Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

..nie bardzo wiem,  co by tu wychwalać ? czy tarczę- czy kopertę ? ^_^ bo nawet jeśli tak zacna osoba, pokazuje takie zestawienie, to ja już nic z tego nie rozumiem -_-

Oj! Nie bijcie :( ! Składak? No i co z tego skoro wyjątkowo dobrze się komponuje i wygląda świetnie. Po prostu piękny zegarek. Mam go w takim zestawieniu już po raz drugi i nie czuję wstydu pokazując go. Nigdzie nie piszę że oryginał (choć nie dam sobie głowy uciąć że takie nie wychodziły). Nawet Kris ma takiego "składaka" w swojej kolekcji ;) :

https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipOl5HVmciv34GQ2w5npD4mjBnKUiUyuMXxyQEY0/AF1QipOwsS658dMoZfU6IZ1LcTJPpMFddCqVSgT6o3cs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kiedyś mi ktoś powiedział dobitnie -_- nie ten dział; to franken , i trochę mnie zabolało;  dlatego, nie ma tłumaczenia, robię tak , jak mi kazano. A to, że  się komuś podoba,  nie mam nic przeciwko, tylko na przyszłość, proszę nie krytykować innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kiedyś mi ktoś powiedział dobitnie -_- nie ten dział; to franken , i trochę mnie zabolało;  dlatego, nie ma tłumaczenia, robię tak , jak mi kazano. A to, że  się komuś podoba,  nie mam nic przeciwko, tylko na przyszłość, proszę nie krytykować innych.

Dlaczego cię zabolało? Jeśli wiedziałeś to cię to nie zdziwiło, a jeśli nie to, cię uświadomiło. I tyle ;)

Ja trochę inaczej odbieram ten zegarek. Lepiej że ktoś złoży ładny werk z tarcza do pasującej koperty niż miałby iść do kosza. I choć to moje subiektywne zdanie żaden "fabryczny" w tej kopercie nie wygląda tak dobrze jak ten, no miałem kiedyś jeszcze jednego ze złotej koperty i wyglądał równie dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jeśli wiedziałeś to cię to nie zdziwiło, a jeśli nie to, cię uświadomiło. I tyle ;)

 

... widzę Krzysiek że ciebie to też nie zdziwiło, tylko uświadomiło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarządzam przerwe techniczną,do niczego to nie prowadzi,a pozatym są święta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... widzę Krzysiek że ciebie to też nie zdziwiło, tylko uświadomiło .

Nie musiało uświadamiać :) Bardziej zdziwiło mnie twoje oburzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy były oryginalnie w tej kopercie (na 99,9% składak) ale sam mechanizm 2615 czyli 30j bez daty mega rzadki i można powiedzieć ekskluzywny! I tak gratuluję zakupu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj foto mechanizmu tego Poljota 30j czy wachnik jest na kulkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj! Nie bijcie :( ! Składak? No i co z tego skoro wyjątkowo dobrze się komponuje i wygląda świetnie. Po prostu piękny zegarek. Mam go w takim zestawieniu już po raz drugi i nie czuję wstydu pokazując go. Nigdzie nie piszę że oryginał (choć nie dam sobie głowy uciąć że takie nie wychodziły). Nawet Kris ma takiego "składaka" w swojej kolekcji ;) :

https://get.google.com/albumarchive/107247623220063053982/album/AF1QipOl5HVmciv34GQ2w5npD4mjBnKUiUyuMXxyQEY0/AF1QipOwsS658dMoZfU6IZ1LcTJPpMFddCqVSgT6o3cs

 

Też mam takiego. Raczej ze złota jest, ale w tej kopercie też wygląda fajnie i szkoda, żeby taka tarcza się niszczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero chwilę na forum , nie raz byłem krytykowany za moje składaki [ i nauka dla mnie ] , a teraz Profesorowie tematu pokazują składaki i chwalą jakie fajne , to pozwólcie zrozumieć nowemu czy są ładne składaki do zaakceptowania i brzydkie do szuflady , bo ja nie bardzo rozumiem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero chwilę na forum , nie raz byłem krytykowany za moje składaki [ i nauka dla mnie ] , a teraz Profesorowie tematu pokazują składaki i chwalą jakie fajne , to pozwólcie zrozumieć nowemu czy są ładne składaki do zaakceptowania i brzydkie do szuflady , bo ja nie bardzo rozumiem .

