Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Wręcz przeciwnie. Świetny! :wub: Coś mnie źle odczytałeś :D

Wskazówki chronografu wyglądają trochę jakby ktoś kiedyś probował potraktować je lakierem od paznokci. Brałem go w ciemno, po przeglądzie u zegarmistrza chodzi świetnie ...a wskazówki ...no cóż... taka jego uroda haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki chronografu wyglądają trochę jakby ktoś kiedyś probował potraktować je lakierem od paznokci. Brałem go w ciemno, po przeglądzie u zegarmistrza chodzi świetnie ...a wskazówki ...no cóż... taka jego uroda haha.

Nie podejrzewam lakieru. Widziałem już conajmniej kilka egzemplarzy które tak wyglądały i uważam że niestety w starszych egzemplarzach one tak dziwnie nazwijmy to "korodują". Choć słyszałem opinie o lakierze. Wszyscy by malowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewam lakieru. Widziałem już conajmniej kilka egzemplarzy które tak wyglądały i uważam że niestety w starszych egzemplarzach one tak dziwnie nazwijmy to "korodują". Choć słyszałem opinie o lakierze. Wszyscy by malowali?

Uff...to mnie uspokoiłeś.Odnośnie Pabiedy mam pytanko z lat 50 czy młodsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff...to mnie uspokoiłeś.Odnośnie Pabiedy mam pytanko z lat 50 czy młodsza?

50-tych. Otwórz i sprawdź, rocznik i kwartał będziesz miał na werku. (albo i nie)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50-tych. Otwórz i sprawdź, rocznik i kwartał będziesz miał na werku. (albo i nie)

Ok. Mam nadzieje że zegarmistrz zachował oryginalne części z rocznikiem bo podobno werk był mocno skorodowany...ale najważniejsze że przywrocił ją do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oryginalny zegarek ? Dobry stan czy może wręcz straszny ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapraszam do wątku o budzikach Slava.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61974-odnowione-budziki-slava/page-37

 

Pokazany budzik oryginalny, a stan jaki jest - porównaj do pokazywanych w wątku. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_60023_3157_612663.jpg 

ŁUCZ    SEKONDA   POLJOT   

gallery_60023_3157_312051.jpg

 

COMET   POLJOT    RAKETA

 

 

 

gallery_60023_3157_29149.jpg

 

RAKETA   POLJOT 

 

gallery_60023_3157_225518.jpg

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK 

KOPERTA STALOWA  SEJKO

 I RADZIECKI POLJOT AUTOMAT 23 J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Pierwszy chrono w kolekcji....

...i pierwsza Pabieda  tuż po reanimacji.

Chrono fajny, gratuluję, ale plus poleciał za Pobiedę. ;) Że Ci się chciało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ta czarna Sekonda jest piękna, nie chcesz jej czasem wyminić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

@Mistyk

Niezły patent na "mocowanie" zegarków. Naprawdę fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno mnie tu nie było, więc nazbierało się trochę skromnych nabytków do pokazania :)

 

1. Beczka przywrócona do życia - kupiona jako sprawna, ale wymagała konserwacji (zatarte sprzęgiełko) i zabiegów upiększających (m.in. malowanie bezela i wymiana szkła). O dziwo, tarcza nie ma żadnych ubytków, co w tych modelach można uznać za rzadkość:

 

post-25327-0-99340800-1492969008_thumb.jpg

 

2. Amfibia. Na ten model "zachorowałem" po tym jak któryś z Forumowiczów pokazał go w naszym grudniowym Turnieju :) (pudełko nie było w komplecie - jest od butelkowej Amfibii, której niestety nie zdążyłem sfotografować bo baterie w aparacie odmówiły posłuszeństwa).

 

post-25327-0-34288600-1492969124_thumb.jpg

 

3. Nairi - tu nabytkiem nie jest cały zegarek, tylko tarcza, na którą polowałem 3 lata - w oryginale tarcza miała ślady zalania, a jak już udało się dorwać jakąś ładną tarczę, to okazywało się, że jest ona dedykowana dla werku 2609H (a tu jest werk 2609 "bociani"). No ale wreszcie się udało :)

 

post-25327-0-13116500-1492969349.jpg

 

4. "Odważnik z ornamentem" - wczesna Rakieta 2609HA - tu chodziło mi o zakup tarczy i koperty, ponieważ już kiedyś dorwałem identyczny zegarek z zajechaną tarczą, ale rzadkim (i sprawnym) werkiem 2609H (bez"A") - teraz trzeba będzie to ładnie ze sobą złożyć w unikatową całość ;)

