Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kwisatzhaderach

Stary Longines poszukiwane uszko...

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze,

 

posiadam zegarek Longines z 1937 roku dokładnie taki sam jak w tym ogłoszeniu "http://img1.sprzedajemy.pl/540x405_longines-kieszonkowy-1113011.jpg", dostałem go za darmo od ciotki obok garści rusków. Początkowo nie szczególnie mnie ucieszył, a nawet wątpiłem w jego oryginalność, bo jakiś taki skromny był. W końcu zaniosłem go do mojego majstra i potwierdził, że zegarek jest na pewno oryginalny tylko to taki podstawowy model. Uznałem więc że warto byłoby go doprowadzić do ładnego stanu jako jednego odmieńca na tablicy rusków. W zegarku trzeba było dotoczyć ośkę balansu więc operacja trochę mnie kosztowała, ale mechanizm chodzi super dokładnie, chyba tylko mniej dokładnie od Wołny. Niestety mam z nim mały irytujący problem który o mało nie skłonił mnie do sprzedania go, dokładnie rzecz biorąc zegarek ma nieoryginalne trochę brzydkie uszko dopasowane jakoś przez mojego majstra który nie miał nic lepszego, stąd moje pytanie czy jakiś kolega posiada na zbycie uszko od tego modelu lub czegoś podobnego co można by dopasować do mojego longines'a, ewentualnie czy orientujecie się co do jakiegoś zegarmistrza z Warszawy który może mieć takie rupiecie? Niestety Pan Duber z Górczewskiej ani mój majster nic takiego nie mają... :-(

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.