Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adam2948

Zegarek kieszonkowy Lanco, nie nakręca się.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! Mam problem z moim zegarkiem kieszonkowym. Mianowicie ostatnio nakręcając go puścił naciąg i nie umię go teraz nakręcić. Czy któryś z kolegów mógłby mi powiedzieć co się mogło stać i czy dałbym radę sdam to zrobić? Z góry dziękuję i pozdrawiam adam2948.

post-27489-0-14353400-1321108392_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Twojego opisu mogła zostać zerwana sprężyna. Jeśli masz odpowiednie narzędzia i wiedzę (podstawową) zegarmistrza, to oczywiście możesz to naprawić we własnym zakresie ;)


,,Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec? (George Carlin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! A jak to sprawdzić? Najpierw myślałem, że to sprężynka naciągu. Zamontowałem sprężynkę, ale zegarek dalej nie daje się nakręcić. Pewnie muszę ściągnąć koło z balansem?

Pozdrawiam adam2948.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Na 95% poszła sprężyna i tu niestety nadaje sie ona do wymiany.To praktycznie norma w tych mechanizmach.

 

Witam! A jak to sprawdzić?

 

Trzeba zdemontować duże koło i mostek naciągu,oraz wyjąć bęben gdzie po sciągnięciu wieka ukaże się pęknieta sprężyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dzisiaj rozebrałem mechanizm i rzeczywiście jest sprężyna pęknięta. W takim razie mam pytanie do szanownych kolegów. Muszę zmienić całą sprężynę na nową, czy mogę wykorzystać starą nawiercając tylko dziurkę na zaczep?

Pozdrawiam adam2948.

post-27489-0-67546800-1321529977_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy któryś z kolegów mógłby mi odpowiedzieć? Czy może wystarczy jak tą sprężynę zlutuję?

Pozdrawiam adam2948.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek:

- wykorzystanie starej rozsypie ci w diabły rezerwę chodu

- zlutować???? ;) Nie sądze żeby starczyło na więcej niż jedno nakręcenie..

 

Ale merytoryczną merytorykę musisz uzyskać od któregoś z zegarMistrzów. Ja na Twoim miejscu napisałbym pytanie na PW do kaido2


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziękuję za odpowiedż. Rzeczywiście lut niestety puścił. Muszę zakupić nową sprężynę. Jak mam ją zmierzyć, żeby podać sprzedającemu wymiary?

Pozdrawiam adam2948.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziękuję za odpowiedż. Rzeczywiście lut niestety puścił. Muszę zakupić nową sprężynę. Jak mam ją zmierzyć, żeby podać sprzedającemu wymiary?

Pozdrawiam adam2948.

 

 

Witam,

 

średnica bębna,

grubość sprężyny,

wysokość sprężyny,

 

wtedy można coś poszukać

 

pozdrawiam

 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Naprawa jakiejkolwiek sprężyny jest nieopłącalna, gdyż nabycie takiej to dość niskie koszta, ale zaznaczam iż nie jest w obecnych czasach taką gdziekolwiek dostać.Predzej można nabyć zwłoki takiego mechanizmu za drobną sumę z całą sprężyna lecz nie ma pewności czy ta sprężyna w niedługim czasie nie strzeli. Spreżyny w Lanco 25 należą do dość twardych sprężyn i w wyniku zużyca poprostu pękają aniżeli w miększych gdzie się tylko odkształacają. Taką spręzynę można też reanimować z tymże w jak już raz stara twarda sprężyna strzeliła to już stale będzie strzelać ponieważ jest zużyta. Nie zawsze tak jak wspomniałem istnieje możliwość bespośredniej wymiany pękniętej na nową zwłaszcza w starym zegarku, a to ze względu na to iż dostęp do nowej jest utrudniony. Każdą sprężynę naciągową można wykonać samemu ale to wymaga wiedzy umiejętności materiału i narzędzi. reabimować do czasu gdy nie mamy nowej można i jest to łatwiejsze i prostsze w realizacji jak zrobienie nowej. Niektórzy nitują 2-wie pęknięte części ze sobą i nawet to niekiedy zdaje egzamim pamiętac tu trzeba że obszar wokół nita trzeba odpuścić(przed zabiciem nita i wywierceniem otworów). Odcinek dłuższej odpuszczonej części powinien wynosić 1/3 długości wiekszego zwoju i 1/2 długości mniejszego zwoju krótszego kawałka jeżeli chodzi o przypadek pęknięcia tej sprężyny. Dużo lepszym rozwiązaniem jest odpuszczenie, przeprofilowaniem zarobienie oczka i odpowiednie zahartowanie całejk sprężyny. Można podpasowac taką sprężynę do tego Lanco z wielu mechanizmów kieszonkowych takich jak np FHF2144. Nie nadaje się natomiast sprężyna z Mołni 3601 ponieważ jest za miękka i ledwo co bardzo krótko napędza mechanizm.

 

Parametry sprężyny z Lanco:

 

grubość 1,3 mm

 

średnica bębna - 15mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dziękuję bardzo za odpowiedżi. Czyli kupiłem nieodpowiedni zegarek. W takim razie mam pytanie: jaki zegarek najlepiej kupić do kwoty 1200 zł, żeby sprawiał jak najmniej problemów?

Jaki werk, marka? Chodzi mi tylko o kieszonkowy.

Pozdrawiam adam2948.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.