Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pablo25

Seiko Marinemaster 300m - alternatywa?

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec bardzo mi sie spodobal powyzszy seikacz tylko nie wiem czy wart swej ceny (okolo 2000euro, choc wszelkie review mowia ze wart!) na Submarinera jeszcze mnie nie stac! Co myslicie w podobnej cenie moze byc dobra alternatywa dla tego zegarka? Chodzi mi tu glownie o cos typu ''fit to purpose'' czyli zegarek pasujacy generalnie do wszystkiego. Chetnie przedyskutuje wszelkie propozycje. Dzieki

post-30258-0-56678000-1339932029_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie doradzi nie podpiwie? Przyznam ze zastanawialem sie jeszcze nad Brajtkiem superocean heritage 42mm lub Tagiem Aquaracer 500m oba rowniez mi sie podobaja. Co jeszcze mozna wedlug was rozwazyc?

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie doradzi nie podpiwie? Przyznam ze zastanawialem sie jeszcze nad Brajtkiem superocean heritage 42mm lub Tagiem Aquaracer 500m oba rowniez mi sie podobaja. Co jeszcze mozna wedlug was rozwazyc?

Z gory dzieki

 

 

Trudno z alternatywą. Do SBDX001 doszedłem po trzech latach ewolucji i nie mam potrzeby zmiany. Jak Ci się Breitling podoba, to czemu nie, też miałem Seawolfa, ale ten Seiko jest moim zdaniem genialny.

Jak bym miał wybrać alternatywę dla siebie to chyba Omega AT 8500, czyli też zegarek pasujący do wszystkiego, ale jakieś 50% droższy od MM300.

 

380921d1296388079-some-photos-aqua-terra-8500-5400228639_b0fc2b2189_z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj do DOXA SUB ;)

taki 5000t sharkhunter może i ciut droższy, ale z pewnością wart zastanowienia

43774917567703798702.jpg


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nowa AT odpada mam stara na 2500 i chce sorzedac, jesli juz to nowe PO ale to tez przewyzsza budzet! Nad Doxa powiem szczerze nie myslalem ale chetnie lookne na opinie w sueci choc nie wiem czy nie za sprtowa troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doxa to dobry wybor.ale serwis kiepski.pare osob na forum mialo z nimi problemy.moze cos takiego:

http://www.alpina-watches.com/press/pages/AlpinaWatches-%20PressReleaseSailingCollection/index.php

 

http://www.alpina-watches.com/fr/watch/AL-525LB4V6B2.htm

 

albo poczekac na nowe z wlasnym werkiem i w cenie MM.

 

http://chronos24.pl/alpina-worldtimer-manufacture/

 

maja kilka udanych modeli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki - z tego co wiem to problemy nie były z serwisem ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpina odpada 48mm na reku to troche za duzo jak dla mnie! A jak byscie mieli przed soba Taga, Brajtka i Seiko co byscie wzieli w ciemno i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brajtka.wykończenie lux.Seiko na 2 miejscu.tylko ile vat i cla trzeba doliczyć do ceny Seiko...gdyby nie to to wziąłbym Seikio.ale Brajtek chyba bardziej uniwersalny w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Tagu znajomy ma i bardzo chwali sam mialem go w reku i nareku i powiem ze jest to kawal dobrego zelastwa:) Brajtka ciezko dostac ogolnie ale z koncem lipca znajomy z pracy leci do stanow po kilka zegarkow to nie bylo by problemy z przywiezieniem. Z Seiko tez nie ma problemu od higuihi lub seijama juz kupowalem inne seikacze wiec wiem co i jak. Tylko ciezko sie zdecydowac, co jeszcze buscie rozwazyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bierz seiko.ciagnie cie do niego... ;) choc najbardziej uniwersalny jest Breitling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Przyznam ze zastanawialem sie jeszcze nad Brajtkiem superocean heritage 42mm lub Tagiem Aquaracer 500m...

Brajtek wg mnie do pozostałych nie pasuje.

Kolega ma tego Taga. Super. Zastanawiał bym się między Tag a MM.

