Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tom1111

Zywotnosc?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ,a raczej ciekaw jaka jest zywotnosc mechanizmu mechanicznego(przy dbaniu o ten mechanizm)

Jak jest trwalosc sprezyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum. Przy odpowiednim traktowaniu i serwisowaniu dobry mechanizm nakręcany ręcznie przeżyje właściciela. Z automatami jest gorzej, bo są tam części, które szybko się zużywają (tzn często w ciągu kilkunastu lat).


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ,a raczej ciekaw jaka jest zywotnosc mechanizmu mechanicznego(przy dbaniu o ten mechanizm)

Jak jest trwalosc sprezyny?

Już bardziej ogólnikowego i nieprzydatnego do niczego pytania chyba nie można zadać. Widziałem zegarki które rozsypały się po kilku dniach od zakupu i zegarki które są na chodzie po ponad 100 latach od ich wyprodukowania, czyli odpowiedź brzmi żywotność mechanizmów waha się od kilku dni do kilkuset lat. :lol: Najczęściej zależy to od jakości wykonania i użytych materiałów.

Jeżeli chodzi o sprężynę, to również trzeba by sprecyzować, z jakiego okresu pochodzi i/lub z jakiego materiału jest zrobiona. Sprężyny wyprodukowane dawno, mogą ulegać zmęczeniu materiału i omawiać posłuszeństwa przed zakończeniem żywota mechanizmu, ale nowsze, a szczególnie nowoczesne, wykonane ze znakomitych materiałów, powinny bez problemu przeżyć mechanizm.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Mam pytanie ,a raczej ciekaw jaka jest zywotnosc mechanizmu mechanicznego(przy dbaniu o ten mechanizm)

Jak jest trwalosc sprezyny?

Nie przejmuj się tym zbytnio. Nie "dbaj" tylko noś i używaj zegarka mechanicznego na co dzień. Jeśli nie będziesz go katował to nie będzie z nim problemu. Podobnie jak z zegarkami kwarcowymi. Zwykle szybciej zniszczysz kopertę jak sprężynę naciągową. Ludzie lecieli w kosmos z zegarkami mechanicznymi a obecnie np. nurkują. Było przynajmniej 100lat masowej produkcji tych mechanizmów by dojść do poziomu, na którym są one po prostu niezawodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.