Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ghost_Writer

Problem z zegarkiem Casio

Rekomendowane odpowiedzi

No ok ale teraz ci zmienia date? czy bez synchronizacji data nie bedzie zmieniana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Data powinna się zmieniać bez względu na synchro, jak w normalnym zegarku. Synchronizacja ma na celu uaktualnianie godziny i daty przy zmianach czasu na letni/zimowy lata przestępne krótsze i dłuższe miesiące, nie jest odpowiedzialna za codzienną zmianę daty, to powinien wykonywać sam mechanizm zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale teraz ci zmienia date? czy bez synchronizacji data nie bedzie zmieniana?

Wszystko jest zmieniane, punktualnie o północy najpierw wskakuje nowy dzień miesiąca, a tuż po nim dzień tygodnia. Waveceptor to tylko dodatek, bez niego zegarek normalnie funkcjonuje, problem może być tylko z miesiącem i rokiem, bo tego ręcznie nie da się ustawić. W czwartek, jeśli nadal się nie zsynchronizuje, przekonam się, jaki miesiąc według niego aktualnie mamy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Sygnal radiowy zawiera: rok, miesiac, dzien miesiaca, dzien tygodnia, godzine, minute, sekunde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza się, ale zegarek sam z siebie powinien zmieniać datę co 24 h. Bez względu na działający waveceptor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 00110010000010011001

Dokladnie i tak tez czyni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak :) ale chyba kolega Ghost_Writer ma ze swoim GS taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panowie - istne czary wyprawia mój egzemplarz. Straciłem wiarę w niego i jeśli jutro rano nie zmieni się data - odeślę go i .... zastanowię się co kupić innego. Ustawiłem poprawnie tryb bazowy, ustawiłem kod miasta, ustawiłem ręcznie godzinę. Pozostaje czekać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musisz czekać, ja polecam Risemana, mam dwa i są to moje ulubione G ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanie. Sprawdzałeś czy zegarek zmienia datę jak ręcznie przestawiałeś np o 24 h? nie wiem, może jest ustawiony nie w tej połowie doby i dlatego zmiania w ciagu dnia? Tak staram się jeszcze wykombinować co to może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panowie - istne czary wyprawia mój egzemplarz. Straciłem wiarę w niego i jeśli jutro rano nie zmieni się data - odeślę go i .... zastanowię się co kupić innego. Ustawiłem poprawnie tryb bazowy, ustawiłem kod miasta, ustawiłem ręcznie godzinę. Pozostaje czekać....

Próbowałeś ręcznie ustawić datę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pojechał do sklepu. Będzie jednak zamiana na coś innego ale co tego jeszcze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, nie było sensu się z nim męczyć, jakiś felerny egzemplarz Ci się trafił :/ ale teraz czeka Cię już przyjemniejsza część tej historii, wybór nowego czasomierza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój GS-1100 nadal nie chce się zsynchronizować (tak to jest mieszkać na dalekim wschodzie Polski) i wczoraj musiałem ręcznie przestawiać datę z 31 na 1. Ale i tak go uwielbiam i nigdy, przenigdy już się z nim nie rozstanę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też daleki wschód, ale krew by mnie zalała jak by mi przyszło go ustawiać w sensie ponownie zmieniać datę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Seven: czemu ręcznie musiałeś zmieniać datę ? z 31 na 1 powinien sam zmienić bez problemu(powinien to zrobić mechanizm zegarka), co innego gdyby był krótszy miesiąc, ale przy układzie 31 dni w mies. nie powinno być problemów ze zmianą daty.

Możesz spróbować podczas próby synchronizacji ustawiać zegarek wyświetlaczem na zachód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem ręcznie dlatego, że pierwszego grudnia wskoczyło mi 31 zamiast 1 (listopad miał 30 dni). Zegarek przeleżał trochę w pudełku i najwyraźniej przez pewien czas nie działał w ogóle - musiał zatrzymać się na jakimś 31-dniowym miesiącu. Próbowałem już ręcznej synchronizacji w różnych miejscach, ale w końcu jakieś się znajdzie. Na razie mam spokój aż do końca lutego. ;)

 

EDIT: Głupoty wypisuję. :D Skoro w jego kalendarzu poprzedni miesiąc miał 31 dni, to z dużym prawdopodobieństwem 31 grudnia wskoczy mi 1. Ale to nic, ręczne przestawienie daty zajmuje może minutę, a poza tym w końcu musi się gdzieś znaleźć miejsce, w którym złapię "zasięg". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.