Jeśli Brajtek to inny model. Może Colt. Jest nawet na bazarku ;)

Jeszcze oczywiście Omega PO :P


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś " nagrzany " na MM300 to bierz , dla tego zegarka nie ma alternatywy , bo jest niepowtarzalny ;)

 

Ja bym się jeszcze zastanowił nad jednym Seikaczem , trochę niedocenianym , mianowicie nad Shogunem , ale ze wskazówkami z MM300

 

647f01a50cfd9213med.jpg :rolleyes:

 

Pozdro


Seiko Ninja Limited Edition

Seiko Orange Samurai Limited Edition

Seiko Black Samurai dwie sztuki

Seiko White Samurai

Seiko Orange Monster

Seiko SARB001

Seiko Black Bullet

 

i jeszcze kilka Seiko i Citizenów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozostaje pytanie, czy miałeś seiko w ręce. Ja byłem mocno napalony na ten model, jednak po pierwszym kontakcie uciekłem od MM daleko tam gdzie pieprz rośnie ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie karol nie kialem go wlasciwie w reku i nikt ze znajomych nie ma wiec sam nie wiem wszedzie pisza ze jakosc wykonania porownywalna nawet z rolexem! Brajtka to jakos ciezko dostac duzo jest tego w stanach ale trzeba clo i wat doliczyc! A siedzi w tym Tagu tak na marginesie chyba jakas Eta lub Selita lekko zmodyfikowana przez Taga czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A siedzi w tym Tagu tak na marginesie chyba jakas Eta lub Selita lekko zmodyfikowana przez Taga czy sie myle?

Nie mylisz się. Jest tam ETA. Ale która to już mądrzejszych musisz pytać :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie troche mnie zraza ta Eta w Brajtku to chociaz chronometer jest i w seiko tez dobry werk siedzi a tu jedynie Eta! Dodam ze taga mam w dobrej cenie i z 5letnia gwarancja! Jesli chodzi o PO to jedynie na 8500 ale to grubsza kasa jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Brajtku i w Tagu najprostsza Ecia 2824 po fabrycznym tuningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszedzie pisza ze jakosc wykonania porownywalna nawet z rolexem!

przepraszam za dosadność stwierdzenia, ale większej bzdury dawno nie czytałem/słyszałem.

Stalowy rolex sub kosztujący te około 30 tyś jest wart swojej ceny.

MM kosztujący kilkanaście tysięcy to zegarek sporo przepłacony.

Bez wątpienia MM jest jednym z zegarków, na które w ostatnim czasie zapanowała moda i stąd te wszystkie legendy o fantastycznym wykonaniu, bajecznej technice i oryginalności.

Prawda jest taka, że seiko to zegarek porównywalny z tagiem, nad którym się zastanawiasz a do breitlinga trochę mu brakuje.

Moja rada taka - kup zegarek, który najbardziej Ci sie podoba a wszystkie "opowieści dziwnej treści" o ponadprzeciętnym wykonaniu seiko i kiepskości mechsanizmów np w breitlingach czy tagach wsadź miedzy bajki ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol, masz duzo racji w tym co mowisz popieram, ale naczytalem sie wiele recenzji, opini i porownan tego MM na anglojezycznych forach itp i jesli uda mi sie odszukac to jeszcze raz to chetnie ci wkleje tutaj porownanie tego 8L35 seiko z ktoryms z mechanizmow rolexa wlasnie:)!! Wszedzie pisza ze wykonanie wrecz perfekcyjne a mejanizm to istna bajka! Ale tak jak wspomnialem wczesniej w reku go niemialem a tym bardziej nie dane mi bylo testowac ten werk w zyciu codziennym! Jedyny minus zakupu seiko to serwis ktory jest tylko w japoni ze wzgledy na slosob otierania zegarka od przodu porzez bezel iszkielko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha Dnm z tego co wyczytalem wreszcie to w tagu siedzi selita sw200-1 jedynie zdobiona przez taga a co do brajtka to masz racje 2824.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibra piątego robią na chińskiej selicie? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.