Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

Jak założyć szkiełko (pleksiglas) w Poljocie automac

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się szczęśliwym posiadaczem pięknego Poljota automata made in ussr. Od chwili zakupu szkiełko lekko się w nim chybotało, miało minimalny luz, a ponieważ było mocno porysowane zdjąłem je (stawiało minimalny opór co chyba jest niepokojące) i wypolerowałem. Teraz założyłem je, a właściwie wcisnąłem spowrotem (minimalny opór) i zegarek jest odłożony w bezpieczne miejsce. Na szkiełku widoczne były ślady kleju.

Jak zabezpieczyć się przed ewentualnym wypadnięciem szkła? Jakiego użyć kleju? Jeżeli użyję "kropelki" obawiam się, że stracę możliwość dostania się do mechanizmu. Czego używa się w takich wypadkach i czy aby moje obawy, że szkiełko wypadnie są na wyrost? Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem GS Hypo cement, klej do pleksiglasu i modeli plastikowych itp.

W deluksie powinna zdejmować się obręcz na której jest szkło, jest to osobny element koperty.

 

edit: takie typowo amatorskie pytania proponuję zakładać w "amatorach", i tam też przenoszę.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko już wkleiłem, teraz czekam aż dobrze chwyci, jak będę miał pewność, że wszystko ze szkiełkiem jest o.k. założe zegarek na rękę.

To wspaniale, że istnieje to forum, bo można dzięki pomocy innych Klubowiczów wykonać np. w moim przypadku drobne naprawy i nie chodzi tu już nawet o zaoszczędzonych parę złotych, ale o to, że zegarmistrzowie (miałem z nimi przykre przejścia) często nie dbają o powierzone im zegarki (np. odkręcanie dekla zegarka pensetą - rysy, zostawienie przekręconej tarczy po czyszczeniu zegarka itp.) Oczywiście istnieją wspaniali zegarmistrzowie, ale ja takich jeszcze nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: A ten z postu powyzej?


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.