Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Przypadkowiec

Zegar z 1823r. - ale co jeszcze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jestem tutaj młodą, a wręcz świeżą krwią - zarówno w temacie, jak i na forum.

Po krótce - otrzymałem od osobnika z rodziny pewien zegar, który ma jakiś walor sentymentalny dla mnie. Jednak z ciekawości zapytałbym znawców/kolekcjonerów/miłośników zegarów - czy potraficie coś więcej powiedzieć na jego temat? Tudzież w jakich cenach wahałaby się sprzedaż, jeśli na takową bym się zdecydował?

 

Ze znanych mi informacji: Zegar nagrodzony srebrnym medalem (medaille d'argent), nitkowy i cały z patynowanego brązu oraz marmuru z sienny. Na zegarze widnieje Kolumb, a reszte macie na zdjęciach poniżej:

 

(kliknijcie na obrazek i na nowo-otwartej stronie ponownie wciśnijcie na zdjęcie, by je powiększyć)

Zegar_Kolumb1_1200px.jpg

Zegar_Kolumb2_1200px.jpg

 

Pozdrawiam i dziękuję z góry za podpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że to Kolumb ?

Srebrny medal w roku 1823 otrzymała wytwórnia Honore Pons (zwykle francuskie medale przyznawano za konkretny mechanizm) , ale nie znaczy to, że zegar z tego roku pochodzi. Tutaj sprawę może rozwikłałyby zdjęcia mechanizmu. Na forum zegarowym są one pożądane bardziej od zdjęć faceta z kapelusikiem w łapce i z rożenkiem u boku ;) Odlewy i tarcza są wysokiej klasy. Modele figur do zegarów Ponsa czerpano z dzieł choćby Antonio Canovy.

Nie wyceniamy zegarów, bo tak mamy w regulaminie postanowione. Przedział cenowy znajdziesz po kilku minutach przeglądania portali aukcyjnych.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

bardzo dziękuję za odpowiedź - nie wiedziałem, że ten zegar kryję pod sobą tyle informacji :) Pytanie o cenę było efektem zaciekawienia, więc po przeczytaniu regulaminu - zdecydowanie je wycofuję ;)

 

Poniżej podaję zdjęcia mechanizmu - jeśli na ich podstawie potraficie przekazać jakąś informację na temat wykonania lub kunsztu artystycznego - z chęcia przeczytam :)

 

Zegar_mechanizm_1200px.jpg

 

PS: Najlepsze zdjęcia, jakie udało mi się uzyskać. Mam nadzieję, że to starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze byłoby zdjęcie tylnej płyty mechanizmu, pokazujące sygnaturę (ów medal). Werk to typowa konstrukcja francuska "pendule de Paris" z pierwszej połowy XIX wieku, z kołem zapadowym ( mechanizm bicia typu ...paryskiego) i regulacją wahadła zawieszonego na nitce na tarczy. To porządna robota, ale bez żadnych "wodotrysków".


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.