Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rajan

(raczej) nowy zegarek do ok. 2000 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się do Was o pomoc w wyborze zegarka. Budżet mam ok. 2000 zł. Początkowo nastawiłem się na Certinę DS1 Limited Edition (C006.407.16.081.00), ale chwilę póżniej zakochałem się w modelu C006.414.16.051.00. Bardzo podoba mi się Omega PO, czy SMP (znalazłem fajne porówanie: http://forums.watchuseek.com/f67/omega-po-vs-smp-85430.html), ale niestety nie ten przedział cenowy. Ostatnio zacząłem się również zastanawiać nad "podróbką" Omegi w postaci Seiko (chociażby sprzedawany tu na forum: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61682-seiko-snzh53-niebieski/).

Co byście ewentualnie doradzili lub odradzili w podobnym stylu? Cały czas myślałem o zegarku automatycznym, ale ostatnio naszły mnie jakies myśli na kwarcowy... Czy w ogóle warto kupować zegarek kwarcowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwaz Davose Argonautic z ceramicznym bezelem i antyrefleksem. jestem bardzo zadowolony ze swojej. 2000 wystarczy. Szkoda 2k na kwarcowy zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certinka to bardzo porządny zegarek, mimo, że nie cieszy się na forum zbytnią sympatią. Przymierzałem LE i zwykłą na bransolecie. Ta druga leżała na mojej ręce dużo lepiej. Jest ona na czele mojej zegarkowej listy marzeń. Niestety mój zapał studzi cena...


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Davosa jest całkiem całkiem :D Do przemyślenia - dzięki :)

Oczywiście nie muszę wydawać 2k zł. W sumie im mniej wydam tym mniej będę się martwił o zegarek. Apropos Seiko, to jak te mechanizmy maja się do ETA (oczywiście tego modelu z Certiny, czy Davosa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie to rzeczywiście davosa argonautic będzie chyba najlepszym wyborem-szwajcar na dobrym werku,nie tak oklepany zegarek jak certina(ładna ale to jednak masówka) seiko to oczywiście świetne divery w tej cenie(np.sumo) na bardzo dobrych mechanizmach(nie gorszych niż eta)Jednak w całości patrząc na te zegarki to ja brałbym davosę,skoro podobają Ci się omegi to ten zegarek jest w podobnym stylu :D albo zaoszczędź ponad tysiaka i bierz to seiko z bazarku o którym wspomniałeś ,jest bardzo ładne,to dobry zegarek tyle że na prostym mechaniźmie,ale sprawdzonym w boju -za tą cenę nie kupisz lepszego zegarka


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wcześniej zaznaczył zwróć uwagę na sumo moim zdaniem jest bardziej finezyjny od Davosy. W tej cenie i na tym samym werku jest jeszcze SARB059, który jak dla mnie jest bardzo ciekawy i gdybym poszukiwał zegarka w cenie do 2000zł zastanawiał bym się między tymi dwoma Seiko.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mechanizm z Seiko Sumo (6R15) będzie lepszy od ETY 2824-2 z Davosy i Certiny. Jest dość dokładny, trwały i niezawodny, ma większą rezerwę chodu (50 godzin).


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, precyzuję się. Po przeczytaniu kilkudziesięciu wątków i przejrzeniu dziesiątek zagarków mam takie typy:

1) Certina DS-1 Limited Edition - nadal mi się podoba ten klasyczny, ale zarazem nowoczesny styl. Zniechęciliście mnie tylko trochę tym, że to "masówka"

2) EPOS Passion 2010 3401 (http://epos.info.pl/?ref.-3401,122)

3) oglądam jeszcze Davosa i Hamilton, ale są chyba zbyt ascetyczne lub zakres cenowy poza moim budżetem.

 

Zrezygnowałem z zegarków typu Omega SMR, czy PO. Odkopałem moją starą Certinę DS Pro - postaram się ją reanimować :)

Co ewentualnie jeszcze polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciut za mały, poza tym w Certinie i EPOSie podoboją mi się jeszcze te drobne cyferki wokół tarczy - to sprawia, że zegarek nie jest taki nudny (jak dla mnie oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a takie Seiko SARY003 lub 001 ?? Rozmiar to chyba 40mm bez koronki :) cena tez przystepna :)

 

 

sary003b5001.jpg


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.