Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ghost_Writer

Problem z zegarkiem Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie - zakupiłem w jednym ze sklepów model Casio GS-1000D-1A. Dostałem instrukcje ale za cholery nie potrafię ustawić czasu, daty. W dniu dzisiejszym zegarek w ogóle nie reaguje na moje działania tylko bezczelnie odmierza sobie czas. Jest jakiś hard reset dla tego zegarka? Mam go od wczoraj i tracę cierpliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połóż go na parapecie na cały dzień (tak, aby tarcza była mniej więcej skierowana ku niebu). Zapewne bateria jest na wykończeniu i o północy zegarek całkowicie się zatrzyma - identycznie zachowywał się mój GS-1100 kilka dniu temu, gdy wyciągnąłem go z paczki.

 

A tak przy okazji to witamy kolejnego Gieza na forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób dokładnie tak jak mówi kolega Seven, ja z moimi GS miałem tak samo, a były kupowane w znanej sieci sklepów z zegarkami. Jak się dobrze naładuje to powinien już reagować, a czas i data powinny się same zsynchronizować w nocy. jeśli nie to następnego dnia po naładowaniu ustaw wszystko ręcznie :)

Witamy kolejnego GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jeśli chodzi o strefę to macie ustawione miasto Paryż? Bo u mnie ta duża złota wskazówka wskazuje właśnie Paryż. Odstawiam zegarek na parapet i wrócę do niego jutro po 21 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ja mam we wszystkich PAR :) daj znać jutro jak się sprawuje GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tak jeszcze napiszę ale czy ja dobrze zrozumiałem z tej instrukcji że zegarek podejmie próby synchronizacji czasu samodzielnie ? Manual mam po EN więc się tylko domyślam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zegarek dokonuje samoczynnej synchronizacji w godzinach nocnych, z tego co pamiętam to 1:00 am, 3:00 am i 6: am. Możesz też sam wywołać takową synchro np w ciągu dnia, ale u mnie nigdy się taka nie udała, w GS jest mały odbiornik tych fal radiowych. Dla przykładu Riseman'a jak zostawiłem w łazience to się zsynchronizował a GS'y nie chcą czasem leżąc na parapecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że synchronizacja nie zadziała, jeśli bateria nie jest w pełni naładowana. Cały dzień na parapecie powinien wystarczyć, żeby ją naładować - przynajmniej w przypadku mojego GS-1100 tak było.

 

Według instrukcji do GS-1100 godziny synchronizacji to 2:00, 3:00, 4:00, 5:00 oraz 0:00 i 1:00 kolejnego dnia. Dziwnie trochę... Udana synchronizacja oczywiście anuluje kolejne. Wynika z tego, że jeśli zegarek zsynchronizuje się o północy (bo poprzedniej nocy mu się to nie udało), to o drugiej i tak będzie próbował ponownie, bo rozpocznie się kolejna "sesja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,,

Zegarek leżał całą noc na oknie, czas wskazuje poprawny ale daty nie zmienił. Zostawiam go dzisiaj na cały dzień w domu. Czy datę w nim trzeba ręcznie zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakość sygnału nie była dość dobra żeby zsynchronizował również datę, czasem przy słabym sygnale łapie tylko godzinę. Zostaw go na noc w jakimś lepszym miejscy, lepiej go ułóż przy oknie i zobaczysz wtedy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek leżał na parapecie kopertą do góry z dala od odbiorników typu tv, radio. Czy jest wersja gs-1100 z bransoletą czarną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wersja gs-1100 z bransoletą czarną?

Tak, jest, ale cena delikatnie mówiąc kosmiczna - "zwykłego" GS-1100 można znaleźć za połowę tej kwoty.

 

http://www.timetrend.pl/wyszukaj-1034-0-0-GS_1100D_1AER.html

 

 

EDIT: Tutaj kilka dokładniejszych zdjęć:

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-5700-Zegarek-Casio-GS-1100D-1AER.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym dniu pracy :) (dla mnie)

Panowie - wczoraj ok. 22 przyjechałem do domu z pracy - zegarek leżał na parapecie. Patrzę a tam data przestawiona. Czyli gdzieś w ciągu dnia zmienił sobie datę. Myślę - ok, dzisiaj rano wstałem, patrze a tu data wczorajsza :) . O co biega? Zegarek na parapecie spedził jakies 36 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

to jest Giez?? nie trzeba go poprzestawiac o 12h w tył lub w przód?? według mnie pózniej synchro znów poprzestawiało date - ale to tylko moje teoretyczne paplanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić synchronizację, to

1. ustalić miasto - PAR,

2. zrobić ustawienia bazowe,

3. zrobić ręczna aktualizację,

 

Dobrze do tego podchodzę?

 

P.S. tak to jest GIEZ i tracę cierpliwośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Według mnie pierwsze bazowe,pózniej strefe i synchro - jaka masz teraz date?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to zrobiłem ustawienia bazowe i nic więcej, siedzę w pracy, klienci mi włażą i zegarek pozostał na bazowych i tak sobie liczy czas teraz. Powtórzę proces jeszcze raz i zrobie synchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek znow sie nie zsynchronizował, wszystkie próby wskazał na NIE. Jutro się z nim rozstane.... Dzięki Panowie za rady.

 

Panowie bardzo ważne pytanie - czy podczas normalnej pracy czyli mierzenia czasu, wskazówka stopera ma wskazywać kod miasta czy być na pozycji GMT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jeśli mimo wszystko nie chce się synchronizować, to może oddaj go na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Otarlem sie juz nawet kilka razy o identyczne zdarzenia, ze wlasciciel nie moze sie dogadac z Giezem :)

 

Jesli jestes w trybie czasu to wskazowka ma byc na GMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otarlem sie juz nawet kilka razy o identyczne zdarzenia, ze wlasciciel nie moze sie dogadac z Giezem :)

 

Jesli jestes w trybie czasu to wskazowka ma byc na GMT.

Przepraszam że zadaje tyle pytań - w sieci informacje są nie wielkie a doświadczenie użytkowników "bezcenne". Czy zegarek będzie się synchronizował w każdym trybie pracy czy tylko w trybie czasu?

P.S. Timekeeping to tryb czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, timekeeping to tryb czasu. Według instrukcji do GS-1100 (w GS-1000 powinno być podobnie) synchronizacja przeprowadzona zostanie w każdym trybie, z wyjątkiem stopera.

 

Mój GS-1100 też nie chce się synchronizować, po prostu nigdzie w domu nie mam zasięgu. Ustawiłem czas ręcznie z dokładnością do jednej sekundy i wszystko pięknie śmiga. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

synchronizacja rowniez nie dziala wowczas gdy alarm pika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, timekeeping to tryb czasu. Według instrukcji do GS-1100 (w GS-1000 powinno być podobnie) synchronizacja przeprowadzona zostanie w każdym trybie, z wyjątkiem stopera.

 

Mój GS-1100 też nie chce się synchronizować, po prostu nigdzie w domu nie mam zasięgu. Ustawiłem czas ręcznie z dokładnością do jednej sekundy i wszystko pięknie śmiga. :)

Ale date sam ci zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mi się nie synchronizuje, datę ustawiłem ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.