 

post-25327-0-11999900-1492969576.jpg

 

5. Na koniec "Prim - przejściówka" 16 kamieniowy. W środku to zmodyfikowana wersja werku występującego pierwotnie z małą sekundą - dołożona dodatkowa przekładnia z mostkiem i centralny sekundnik:

 

post-25327-0-23535800-1492969733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

TAK 

KOPERTA STALOWA  SEJKO

 I RADZIECKI POLJOT AUTOMAT 23 J

 

Nie wiem jaka była historia powstania tego zegarka ale widziałem ich sporo i na żywo i w sieci - zawsze ten sam układ czyli mechanizm Poljot automat a koperta Seiko - jak ktoś wie niech powie coś więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

sthool

 

Gratuluję, zwłaszcza Beczki, ale i Rakietkę bym przytulił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono fajny, gratuluję, ale plus poleciał za Pobiedę. ;) Że Ci się chciało. :)

Dzięki.Póki co spieszy się 5 min na dobę . Poczekam jak się ułoży odwiedzę zegarmistrza może uda się ją jeszcze podregulować ..bo samemu nie kazal mi grzebać przy balansie mowiąc że rozne rzeczy już widział po takim zabiegu i szkoda by bylo  ;)

Edytowane przez Aqua70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mistyk

Niezły patent na "mocowanie" zegarków. Naprawdę fajne.

teczuszka podręczna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno mnie tu nie było, więc nazbierało się trochę skromnych nabytków do pokazania :)

 

 

2. Amfibia. Na ten model "zachorowałem" po tym jak któryś z Forumowiczów pokazał go w naszym grudniowym Turnieju :) (pudełko nie było w komplecie - jest od butelkowej Amfibii, której niestety nie zdążyłem sfotografować bo baterie w aparacie odmówiły posłuszeństwa).

 

 

 

To jedna z moich ulubionych amfibii :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sthool

 

Gratuluję, zwłaszcza Beczki, ale i Rakietkę bym przytulił.

 

To jedna z moich ulubionych amfibii :).

 

 

sthool, Amfy są super ;)  Gratulacje !

 

Dziękuję za gratulacje :)

 

@Yakovlev - z tymi Rakietami to jest trochę dziwna sprawa, bo jedynie w tej kopercie można spotkać werk 2609H lub 2614, czyli egzemplarze z bardzo krótkiej serii ("pilotażowej" przed wprowadzeniem masowej produkcji 2609HA i pochodnych?). Oprócz tarczy takiej jak moja, były jeszcze białe z czarnymi napisami. Poszukiwanie w Internecie informacji na temat tej pierwszej serii 2609H daje marne rezultaty - obserwacje na temat tych modeli czerpię głównie z historii aukcji na Alegro i e-bay :)

 

Odnośnie jasnej Amfibii - ciągle nie wiem czy ona rzeczywiście występowała w dwóch wersjach czy też indeks "12" miał tendencję do szybkiego blaknięcia - spotkać można bowiem egzemplarze z pomarańczową 12-ką, jak takie, w których ta 12-ka minimalnie odróżnia się od reszty indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki.Póki co spieszy się 5 min na dobę . Poczekam jak się ułoży odwiedzę zegarmistrza może uda się ją jeszcze podregulować ..bo samemu nie kazal mi grzebać przy balansie mowiąc że rozne rzeczy już widział po takim zabiegu i szkoda by bylo  ;)

Jeśli była na reanimacji u zegarmistrza to trochę dziwne. Moje jak wracają z serwisu to różnica na dobę to kilka, kilkanaście sekund. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

 

... bo jedynie w tej kopercie można spotkać werk 2609H lub 2614, ...

 i 2628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnie jasnej Amfibii - ciągle nie wiem czy ona rzeczywiście występowała w dwóch wersjach czy też indeks "12" miał tendencję do szybkiego blaknięcia - spotkać można bowiem egzemplarze z pomarańczową 12-ką, jak takie, w których ta 12-ka minimalnie odróżnia się od reszty indeksów.

Bardzo możliwe, że widziałeś moją Amfe, bo ją wystawiłem do walki. Mi ona ewidentnie wygląda na wyblakniętą więc bardziej się skłaniam ku drugiej tezie :) Dla potwierdzenia różnic w kolorach wrzucę swoją :)

post-86227-0-15877100-1492979104_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.