Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chronofan

Big mako- ciekawostka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zacnych "Zegarmajstrów"

Zanim zakupilem swojego big mako przeczytałem mase recenzji i opini, o przymiarkach nie wspomne...Gro osób pisalo ze zegarek ma ok +10sek na dobe,licząc się z tym zakupilem Big Maka...Ciekawostka jest to ze zegarek nosze od 3tyg zdejmuje tylko na noc (od godz 22 do 5) w ciagu tych 3 tyg zgubil niecałą minute zgodnie zatomową sekundą globalną...To gdzie te 10 sek na dobe? :rolleyes: Dla mnie to rewelacja:)zegark zakupilem od gościa który zakupl go osobiscie w japoni gdzie został wyregulowany.nie wiem czy to mój fart czy tak znakomita regulacja ale mam zaje,,,,cie pnktualny zegarek.Czy to mozliwe ze można tak ten mechanizm wyregóować i nikt wcześniej nie doszedł do tego?próbuje dowiedzieć sie gdzie w japoni został wyregulowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 10s to lekka przesada, moj (zwykle Mako) robi +4s na dobe co daje 1,5min/3tyg :)

Poprostu Mako to porzadne sprzety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj czarny i pomarancza robi około 3 sek. a luma 6 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko sie cieszyc że robi takie wyniki. Orient to naprawde dobra firma gdzie za stosunkowo niewielkie pieniadze można kupić bardzo dobre zegarki.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowego Orienta Ray (ten sam mechanizm co mako chyba) od paru tygodni i odchyłka dobowa to +30 sekundy na dobę. Może zegarek się dociera ale też nie można pisać, że orienty to takie super dokładne zegarki bo tak nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30s to masakra oddaj go do regulacji, nawet na dotarciu nie powinien tyle robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam mu jeszcze trochę czasu. Jeszcze się nie nacieszyłem nim dostatecznie aby go wysyłać i czekać parę tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowa miyota 9015 doszła do siebie w 6 tygodni z 11 sek. na 5 sek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myśle że musi sie dotrzeć.Noś go jak najwiecej,ja przez pierwsze dni nawet z nim spalem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie poczekaj.

U mnie w Mako pierwsze doby to ok +2 minuty/dobę.

Zgroza...

Po kilku tygodniach spadło: średnio -5 s/dobę. Czyli wynik więcej niż zadowalający.

Teraz generalnie przestałem tak zwracać uwagę. Po prostu raz na kilka tygodni muszę przyspieszyć o minutę-dwie.

Podejrzewam, że opóźnienie nie jest stałe. Może waha się w jakimś przedziale w zależności od warunków?

 

Zamiast sprawdzać dokładność - po prostu go noś ;-)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis w swoim big mako luma grałem w siatke plazowa , zobaczymy czy cos mu sie pozmienia od wstrzasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.