Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

karol1302

Użytkownik
 • Content Count

  2,027
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

karol1302 last won the day on March 10 2013

karol1302 had the most liked content!

Community Reputation

163 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About karol1302

 • Birthday 05/28/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Hill Valley
 • Hobby
  fotografia, zegarki, .....oj znalazło by sie jeszcze trochę

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. chłopaki/dziewczyny ponawiam prośbę, gdyby ktoś miał dostęp, miał niepotrzebną lub wiedział kto ma, sztycę podsiodłową o średnicy 34,9 mm, proszę o info. Temat obecnie bardzo ciężki do znalezienia, nie wiedzieć czemu producenci wyszli z tego rozmiaru, a redukcji nie za bardzo chcę używać.
 2. jak widać, kiedyś zegarki miały cięższe życie fajna sztuka, gratulacje
 3. karol1302

  Formuła1

  klasyczny incydent wyścigowy, lewis miał może metr przy tarce, ale max też świadomie go zamykał. Generalnie patrząc na ich jazdę od startu do chwili wypadku, obaj szli na ostro i liczyli się z konsekwencjami. Jak dla mnie kara na wyrost, jedynie dla uspokojenia sytuacji (co jak widać się nie udało), niemniej w mojej ocenie brak kary byłby właściwszy.
 4. testowałem parę razy gravela i na górskie leśne trasy kompletnie się nie nadaje, niemniej zacząłem badać temat z powodu dojazdówek - tam zdecydowanie lepiej się sprawdza. Jeśli szukasz połykacza kilometrów w zróżnicowanym terenie, jednak na pewno na dobrych drogach, to polecam.
 5. chłopaki/dziewczyny poszukuję pilnie sztycę o średnicy 34,9 mm, gdyby ktoś z Was miał na zbyciu proszę o info
 6. Gotowi na weekend 😎
 7. Zgodnie z panującym obecnie trendem w Panerai, będzie miał czerwoną wskazówkę, teleskopy i wypuszcza go na gumie
 8. Lepszego 2021 wszystkim [emoji6] Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 9. Wstawiam, póki jeszcze nie zzieleniał [emoji6] Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 10. Przeczytałem cały temat i chyba żałuję 😔 nie dowiedziałem się nic, a jedynie przypomniałem sobie o wpłaconych zaliczkach i o tym, że nie pamiętam gdzie posiałem kwity 😂. Jako że cenie sobie zdrowie psychiczne , powracam do uprzedniego stanu zapomnienia o deklaracjach, zaliczkach i kolejkach, czego wszystkim życzę. Mam nadzieje, że telefon z salonu, czy to za miesiąc czy za dwa lata, będzie fajną niespodzianką a zegar okaże się wart czekania. Kolegom czekającym nerwowo na interes życia, życzę wytrwałości i dobrego zdrowia 😉
 11. dyskusja wydaje mi się być tak na prawdę o niczym, bo o ile zegarmistrz jest właściwym adresem jeśli chodzi o naprawy zegarków, tak wycena zegarków i stwierdzenie ich autentyczności już nie. Zegarmistrz nie musi mieć wiedzy na temat modeli zegarków, ich wersji i przypisanych do nich lat produkcji, zegarmistrz nie wie jakie wersje mechanizmów, modyfikacje stosował dany producent w konkretnym okresie produkcji, zegarmistrz nie wie jak ewoluowały wskazówki, dekle, ....... wymieniać by bez końca. To wszystko jest wiedza jaką mają pasjonaci, fani danych marek - oczywiście zegarmistrz może być pasjonatem, ale nie musi i jak dobrze wiemy, ludzie posiadający taka wiedzę najczęściej nie są zawodowo związani z naprawą zegarków. Jako przykład niech posłuży chyba najbardziej wyspecjalizowany serwis zegarmistrzowski w Polsce, czyli oficjalny rolexa/tudora, krórego pracownicy stwierdzając oryginalność zegarka potwierdzają jedynie iż części zawarte w danym egzemplarzy pochodzą z rolexa, nie mając wiedzy czy wszystkie są przypisane do danego modelu lub serii. Reasumując - czy zegarmistrze/zegarmistrzowie (nie jestem pewien która wersja jest poprawna ) powinni wyceniać zegarki - nie, ale czy to robią - tak, bo przecież jest to wycena niewiążąca i do tego przeważnie odpłatna. Jeśli chodzi o argumentację iż serwis droższych zegarków i tańszych zegarków winien być zróżnicowany w aspekcie ceny, to uważam to również za naciągactwo. Każdy serwis winien wiązać się z rozłożeniem werku, wymianą zużytych elementów i ponownym nasmarowaniem, złożeniem i przetestowaniem. Nakład pracy winien być wyceniany tak samo w przypadku drogich i tanich zegarków a ceny części winny odzwierciedlać rzeczywistość. Jeśli któyś z zegarmistrzów ma obawy przed serwisowaniem drogiego zegarka, winien się tego nie podejmować, a nie dorabiać do tego ideologii. PO to mamy na rynku zegarmistrzów renomowanych, przeszkolonych i doświadczonych, żeby nie mieć wątpliwości i obaw przed oddaniem im zegarka na serwis.
 12. dwa bardzo ładne modele i w ładnym stanie. Zdecydowanie odradzam samodzielne otwieranie i zaglądanie do środka , odradzam również oddawanie do przypadkowego zegarmistrza - szkoda byłoby uszkodzić koperty. Jeśli chodzi o naprawę, to podejrzewam, że zegarki wymagają standardowego serwisu, którego koszt zamknie się w kilkuset złotych na każdy z nich. co do wyceny, to jak koledzy wyżej pisali, forum nie jest do tego przeznaczone.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.