Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

karol1302

Użytkownik
 • Content Count

  2,023
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

karol1302 last won the day on March 10 2013

karol1302 had the most liked content!

Community Reputation

158 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About karol1302

 • Birthday 05/28/1979

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Hill Valley
 • Hobby
  fotografia, zegarki, .....oj znalazło by sie jeszcze trochę

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zgodnie z panującym obecnie trendem w Panerai, będzie miał czerwoną wskazówkę, teleskopy i wypuszcza go na gumie
 2. Lepszego 2021 wszystkim [emoji6] Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 3. Wstawiam, póki jeszcze nie zzieleniał [emoji6] Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 4. Przeczytałem cały temat i chyba żałuję 😔 nie dowiedziałem się nic, a jedynie przypomniałem sobie o wpłaconych zaliczkach i o tym, że nie pamiętam gdzie posiałem kwity 😂. Jako że cenie sobie zdrowie psychiczne , powracam do uprzedniego stanu zapomnienia o deklaracjach, zaliczkach i kolejkach, czego wszystkim życzę. Mam nadzieje, że telefon z salonu, czy to za miesiąc czy za dwa lata, będzie fajną niespodzianką a zegar okaże się wart czekania. Kolegom czekającym nerwowo na interes życia, życzę wytrwałości i dobrego zdrowia 😉
 5. dyskusja wydaje mi się być tak na prawdę o niczym, bo o ile zegarmistrz jest właściwym adresem jeśli chodzi o naprawy zegarków, tak wycena zegarków i stwierdzenie ich autentyczności już nie. Zegarmistrz nie musi mieć wiedzy na temat modeli zegarków, ich wersji i przypisanych do nich lat produkcji, zegarmistrz nie wie jakie wersje mechanizmów, modyfikacje stosował dany producent w konkretnym okresie produkcji, zegarmistrz nie wie jak ewoluowały wskazówki, dekle, ....... wymieniać by bez końca. To wszystko jest wiedza jaką mają pasjonaci, fani danych marek - oczywiście zegarmistrz może być pasjonatem, ale nie musi i jak dobrze wiemy, ludzie posiadający taka wiedzę najczęściej nie są zawodowo związani z naprawą zegarków. Jako przykład niech posłuży chyba najbardziej wyspecjalizowany serwis zegarmistrzowski w Polsce, czyli oficjalny rolexa/tudora, krórego pracownicy stwierdzając oryginalność zegarka potwierdzają jedynie iż części zawarte w danym egzemplarzy pochodzą z rolexa, nie mając wiedzy czy wszystkie są przypisane do danego modelu lub serii. Reasumując - czy zegarmistrze/zegarmistrzowie (nie jestem pewien która wersja jest poprawna ) powinni wyceniać zegarki - nie, ale czy to robią - tak, bo przecież jest to wycena niewiążąca i do tego przeważnie odpłatna. Jeśli chodzi o argumentację iż serwis droższych zegarków i tańszych zegarków winien być zróżnicowany w aspekcie ceny, to uważam to również za naciągactwo. Każdy serwis winien wiązać się z rozłożeniem werku, wymianą zużytych elementów i ponownym nasmarowaniem, złożeniem i przetestowaniem. Nakład pracy winien być wyceniany tak samo w przypadku drogich i tanich zegarków a ceny części winny odzwierciedlać rzeczywistość. Jeśli któyś z zegarmistrzów ma obawy przed serwisowaniem drogiego zegarka, winien się tego nie podejmować, a nie dorabiać do tego ideologii. PO to mamy na rynku zegarmistrzów renomowanych, przeszkolonych i doświadczonych, żeby nie mieć wątpliwości i obaw przed oddaniem im zegarka na serwis.
 6. dwa bardzo ładne modele i w ładnym stanie. Zdecydowanie odradzam samodzielne otwieranie i zaglądanie do środka , odradzam również oddawanie do przypadkowego zegarmistrza - szkoda byłoby uszkodzić koperty. Jeśli chodzi o naprawę, to podejrzewam, że zegarki wymagają standardowego serwisu, którego koszt zamknie się w kilkuset złotych na każdy z nich. co do wyceny, to jak koledzy wyżej pisali, forum nie jest do tego przeznaczone.
 7. Gratuluję zakupu albina [emoji106] co do postów o odwadze, to sam nie wiem... Jeśli kupowałeś osobiście gdzieś na Bliskim Wschodzie to rozumiem, jeśli nie to.... [emoji85] Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 8. Nałożyć daninę na bazarek, np 1% od ceny wywoławczej/pierwotnej w chwili publikacji.
 9. karol1302

  BUTY

  Te Aldeny nie dadzą mi spać w nocy, gdzie kupowałeś?
 10. Jakby Wam to delikatnie powiedzieć, że się na zegarka nie znacie... Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 11. wiele niedostatków w zakresie średnicy nadgarstka można też optycznie poprawić odpowiednią grubością paska
 12. karol1302

  BUTY

  spokojnie w Berlinie ogarniają
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.