Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chorwat

Amfibia - olbrzymi radziecki nurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :D

 

postanowiłem znaleźć dla siebie jakiś mały rarytasik ;) Padło na taką Amfibię. Naturanie nie chcę jej nosić, a po prostu mieć taką ciekawostkę :)

 

Teraz pytanie - gdzie tego szukać? No i generalnie jakie hasła w wyszukiwarce wpisywać?

"amfibia" wyrzuca praktycznie tylko Wostoki.

 

Przy okazji - pokazana aukcja skończyła się na 665zł za niezbyt sprawny zegarek (jakiś problem z nakręcaniem), choć w stanie wizualnym bardzo dobrym, czy to dobra cena?

post-29049-0-86704400-1322763899_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale mi chodzi jeszcze o produkcję radziecką :D

 

P.S. Zachęcam posiadaczy takich wynalazków do zamieszczania fotek swoich egzemplarzy (chętnie z jakimś opisem), bo chciałbym bardziej zgłębić temat :)

 

Wiem, że bywały jeszcze inne egzemplarze, choć pewnie nie o nazwie "Amfibia": KLIK, KLIK, KLIK, KLIK.

Nie ukrywam jednak, że najbardziej mi się podoba z tą zakręcaną kratką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dubel


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toto jest niestety podróbka dla turystów. Oryginalne, ze Złatoustu, mają mechanizm K43, tarcze bez obrazków i sekundnika (te od Marka Gordona z tym obrazkiem, ale bez sekundnika i kratki też chyba sa w porządku), są duzo rzadsze i kosztują... cóż, różnie, ale to są zawsze czterocyfrowe kwoty. Niestety ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toto jest niestety podróbka dla turystów.

Które? MC, czy to co ja pokazałem (aukcja)? Czy to i to? ;)

 

 

EDIT: poczytałem więcej (trzeba wyszukiwać np. jako: "zlatoust"), faktycznie okazuje się, że ten, co ja wkleiłem z allegro to nie pierwotny radziecki supernurek.

 

W każdym razie mi się podoba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiedziałem, że takie zegarki są obiektem westchnień. Ponad dwa lata temu miałem 3 takie Zlatausty do sprzedania i wylądowały na allegro za 900 zł/ szt. Nowe w pudełkach, z jakimiś certyfikatami i radzieckimi pieczątkami. Dwie sztuki poszły do Polaka ( kolekcjonera ?) do Amsterdamu..trzecia wylądowała w Czechach w roli prezentu.

 

Jeśli znajdę gdzieś zdjęcia to wrzucę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie kolego, dawaj foty :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przewinęło się jeszcze coś takiego..aczkolwiek nie wiadomo co to tak na prawdę było.

 

dsc06037dp.jpg

 

dsc06060h.jpg

 

dsc06040o.jpg

 

dsc06049o.jpg

 

Mechanizm wg. zegarmistrza to to samo co siedziało w Zlataustach.. Spotkał się ktoś z takim starym nurkiem w nowym wydaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.