Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ferdek3318

IWC pasówka

Rekomendowane odpowiedzi

IMO: Umoczył.

 

Pasówka na bliżej niezidentyfikowanym mechaniźmie (ale coś więcej na jego temat to u Zbyszke, Kaido, czy któregoś z pozostałych zegarMmistrzów), z rękodziełaną tarczą a'la IWC i odpustowymi* wskazówkami :P

 

Pozdrawiam

Przemek

 

 

*nawet bardzo


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia jak wyżej.

Zdjęcia beznadziejnej jakości, ale śmiem mieć pewność że to też nie jest serce IWC.

Jeśli się nie mylę - wychwyt kołkowy, i jakiś uniwersalny mechanizm. Przez chwilę miałem napisać że Amerykanin, ale zbyt nijako wykończony.

Mam nadzieję że zajrzą tu jakieś mądre głowy i powiedzą coś więcej. Chociaż przy tych zdjęciach będzie trudno..

 

edit:

Dodatkowo tarcza w tej drugiej sztuce, to już totalna "licentia poetica".

Incabloc powstał w połowie lat 30', a wszedł do użytku w latach 40'. Prawdopodobnie pasówka jest właśnie z tego okresu, i żeruje na modnej nowości. Sam mechanizm to raczej przełom wieku - max lata 20' włącznie.

 

edit2:

Ale we wszystkich swoich wnioskach (poza datą wprowadzenia Incabloc'u) mogę się absolutnie mylić :P


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tarczy tego drugiego skrót IWC powinien brzmieć "I Wykonałem Cudo" - kwazimodo marki cepelia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zawór helowy...

 

:(


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Unitas 31:

 

post-34701-0-19448500-1321252707.jpeg

 

FHF 18 Anker, savonette(FHF18, "1/2 chronometre",savonette):

 

post-34701-0-26773600-1321264685.jpeg

 

No i gdzie tu jest Incabloc? To wystające to tzw. szabla(wysuwany przełącznik nastaw/naciąg).Ktoś w nim pięknie dorobił oś sprzegłową koła minutowego. Oj dzieła Panowie,dzieła a te high class cynkalowe koperty z aluminiowymi deklami, i te tarcze, a jakie wykonawstwo całości, normalnie poezja mniam,mniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie tu jest Incabloc? To wystające to tzw. szabla(wysuwany przełącznik nastaw/naciąg).Ktoś w nim pięknie dorobił oś sprzegłową koła minutowego. Oj dzieła Panowie,dzieła a te high class cynkalowe koperty z aluminiowymi deklami, i te tarcze, a jakie wykonawstwo całości, normalnie poezja mniam,mniam.

 

Ale przyznasz, że ten dekiel ze śladami toczenia, to prawiejakbygdyby pasy genewskie...? :(


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zawór helowy...

 

:(

Rzeczywiście, że też się nie domyśliłem. Ciekawe, za ile pójdzie to arcydzieło sztuki zegarmistrzowskiej. Obstawiajcie Panowie. Przekroczy, jak poprzednik 600??

Jednak słowo pisane ma wielką siłę. Ludzie nie zastanawiają się. Jak napisane IWC, to IWC i basta!!

A w kopertach cynkalowych jest jednak jakiś urok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żeby nie szedł w ślady poprzednika, szkoda kupującego tego "Iwuca'cucha". Wystająca koronka, szabla jak u ułana, koperta miszcz, dekielek denka puszki po Vipie no i danie gówne - Tarcza autrostwa dziecka Jaś lat 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie co mi sprzedawca onych cudów rodem z Mordoru odpisał! gdy zadałem mu pytanie dlaczego takie cuda mianuje nazwą IWC ? ;

 

 

witam pasówka to jest skladak czyli zegarek z róznych czesci niekoniecznie orginalnych ja nie mam nic do ukrycia w tym temacie wszystko widac na foto dla zainteresowanych odpowiadam na wszelkie pytania dotyczace tego przedmiotu dlatego nie rozumiem tego e maila a po drugie ja wystawilem ten zegarek za 19 zl pzdr

 

;)

 

uwielbiam takie odpowiedzi rodem z Sejmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zasadzie - ja nie oszukuję ludzi, to oni sami się oszukują wierząc w to ,że to jednak jest okazja..

Moralność - umywam ręce - ja tylko karmię ludzi złudzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro sprzedający jest taki w przód i nie widzi w tym co robi nic złego, to może warto podesłać kupującemu linka do tego tematu. Ciekawe, czy będzie tego samego zdania. Przecież 6 stówek wypłacił z własnej woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zasadzie - ja nie oszukuję ludzi, to oni sami się oszukują wierząc w to ,że to jednak jest okazja..

Moralność - umywam ręce - ja tylko karmię ludzi złudzeniem.

Może byłoby w miarę w porządku, gdyby cokolwiek było w tych składakach z IWC. Ale tam nie ma NIC!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byłoby w miarę w porządku, gdyby cokolwiek było w tych składakach z IWC. Ale tam nie ma NIC!!

Trafiłeś w sedno brachu, podstawowa sprzeczność to brak zbieżności pomiędzy tytułem aukcji a zawartością materialną na niej oferowaną. Jednak obawiam się ,że właśnie potencjalnego amatora przyciągnąć mogą chyba jedynie magiczne 3 litery i wiara w trafienie "skarbu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!!!

wysłałem tę dyskusję do nabywcy onego IWC ,o to co mi odpisał;

 

Dzień Dobry.

 

 

 

Dziękuję za wiadomość.

 

Przepraszam że nie odezwałem się do tej pory i nie podziękowałem wcześniej ale czekałem na finał całej tej żałosnej sprawy i zwrot pieniędzy od tego oszusta który tylko dlatego oddał mi pieniądze za ten cudak który wylicytowałem ponieważ poinformowałem go że założę mu sprawę z powództwa cywilnego o oszustwo choć i to go nie do końca przekonywało.

 

Okazało się że jest to gość 55 lat który wali takie numery na konto swojego 18 letniego syna i zagrożenie mu tym że synek będzie latał po sądach i policji sprawiło że zmiękł.

 

To że ten zegarek te szmelc stwierdziłem po tym jak rozpakowałem przesyłkę i wtedy zaczął się cały bal z facetem który ma swoje definicje na wszystko.

 

Skończylo się to tym że odzyskałem swoje pieniądze i odeslalem mu zegarek "IWC" z mechanizmem radzieckiej produkcji wklejony w kopertę na klej i mocowany paskami pociętej żyletki aby nie wypadł.

 

 

 

Jeszcze raz dziękuję za informację.

 

Pozdrawiam Rafał

 

A więc możecie sobie pogratulować bo uratowaliście zbłąkaną duszyczkę ;)

za co i ja też wam jestem wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto było, bardzo się cieszę ,że udało się to odkręcić i mam nadzieję ,że ten para wyrób nie trafi więcej na znany portal aukc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie trafi. Teraz będzie sprzedawany na "Tablicy" zapewne.. :angry:


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.