Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

akism

Oceanus T1000 pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nie tak dawno stałem się właścicielem takiego przyjemnego zegarka i chyba dałem ciała.Jako,że noszę różniste zegarki ocek leżał sobie w szufladzie i nie załapał się na zmianę czasu ,poprostu tam gdzie przebywał sygnał go nie dopadł..Wiem,że istnieje możliwość manualnego wywołania ustawienia zegarka naciskając na przycisk na godz piątej(przez ok 2sekundy),otóż ja naciskam sekundnik staje ,czekam i...nic.Jeszcze jedno pytanie na jaką stolicę powinien być ustawiony wskaźnik strefy,gdy mam ustawiony na Paryż zegar wskazuje godz do przodu,a jak przerzucę na Londyn jest ok.Troszkę to dziwne.Czekam na poradę,wg.mnie poprostu nie mam zasięgu w domu,jutro będę biegał po mieście w jego poszukiwaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje godzinę do przodu bo jeszcze nie przeskoczył pewnie na czas STD. Ustaw na Paryż i wymuś synchronizację. W ocku T100, który mam od Ciebie wystarczy przytrzymać przycisk na godz 10 przez dwie sekundy (sekundnik przesuwa się na "Y" potem leci na "R") i tak go zostawiam na chwilę aż się godzina nie zaktualizuje.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem na Paryż ,wymusiłem synchronizację i przestawił się na godzinę do przodu..Gdy sprawdziłem czy się synchronizował wskaźnik ląduje na "n"...czyli na mój prosty chłopski rozum nie ma zasiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chyba pokazuje rezultat ostatniej aktualizacji więc pewnie nie mógł się połączyć. Połóż go na może na parapecie i wymuś synchronizację. Mój łączy się pozostając nawet na ręce wystarczy, że nią nie ruszam. Może to wynika z tego, że mieszkam blisko granicy niemieckiej :)


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Łodzi,czyli jakieś 400km od granicy.Położę go na innym parapecie niż dotychczas,może w nocy się zaktualizuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godziną 12 w strone okna. Ostatnio czekałem na aktualizacje czasu 5 dni :) w koncu wskazowka wyladowała na Y. Y i N to zapamiętane ostatnie rezultaty synchronizacji.

Co do strefy to tak jak kolega pisze. Moj oceanus nadal nie zalapal nowego czasu, spodziewam sie ze zalapie przy synchronizacji o polnocy. Mieszkam w okolicach Katowic.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jestem osamotniony w problemie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu przepraszam że trochę odbiegam od tematu , ale odnośnie synchronizacji , mam dwa waveceptor-y , jedne za tańszych , ten który ma Multiband 5 nie przestawił się na nowy czas , ten który jest jedno zakresowy pięknie się zsynchronizował , oba leżały na parapecie . Trochę się wkurzyłem , ale jak wziąłem w łapki instrukcję od tego 5- zakresowego , okazało się że : miał włączony czas letni , powinien być na auto i zła strefa czasowa . Po prawidłowym ustawieniu i ręcznym wywołaniu synchronizacji elegancko złapał sygnał , jako strefę czasową wybrałem Berlin .

 

Może coś źle masz ustawione w zegarku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione 'auto"..Dziś położyłem zegar na parapecie,wiecie może w jakich godzinach puszczają sygnał synchronizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze moj probuje łapać 3 razy w nocy o 24, 2 i 4 godzinie. Ale moge sie mylic, nie moge znalezc instrukcji.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest ten z magnetyczną koronką,nie wiem,czy instrukcja od innego modelu mi pomoże.Zobaczymy rano czy godzina ulegnie autokorekcji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KONIECZNIE godziną 12 na kierunek zachodni. Pomocny kompas do zorientowania się które okno i jak zegarek położyć.

Czyli nie 12 w stronę okna, ale 12 na zachód.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko ok. zegarek się zsynchronizowałi i dokonał korekty czasu..Znów go lubię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KONIECZNIE godziną 12 na kierunek zachodni. Pomocny kompas do zorientowania się które okno i jak zegarek położyć.

Czyli nie 12 w stronę okna, ale 12 na zachód.

 

 

kurcze ja zawsze kłade na parapecie , ale w kierunku na wschód ( delikatnie na południe ) i oba moje waveceptory synchronizują się , nawet będąc w wakacje u rodziców na ścianie wschodniej i zeegarek położony dokładnie na wschód też łapał sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pokój na wschodzie i dziś w nocy nawet bez stawiania przy oknie się ocek synchronizował , tu wiele zależy od pogody pewnie , choć do Niemca mam stosunkowo blisko i sygnał pewnie jest dość silny

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.