Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

psycco

Aukcja allegro - zegarek Casio - pytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem prostego i ładnego zegarka i w końcu wybrałem wstępnie coś takiego:

 

http://allegro.pl/extra-edifice-casio-ef-324d-do-6-lat-gw-wyprzedaz-i1867370164.html

 

model : EF-324D-1AVEF

 

proszę mi powiedzieć bo nie znalazłem info na forum czy to sprawdzony sprzedawca ? otrzymuję gwarancję Zibi ?

 

Naczytałem się też trochę o podróbkach i dla upewnienia się - to oryginalny Casio ? (wiem, że śmieszna kwota ale wolę się upewnić)

 

Pytanie ostatnie - dlaczego na wielu zegarkach z tańszego segmentu do 500 zł jest opis w stylu "automatyczny datownik w przypadku krótszych dni" ? co to właściwie oznacza ?

 

Aukcja trwa jeszcze około 2 dni więc proszę o pomoc - mam nadzieję, że właściwe miejsce na umieszczenie tematu.

 

Dziękuję z góry i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony sprzedawca, zegarek oryginalny, gwarancja zibi.

 

"automatyczny datownik w przypadku krótszych dni" - raczej miesięcy czyli tzw. perpetual calendar - dostosowanie daty do danego miesiąca np. w listopadzie data zmieni się z 30 na 1 automatycznie (a nie na 31 jak w większości zegarków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za odpowiedź kolego, powiedz mi jeszcze tylko czy w takim razie ten zegarek też posiada "perpetual calendar" ? Czy jest to zbyt tani model skoro mówisz, że dużo modeli tego nie posiada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie ma tej funkcji, cena nie ma tu żadnego znaczenia. Zegarki za 10tys. zł i więcej w większości przypadków też nie mają wiecznego kalendarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.