Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

majk.p

Wakmann automat - pomoc w identyfikacji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem tu nowy i szukam pomocy w uzyskaniu wszelkich dodatkowych informacji na temet zegarka Wakmann.

Zegarek ten to automat znaleziony po kilkunastu latach w piwnicy mojego starego, rodzinnego domu.

Oddałem go do mistrza zegarmistrzowskiego z W-wy do przeglądu. Przegląd się udał, zegarek jest na chodzie (z resztą cały czas działał), został trochę oczyszczony, a szkiełko wypolerowane. Jeden z forumowiczów doradził mi, że mogę je znaleźć Bauma w Gdańsku.

Zwracam się do Was z prośbą o jakiekolwiek dodatkowe informacje o tym zegarku. Z jakich lat może pochodzić, jaka może być jego ewentualna wartość i czy jest to zegarek warty zachodu i dalszych napraw?

Nigdzie nie mogę znaleźć dodatkowych informacji o tym zegarku. Widziałem na jakimś forum w USA, że podobne zegarki pochodziły z lat 30-tych, ale część z nich sygnowana już była jako Wakmann Breitling (Wakmann sprowadzał wówczas zegarki z Europy do USA). Gdzieś wyczytałem też, że w czasie II wojny światowej, Wakmann dostarczał zegarki dla armii US.

Proszę o wszelkie dodatkowe informacje (z jakich lat może pochodzić, jaka może być jego ewentualna wartość i czy jest to zegarek warty zachodu i dalszych napraw?). Podkreślam, że jestem laikiem w tych tematach, a wiem to co udało mi się znaleźć do tej pory w sieci.

post-47234-0-82551600-1329940168_thumb.jpg

post-47234-0-75409600-1329940175_thumb.jpg

post-47234-0-34913100-1329940182_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk sygnowany jest przez firmę Alstater Watch Co. - firmę która powstała w Nowym Jorku w 1955 roku. Jest to 17 kamieniowy mechanizm o naciągu automatycznym, ładnie wykonany wół roboczy. Firma Wakmann powstała w styczniu 1945 również w NY. Moim zdaniem zegarek pochodzi z lat 70' XX wieku - i jest wart dalszej renowacji, zmiana szkła i dobranie ładnego paska powinno załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po zmianie szkła i po dokupieniu paska musiałbym coś jeszcze w tym zegarku do zrobienia i jaka wówczas mogłaby być jego wartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, no i najważniejsze, jaki pasek najlepiej do tego zegarka dobrać, bona tym to w ogóle się już nie znam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wartości i potencjalnej wyceny to źle trafiłeś - nie dokonujemy ich - regulamin tego zabrania.

 

Co do paska to za pomocą suwmiarki sprawdź szerokość jaką powinien mieć pasek w miejscu gdzie umiejscowione są teleskopy w kopercie zegarka - co do typu paska to wybór jest bogaty i warto pójść do zegarmistrza celem wybrania bo każdy ma inny gust. Co do wymiany szkła to jeżeli zegarek jest po czyszczeniu mechanizmu u fachowca to wydaje mi się ,że to wystarczy aby zakończyć jego rekonwalescencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bardzo rozumiem tego zegarmistrza. Nasmarował werk i nie zmienił szkiełka, choć klient tego sobie życzył? Czy w tym zegarku jest jakieś bardzo nietypowe szkło? Nie można dopasować czegoś podobnego? Nie znam tego modelu, więc może rzeczywiście jakies specjalne - wtedy może być problem. Wydaje mi sie jednak, ze rozgarnięty zegarmistrz powinien sobie poradzić z takim problemem


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz powiedział mi, że on nie ma takiego szkiełka. To szkiełko jest wysokie (tak aby mieściły się wskazówki), ale na powierzchni na górze jest płaskie.

Co do pasków, to podobająmi się osobiście nie takie, które doczepia się do teleskopów, a takie, które przechodzą pod spodem zegarka. Tylko nie wiem czy akurat taki znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.