Moje zdanie subiektywne oczywiście. Są składaki i składaki. Pokazałem składaka gdzie mechanizm i tarcza pochodzi ze złotej koperty. Wszyscy wiemy dlaczego powstał. Można oczywiście wyrzucić taką tarczę albo włożyć ją w coś co choć estetycznie współgra. Niedawno Rafał pokazał Moskwę która też była ze złotej koperty włożona w kopertę wzorem podobną do oryginalnych Moskw. Też mu pogratulowałem i nawet chciałem ją kupić tylko mnie przebił.

Przekładki ze złotych to jeszcze inny temat, choćby finansowy.

Powyżej jest Poljot kolegi @13mar68. Bardzo bardzo rzadki. I drogi. Wiem bo jednego mam, a na drugiego czekam. Tylko w nieswojej kopercie. Dlaczego? Nie wiem. Może oryginalna tak się zniszczyła że ktoś wymienił na pasującą, a pasującą dlatego bo akurat w tej kopercie był ten sam mechanizm tylko z datą. (pokazany powyżej)

Uratowanie rzadkiego mechanizmu z tarczą i wskazówkami dedykowanymi tylko do tego modelu to nie wstyd, a wręcz obowiązek kolekcjonera. Czasem nawet duma.

Ale jak to się ma do chamskich składaków z byle czego poskładanych żeby tylko było??? To już sobie każdy sam odpowie.

Chyba tylko zabawy Enkila akceptuję, ale on tworzy własne dzieła, a to całkiem co innego.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dopiero chwilę na forum , nie raz byłem krytykowany za moje składaki [ i nauka dla mnie ] , a teraz Profesorowie tematu pokazują składaki i chwalą jakie fajne , to pozwólcie zrozumieć nowemu czy są ładne składaki do zaakceptowania i brzydkie do szuflady , bo ja nie bardzo rozumiem .

Też mam jednego składaka ale podobał się tu na forum, mnie też od początku przypadł do gustu. Tak naprawdę tylko koperta jest z wcześniejszego modelu, reszta to w pełni oryginał. Jednego ładnego składaka trzeba mieć w kolekcji ;)

Edytowane przez jazzualdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy były oryginalnie w tej kopercie (na 99,9% składak) ale sam mechanizm 2615 czyli 30j bez daty mega rzadki i można powiedzieć ekskluzywny! I tak gratuluję zakupu!

Jeszcze nie sprawdzałem czy ta koperta jest właściwa, ale była okazja to wziąłem.

Daj foto mechanizmu tego Poljota 30j czy wachnik jest na kulkach?

Jutro. Jak wrócę. Teraz niemam czym otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Wydaje mi się że idea jesttaka. :) Co innego jak ktoś robi frankeny i prubuje je wcisnąć jako oryginał, a co innego jest jak ktoś ratował zegarek i dał mu nową kopertę w czasach barbarzyńskiego ograbiania zegarków ze ZŁOTYCH kopert.

Sam mam takie dwa jak się okazało i nie zostałem napiętnowany. ;) kiedyś od ojca dostałem Poljota w automacie w pozłacanej kopercie, a ostatnio kupiłem Moskwę w chromie. Oba zegarki są dla mnie wyjątkowe i mnie cieszą. W dodatku wiem że gdyby Moskwa była by w swojej oryginalnej kopercie to cena była by na pewno zaporowa i nie osoągalna dla mnie.

 

edyta: Koledzy byli szybsi. :) Pisanie na szkle ma swoje minusy. ;)

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem czy ta koperta jest właściwa, ale była okazja to wziąłem.

I słusznie. Poljota 2615  jest na forum może z 10 sztuk. Albo i mniej. Inni niech zazdroszczą bo pewnie nigdy go nie upolują ;) A ja gratuluję po raz drugi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czeka taki zestaw na złożenie w pudełeczku tylko koperty brak... zdobycie złotej nierealne raczej ..

 

Lepiej wyrzuć bo się będziesz musiał tłumaczyć :D

 

Ale kończmy tę dyskusję i wróćmy po raz drugi na przestrzeni dwóch dni do tematu :)

Więc jeszcze jedna Rakieta dzisiaj.

Jest u mnie już dłuższy czas ale nie pokazywana. Raczej nie składak ;)

 

post-49869-0-73041100-1492423495_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Tak na marginesie to ta koperte, od Poliota 13mar68 podpada mi pod Glashutte. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.