Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kosma

damska OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem Panowie, że sprzedawca Sopockie_Antyki budzi różne emocje ale powiedzcie czy warto licytować do kwoty powiedzmy 300pln ? http://allegro.pl/zegarek-damski-omega-1957r-bez-minimum-i2450284999.html Mojej lubej posypała sie kwarcowa Adriatica i chcę jej sprawić pierwszy automat, ma jeszcze 2 inne zegarki i też bateria. Co radzicie ? Widzę, że dekiel spolerowany do bólu ale Jej to nie będzie przeszkadzać B)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 stówy nie pieniądz, w końcu omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że 300zł może nie wystarczyć w tym przypadku. Obstawiam coś ponad 500zł niestety.

 

Chociaż, bywają aukcję Sopockich, że zegarki sprzedają się za niewielkie pieniądze.

 

Napisałeś :

,,Mojej lubej posypała sie kwarcowa Adriatica i chcę jej sprawić pierwszy automat"

 

Jest tutaj małe przejęzyczenie, bo to zegarek mechaniczny, ale nie jest on automatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy omega miała takie "kolorowe " zegarki?

Chodzi mi kolor indeksów, wskazówek i ładnie wpadającej w złoto tarczy w zestawieniem ze srebrną kopertą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie miałem na mysli "pierwszy zegarek mechaniczny" ale o 5ej nad ranem swiadomosć już nie ta, sposób naciągu sprężyny nie ma znaczenia. Powiem jej, żeby dokręcała co drugi dzień i będzie ok :) . Co do samego zegarka liczyłem, że wypowiedzą się osoby biegłe, posiadające (z tego co się przez rok przekonałem czytając forum) ogromną wiedzę o zegarkach vintage. Nie potrafię znalesć samodzielnie informacji czy takowy model faktycznie istniał. CO do ceny to myslę, że nie zawędruje jakos wysoko, koperta ze stali, mocno spolerowana i sladowe ilosci złota dają mi nadzieję na zmieszczenie się w 300-350pln. Damskie vintagie nie cieszą sie tak duzym zainteresowaniem jak męskie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, forumowi spece od Omegi sie nie wypowiedzieli to odpuszczam.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co TU się wypowiadać.. na temat tego sprzedawcy były setki wypowiedzi już...Spójrz na jego opisy wszystkich zegarków i wszystko jasne..."koperta wykończona efektownym szlifem lustrzanym" powinno być szlifem polerowanym :lol: indeksy i wskazówki pomalowane na złoto i ładna kompozycja :D i to jedno opakowanie ekspozycyjne już powycierane ale oczywiście nie na sprzedaż :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co napisałes sam dojrzałem na foto, przygody ze sprzedawcą również są mi znane. Chodzi mi o zegarek sam w sobie czy to nie jakis cudak, będący radosnym tworem sprzedającego.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie magia Alle..drogo. Skoro sprzedawca ma słabe opinie, od razu powinniśmy temat odpuścić. Jednak wierząc w naszego wyjątkowego "nosa" próbujemy;)

Co to znaczy cudak? Według mnie najprawdopodobniej, to taki wypicowany "cudak".

Czyli na 100% nie jest dokładne odwzorowanie tego co było w oryginale. Mam ciągle odczucie, że Omega to bardzo stonowane zegarki. Jeśli koperta jest srebrna, to indeksy czy tarcza nie mogą być złote.

Dalej bazując na moim odczuciu estetyki omegi i opiniach o sprzedawcy, wyczuwam szaloną twórczość sprzedającego. Picu Picu mamy "pienkny" vintage ...i to omega, na pewno w błysku dobrze się sprzeda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.