozyc i chodzic ;) to sie jakos dokladnie nazywa chyba rezerwa chodu tak? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pewnie wiesz ile mozna w nim nie chodzic zeby nie nakrecac tylko znowu zalozyc i chodzic ;) to sie jakos dokladnie nazywa chyba rezerwa chodu tak? ;)

Czy Ty czasem przeglądasz to co do Ciebie się pisze? Nie mówiąc już o samodzielnej pracy. :)

No dobra, masz tu jeszcze raz:

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&GUB_75


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam nie przeczytalem tam calosci. a na czym polega roznica miedzy 14 karat a 20 mikrometer? 20 mikrometer to to samo co by bylo 20 karat? mikrony to jest grubosc zlocenia tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na czym polega roznica miedzy 14 karat a 20 mikrometer?

Na tym samym co różnica między 20 hektarów a 20 kilowatów.

 

20 mikrometer to to samo co by bylo 20 karat?

Nie.

 

mikrony to jest grubosc zlocenia tak?

Mikrony to w tym wypadku są to tysięczne części mm.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam nie przeczytalem tam calosci. a na czym polega roznica miedzy 14 karat a 20 mikrometer? 20 mikrometer to to samo co by bylo 20 karat? mikrony to jest grubosc zlocenia tak?

 

20 mikrometrów !

 

mikrometry !

 

mikrometr to jednostka długości i w tym przypadku oznacza grubość złotej powłoki

 

a mikron do mikrometra ma się mniej więcej tak jak deko (niektóre gospodynie mówią deka) do dekagrama

 

Napisałeś, że otrzymałeś zegarek w "spadku". Jeśli osoba od której go otrzymałeś coś dla ciebie znaczyła (znaczy), to tym bardziej go napraw. Bardzo fajny "klasyk" do garnituru.

 

PS - po naprawie i dobraniu ładnego paska poprosimy o zdjęcie na zakończenie tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie paski byscie polecali tzn jakiej firmy sa dobre? kupi sie dobry pasek za okolo 50 zl? ;) a wracajac do tematu zlocenia czyli ktory zegarek ma grubsza warstwe zlocenia ten z samym napisem 14 karat czy ten z 20 mikrometrow?

 

ps.fotki oczywiscie zrobie i wstawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Karat to jest jednostka masy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie paski byscie polecali tzn jakiej firmy sa dobre? kupi sie dobry pasek za okolo 50 zl? ;) a wracajac do tematu zlocenia czyli ktory zegarek ma grubsza warstwe zlocenia ten z samym napisem 14 karat czy ten z 20 mikrometrow?

 

ps.fotki oczywiscie zrobie i wstawie.

 

 

Po kolei:

 

1) pasek możesz wybrać wg tych wskazówek

 

2) za 50 zł możesz mieć dobry pasek

 

3) o złoceniu nie powiem ci wprost, bo oduczysz się myślenia ;) , przeczytaj ten artykuł

 

karat a próba złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.