Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sergserg

Citizen Exceed EBS74-1943

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam nowy nabytek z klasy High End Quartz, Citizen z japońskiej linii Exceed na kalibrze A690.

Kaliber A690 jest mało znany, w zegarkowym światku HEQ panuje pogląd, że jest to odprysk z selekcji kalibrów A660 stosowanych w Chronomasterach. Te kalibry, które nie przeszły surowych norm dla zachowania dokładności rocznej do 5 sekund, dostawały pieczątkę A690 i trafiały do Exceedów kosztujących połowę ceny Chronomastera, z oznaczeniem dokładności rocznej do 10 sekund.

 

Kaliber ma 17 kamieni, wygląda tak (zdjęcie pożyczone z netu):

exceed-ebs74-1942-11.jpg

 

Mechanizm jest wyposażony w Perpetual, do tego daje możliwość przestawiania wskazówki godzin bez zatrzymywania zegarka (świetna sprawa jak dla HEQ).

Sam Exceed wykonany w bardzo wysokiej jakości, zapakowany oryginalnie w drewniane pudełko. Stal nierdzewna dodatkowo poddana procesowi Duratect, dla utrzymania świetnej jakości na lata (pokazywany zegarek ma 10 lat, data produkcji to maj 2002r). Szkiełko szafirowe z wewnętrznym AR. Bransoleta bardzo wysokiej jakości.

Grubość zegarka 9mm, z utrzymaniem WR100m. Waga całości 114g - bardzo wygodny w noszeniu i nieodczuwalny na ręku.

Cena oficjalna wynosiła 150tyś. jenów (po dzisiejszym kursie, trochę ponad 6k zł)

 

Fotki:

IMGP9197b.jpg

IMGP9202b.jpg

IMGP9203b.jpg

IMGP9205b.jpg

IMGP9206b.jpg

IMGP9209b.jpg

IMGP9210b.jpg

IMGP9212b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szerokosc koperty ? :)

Dane kopiowałem z japońskiej stronki, tam nie podali. Z moich pomiarów szerokość to 38mm bez koronki. Wysokość (lug to lug), to jakieś 41.5mm.

 

Tutaj można obejrzeć model EBS74-1942

 

Z męskich były jeszcze z białą (EBS74-1941) i czarną (EBS74-1945) tarczą.

Do tego kilka modeli damskich, o oznaczeniu początkowym EBB75 i identycznym z męskimi numerze modelu.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kreski na wskazówkach, to luminowa, czy coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wykonany zegarek ,choć stylistycznie sięga wg. mnie lat 90tych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wykonany zegarek ,choć stylistycznie sięga wg. mnie lat 90tych..

 

trafne spostrzezenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kreski na wskazówkach, to luminowa, czy coś innego?

 

Koło luminowy to ten Exceed nawet nie leżał ;) To garniturowiec pełną gębą, luminova jest passe :)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek naręcznych

 

IMGP9238b.jpg

IMGP9244b.jpg

IMGP9245b.jpg

IMGP9247b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne tarcza i bransoleta, choć koperta jak już wspomniano to lata 90-te :(

 

Ale suma sumarum - gratuluję ciekawego kwarca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne tarcza i bransoleta, choć koperta jak już wspomniano to lata 90-te :(

 

Ale suma sumarum - gratuluję ciekawego kwarca :D

 

Dzięki. Co do Exceeda i kształtu koperty - jakbym chciał iść za modą, to kupowałbym "szwajcary" ;)

Wolę to, co cieszy moje oko :), a ta stylistyka podoba mi się dużo bardziej, niż aktualne "trendy".

Obok Credora Pacifique z lat 90-tych to drugi HEQ w podobnym stylu i mam nadzieję, że nie ostatni :)

 

IMGP8958b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadgarstkowe dopiero ukazaly piekni tego zegarka. ma cos w sobie ma duszę :( tak kwarce takze ja mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EPPL

Na prawdę świetne - gratulacje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mnie się ten Exceed, rzeczywiście ma w sobie "coś" jak napisał ~marcomartin - dodatkowy + ma u mnie że jest na bransolecie, zresztą również idealnie pasującej do całego zegarka.

Gratululuję ciekawego czasomierza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.